LenPreZdravie.sk - Magazín o zdraví
 • Keď trápia zriedkavé choroby
  Keď trápia zriedkavé choroby
  Nedostatočné skúsenosti so zriedkavými chorobami majú za následok nielen oneskorenú diagnostiku, ale aj sťažený prístup k liečbe.
 • Testovanie na HIV anonymne
  Testovanie na HIV anonymne
  Prežili ste príjemnú noc a máte pochybnosti, či je všetko v poriadku? Neváhajte a otestujte sa na HIV.
 • Odborníci poradia na telefonickej linke k demencii
  Odborníci poradia na telefonickej linke k demencii
  Slovenská Alzheimerova spoločnosť zriadila telefonickú linku, kde sa záujemcovia môžu poradiť s odborníkmi na tému demencie. Na čísle 02 / 62 41 08 85 získajú nielen informácie o ochorení, ale môžu sa porozprávať o možnostiach prevencie a tiež zdravotníckej a sociálnej pomoci. Odborníci v poradni sú k dispozícii do konca marca, v pracovné dni v pondelok až piatok, v čase od 12.00 do 16.00 hodiny.
 • „Srdcovka“ na meranie tlaku Orava TL-200
  „Srdcovka“ na meranie tlaku Orava TL-200
  Rozmýšľate o praktickom vianočnom darčeku pre niekoho, kto si musí pravidelne merať tlak? V tom prípade ho poteší a príde mu vhod ...
 • Šturec potrebuje pomoc
  Šturec potrebuje pomoc
  Mohutné torzo vyslúženého plavidla so slávnou minulosťou vidno už z diaľky. Remorkér Šturec bol zapísaný do zoznamu technických pamiatok pred dvomi rokmi. Na jeho palubu vedie vratká lávka a strmé schodíky...
 • Saforelle rešpektuje intímnu ženskú zónu
  Saforelle rešpektuje intímnu ženskú zónu
  Darujte na Vianoce mame, sestre, či kamarátke darček, ktorý ju bude denne rozmaznávať a dopraje jej skvelý pocit ženskosti.
 • Chcete zmerať deťom zrak?
  Chcete zmerať deťom zrak?
  Ako pri mnohých iných ochoreniach, aj pri poruchách zraku oplatí, že čím včasnejšie ich lekár podchytí, tým vyššia je šanca na úspešnú liečbu.

Cviklovo-rukolový šalát s parmezánom

Autor: Romana
Cviklovo-rukolový šalát s parmezánom

 

Prežite svoj dnešný deň pozitívne a zdravo. Ako inšpiráciu sme si pre Vás pripravili tip na chutný jarný cviklovo – rukolový šalát.

A keďže sa nám blíži jar, pripájame tiež zopár užitočných rád na jarnú očistu.


 

 

Cviklovo-rukolový šalát s parmezánom

4 porcie

Čas prípravy: 15 minút

Čas na varenie: 60 minút

 

Potrebujeme:

2 veľké cvikle (400 g)

1 balenie rukoly

syr parmezán 

hrsť vlašských orechov 

4 lyžice olivového oleja

6 ks červených reďkoviek

soľ, čierne korenie

4 ks celozrnného pečiva

 

Cviklu uvaríme a nastrúhame na plátky. Pridáme k nej na tenko nakrájanú reďkovku, rukolu a polejeme olivovým olejom. Trochu posolíme, pridáme čerstvo zomleté čierne korenie a všetko spolu premiešame. Na záver pridáme postrúhaný parmezán a posypeme rozdrvenými vlašskými orechmi. Podávame s celozrnným pečivom.

 

Tip: Cviklu si môžeme uvariť vopred a nechať ju v chladničke aj niekoľko dní. Netrpezlivým odporúčame alternatívu so surovou cviklou, ktorá je rovnako chutná

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Zdravá strava

Prevádzkovateľom Vašich osobných údajov je Gert-bau s.r.o., Gorkého 3, 811 01 Bratislava, IČO: 36 674 435. Prihlásením sa prostredníctvom kontaktného formulára dobrovoľne súhlasíte so spracovaním svojich osobných údajov prevádzkovateľom v zmysle § 14 zákona o ochrane osobných údajov a čl. 7 GDPR. Poskytnuté osobné údaje budú spracúvané výlučne za účelom spracovania a vyhodnotenia súťaže. Po 15 dni spracovania súťaže sa osobné údaje zlikvidujú. Poskytnutie osobných údajov, ako aj udelenie súhlasu s ich spracovaním je dobrovoľné a tento súhlas je možné kedykoľvek odvolať na e-maile gdpr@lenprezeny.sk.


Dnes je 10. 04. 2020, meniny má Igor.
Získajte postavu snov so spevňujúcou telovou maskou od AVONu!
Bez zmeny chute, toxických látok a ľahko umývateľné
 Získajte sebavedomie vďaka krásnej pleti s novinkou Clearskin od AVONu!
 V čase koronavírusu, chrípky a viróz prebuďte medvediu silu svojej imunity – s pomocou výživovému doplnku Preventan®!
Poradna
Náhodný článok
Nenadarmo ju volajú − živá. Bez vody život nieje Nenadarmo ju volajú − živá. Bez vody život nieje
Voda tvorí50 – 70 % celej hmotnosti tela. Ovplyvňuje metabolizmus, je nosičom minerálov, stopových prvkov a ďalších elementov. Nedostatkom vody sa zhusťuje krv, tým sa zníži jej tlak (môže to viesť až ku kolapsu), zhorší sa okysličenie krvi a zásobovanie kyslíkom pre všetky tkanivá. Unavený a vyčerpaný človek má zlý odhad, neistý krok, kŕče a zimomriavky...
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Cestovný poriadok
Odkiaľ:
Kam:
Dátum:
 Čas: 
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Tesco pomáha rodinám v núdzi aj v aktuálnej mimoriadnej situáciipasik
Tesco pomáha rodinám v núdzi aj v aktuálnej mimoriadnej situácii

Podpora komunít zohráva dôležitú úlohu vo všetkom, čo Tesco na Slovensku robí. V aktuálnej mimoriadnej situácii sa pomoc rodinám v núdzi stala naliehavejšou ako kedykoľvek predtým. Reťazec preto prichádza s doposiaľ najväčšou mimoriadnou podporou pre ľudí v ťažkej situácii. Tesco daruje potraviny a ďalšie potrebné výrobky nevyhnutné pre každú rodinu v núdzi v hodnote viac ako 172-tisíc eur.

Súčasťou mimoriadnej pomoci od Tesca pre ľudí v núdzi budú napríklad produkty zo sortimentu trvanlivých potravín, čistiacich prostriedkov či starostlivosti o dieťa. Po diskusii so svojimi charitatívnymi partnermi im reťazec dodá množstvo vopred dohodnutých potravín už v priebehu nasledujúcich dní.

 

Aktuálna situácia spôsobuje ťažkosti desiatkam tisíc rodín po celej krajine. Prijaté preventívne nariadenia obmedzili nielen sociálny, ale aj pracovný život mnohých ľudí, ktorí potrebujú podať pomocnú ruku. Tesco chce pomôcť najviac, ako je to možné, a preto naďalej napĺňa svoj záväzok podpory komunít kolegov a zákazníkov.


Mimoriadnu pomocformou darovania potravín v hodnote 172-tisíc eur poskytne reťazec v spolupráci s partnermi z neziskového sektora: Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Evanjelická diakonia, Depaul Slovensko a OZ Vagus.

 

 

Program darovania potravín pre ľudí v núdzi pokračuje v Tescu aj v aktuálnej mimoriadnej situácii.
Foto: Tesco Stores SR

 

Tesco si uvedomuje význam spolupatričnosti a solidarity v komunitách medzi kolegami aj zákazníkmi. „V ťažkej situácii sa za súčasných mimoriadnych okolností môže ocitnúť ktokoľvek. Popri maximálnom úsilí, ktoré vynakladáme na ochranu zdravia našich zákazníkov a kolegov, sme hľadali cesty, ako ešte viac podporiť rodiny v núdzi. Teší ma, že v spolupráci s našimi dlhodobými partnermi z neziskového sektora sa podarilo nájsť spôsob, ako podať pomocnú ruku tým, ktorí to teraz potrebujú najviac,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

 

 

Reťazec podporuje lokálnych partnerov nepretržite. Aj za súčasných mimoriadnych okolností Tesco pokračuje v darovaní prebytkových prebytkov, vďaka čomu každodenne podporuje ľudí v núdzi. Len za posledný týždeň Tesco darovalo viac než 37 ton potravín, z ktorých bolo pripravených 90-tisíc porcií jedla.

 

"Sme veľmi radi, že spolupráca pri darovaní potravinových prebytkov naplno prebieha napriek aktuálne sťaženým podmienkam a vyššiemu pracovnému zaťaženiu kolegov v Tescu. Táto pomoc bola vždy celospoločensky prospešná, no dnes na nej záleží ešte o kúsok viac. Vážime si, že Tesco vytrvalo pomáha rodinám, ktoré to teraz potrebujú najviac. Rovnako sme vďační za mimoriadny dar a urobíme maximum pre to, aby sme čo najlepšie zabezpečili distribúciu jedla a potrebných produktov rodinám v núdzi,“uviedol Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

 

 

Zobraziť celú novinku
Tesco poďakuje kolegom, dostanú mimoriadny bonuspasik
Tesco poďakuje kolegom, dostanú mimoriadny bonus

 

Kolegov v prvej línii odmení reťazec Tesco mimoriadny bonusom. Ide o poďakovanie za to, že v súčasnej mimoriadnej situácii zabezpečujú potraviny pre rodiny vo všetkých regiónoch Slovenska.

 

Tesco si váži obetavú a starostlivú prácu tisícok kolegov, ktorí aj za aktuálnych mimoriadnych okolností zabezpečujú potraviny pre ľudí z celého Slovenska. Všetkým zamestnancom Tesca, ktorí pracujú v obchodoch a distribučných centrách, bude vyplatený mimoriadny bonus.

 

„Som nesmierny hrdý na každého jedného z našich kolegov. Len vďaka nim dokáže Tesco v tejto mimoriadnej situácii prinášať potraviny a jedlo rodinám po celej krajine. Obzvlášť sa  chcem poďakovať všetkým kolegom v obchodoch, distribučných centrách aj tým, ktorí pracujú pre službu Tesco online nákupy. Ako poďakovanie za ich obetavú prácu vyplatíme našim kolegom mimoriadny bonus za mesiace marec a apríl,“uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

 

V tomto náročnom období potrebujú kolegovia všetku našu podporu, a preto Tesco obsadilo stovky dočasných pracovných pozícií naprieč Slovenskom. Mnohí z nových kolegov už pracujú a pomáhajú tak ešte lepšie uspokojiť dopyt zákazníkov Tesca.

Zobraziť celú novinku
Pre zdravie aj na rýchle varenie v karanténepasik
Pre zdravie aj na rýchle varenie v karanténe

 

Využite čas v domácej karanténe vo svoj prospech – na podporu zdravia a boj s jarnou únavou! Vhod vám padnú zdravím nabité smoothies, ktoré si doma ľahko pripravíte z ovocia a zeleniny, ktoré máte práve poruke, a primiešať do nich môžete aj oriešky, alebo chia semienka. 

 

S prípravou vitamínových bômb v tekutom stave vám pomôže majster namixovanie – šikovný smoothie mixér Orava RM-1500. Pomôže vám nielen pri tunovaní zdravia, ale aj pri expresnom varení pre celú rodinu v čase karantény. Z jeho produkcie sú totiž tie najjemnejšie omáčky, do hladka rozmixované krémové polievky, nadýchané palacinkové cestá, či dokonale napenené mliečne koktaily.

S jeho pomocou tak rýchlo pripravíte chutný obed, zdravú večeru aj výživnú desiatu pre učiaci sa drobizg. Orava RM-1500 v čiernej farbe alebo v sivo-čiernom vyhotovení disponuje vysokovýkonným motorom, 6 antikorovými nožmi, 2 rýchlosťami + režimom Pulse a až 23 000 otáčkami za minútu. Na kuchynskej linke tróni stabilne na protišmykových nožičkách a necúvne ani pri sekaní orechov či výrobe ľadovej triešte. Do odnímateľnej 2-litrové nádoby s praktickou odmerkou a rúčkou pre ľahšie nalievanie rozmixovaných zmesí vojde dostatok surovín v teplom aj studenom stave aj pri varení sviatočného obeda pre veľkú rodinu. Pri práci nenarobí veľa hluku, zato ovácie na jeho kuchynské výkony nejde prepočuť. Môže byť váš za 149 €.

www.orava.eu

Zobraziť celú novinku
V čase koronavírusu, chrípky a viróz prebuďte medvediu silu svojej imunity – s pomocou výživovému doplnku Preventan®!pasik
V čase koronavírusu, chrípky a viróz prebuďte medvediu silu svojej imunity – s pomocou výživovému doplnku Preventan®!

 

Zima je náročným obdobím, ktoré zaťažuje náš organizmus. Naše telo atakujú rôzne vírusy, baktérie, chrípka, črevné virózy. Médiá sa plnia hrozivými správami o koronavíruse a my sa snažíme brániť voči akejkoľvek forme choroby.

 

Ľudské telo je skonštruované tak, aby sa za normálnych okolností dokázalo samo brániť atakom chorôb. To sa deje vtedy, keď imunitný systém pracuje správne, na „plné obrátky“ . V zime však prijímame menej vitamínov, vlákniny, minerálov a živín z čerstvej zeleniny a ovocia, naše telo nemá dostatočný prísun slnečných lúčov, negatívne naň vplýva aj prechod z mrazivých exteriérov do prekúrených interiérov. Sme tak náchylnejší podľahnúť chorobám. Preto je o to dôležitejšie posilňovať svoj prirodzený obranný systém – imunitu doplnkami stravy. Práve výživový doplnok stravy Preventan® prebudí v našom tele medvediu silu imunitného systému a naštartuje ho na aktívnu obranu pred virózami aj bakteriálnymi infekciami. Vďaka tomu sa mnohým chorobám dokážeme úplne vyhnúť, alebo v prípade, že ich dostaneme, sa imunita postará o ich jednoduchší priebeh bez komplikácií v krátkom čase.

 

 

Výživový doplnok stravy Preventan® je určený pre celú rodinu. Vo forme cmúľacích tabliet dáva šancu každému pravidelne podporovať  svoj imunitný systém, aby medveďou silou dokázal zabojovať už proti prvým náznakom viróz, chrípky, infekčným ochoreniam. Hlavnou účinnou zložkou doplnku stravy Preventan® je jedinečná zmes biologicky aktívnych látok ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy a nukleotidy) v kombinácii s vitamínom C, ktorá pomáha aktivovať obranný imunitný systém organizmu a prispieva k zníženiu miery vyčerpania a únavy aj počas náročných zimných mesiacov. „Práve počas chrípkového obdobia, kedy ľudia častejšie siahajú aj po prípravkoch na podporu imunity, sme sa rozhodli zvýšiť výrobu nášho produktu, aby na trhu nenastal jeho výpadok,“ hovorí Martin Skrzypczak, marketingový riaditeľ spoločnosti Neuraxpharm Slovakia, a.s. pre produkt Preventan® na Slovensku. „Myslíme si, že každý človek má právo preventívne sa chrániť pred chorobami a využiť silný potenciál vlastnej imunity v časoch náročných na ochranu zdravia,“ dodáva.

 

Na pultoch lekární aj v e-shope www.preventan.sk je produkt na výber ako Preventan® Classic bez príchute aj s príchuťou (odporúčaná cena 30 tbl. balenia je 5,70 €) na dlhodobé užívanie pre celú rodinu (deti od 3 rokov, dospelí, seniori) a ako Preventan® Akut so zdvojnásobenou dávkou biologicky aktívnych látok ProteQuine® a vitamínu C pre prípad, že vás už choroba „obchádza“ a vy s ňou potrebujete urýchlene zabojovať (odporúčaná cena 30 tbl. balenia je 6,10 €). Aj Preventan® Akut je v ponuke bez príchute a s príchuťou (pre deti od 3 rokov, dospelých a seniorov). Pre najmenších je určený Preventan® Junior v klasickej forme aj vo forme Akut (odporúčaná cena 30 tb. balenia je 6,10 €).

Viac informácií o produktoch a spôsobe užívania nájdete na: www.preventan.sk

Zobraziť celú novinku
Syndróm suchého oka trápi aj ženy v klimaktériu pasik
Syndróm suchého oka trápi aj ženy v klimaktériu

 

Syndrómom suchého oka trpí takmer 20 % populácie a je to najbežnejšie ochorenie, s ktorým sa stretávajú oční lekári vo svojich ambulanciách. Vedeli ste, že ženy toto ochorenie postihuje až 9 x častejšie ako mužov?

 

Klimaktérium môže veľa zmeniť

Klimaktérium, teda obdobie ktoré charakterizuje spomalenie až zastavenie činnosti vaječníkov, u väčšiny žien prichádza medzi 45-55 rokom života. Klimaktérium môže byť pre ženu náročným obdobím, kedy sa objavujú telesné aj psychické problémy.

Medzi zmeny, s ktorými sa žena musí vyrovnať, patria fyziologické odchýlky ako zmenšenie prsníkov a maternice, vysychanie a atrofia sliznice pošvy, ťažkosti v súvislosti s močovým mechúrom, nadmerné potenie sprevádzané návalmi tepla, tvorba vrások a iné. Na psychickej úrovni môže žena pociťovať zvýšenú nervozitu, úzkosť až depresiu. Príznaky alebo varovné signály klimaktéria by sa nemali podceňovať a treba ich konzultovať s odborníkmi.

 

Syndróm suchého oka

Syndróm sa vyskytuje u žien v období klimaktéria oveľa častejšie a to vo viac ako 30 % prípadoch. Prečo je tomu tak? Súvisí to s viacerými faktormi, ale najväčší podiel na tom majú hormonálne zmeny, ktorými žena v klimaktériu prechádza. Medzi ďalšie faktory, ktoré u zrelších žien ovplyvňujú vznik syndrómu suchých očí paria zníženie produkcie sĺz spôsobené vyšším vekom, výskyt rôznych systémových ochorení ako reumatizmus, diabetes či endokrinné poruchy... Výskyt syndrómu suchého oka môže súvisieť aj s užívaním niektorých špecifických liekov (lieky na spanie a pod.). Ochorenie sa prejavuje začervenanými a podráždenými očami s pocitmi pálenia, štípania či bodavej bolesti. Prejaviť sa môžu aj nadmerným slzením a celkovým pocitom nepohodlia.

 

Čo ženám pomôže?

Hormonálnym zmenám asi nezabránite, ale môžete urobiť veci, ktoré vám so syndrómom suchých očí pomôžu.

 • Obmedzte pozeranie TV a sledovanie obrazovky počítača.
 • Chráňte sa pred vplyvmi životného prostredia (slnko, vietor, klimatizácia...).
 • Dodržujte správnu výživu a pravidelne sa venujte pohybu. Cvičte s očami.
 • Uľavte svojim očiam zdravotníckou pomôckou – umelými slzami Hyal-Drop multi (www.hyal.sk).
 •  

Doplňte chýbajúci slzný film

Súčasťou liečby syndrómu suchého oka je nahradiť alebo doplniť prirodzený slzný film prostredníctvom umelých sĺz vo forme kvapiek, gélov alebo mastí. Ak je potrebné časté používanie umelých sĺz, je vhodná aplikácia kvapiek s obsahom kyseliny hyalurónovej bez konzervačných látok. Mnohí majú výborné skúsenosti s očnými kvapkami Hyal-Drop multi, ktoré majú prírodné zloženie bez konzervačných látok. Sú vhodné aj pre citlivé oči keďže sú šetrné k povrchu oka a môžete ich používať tak často ako potrebujete. Roztok kyseliny hyalurónovej zabezpečí optimálne zvlhčenie vašich očí, čo zmierni nepríjemné príznaky syndrómu suchých očí. Cieľom liečby umelými slzami je vytvoriť stabilný a rovnomerný slzný film na povrchu oka a zvýšiť jeho kontaktnú časť s rohovkou.

Zobraziť celú novinku
Pripravte sa na príchod jari jednoducho, doprajte si horčíkpasik
Pripravte sa na príchod jari jednoducho, doprajte si horčík

 

Dlhé zimné dni, oslabená imunita, menej pestrá strava – to všetko sa podpíše na našom tele počas zimy. Jar už však nie je ďaleko. Na to, aby náš organizmus zvládol túto zmenu, musí fungovať stopercentne. K tomu pomôže aj horčík.

 

Horčík je druhým najviac zastúpeným prvkom v bunkách. Pôsobí ako kofaktor enzymatických procesov, ktoré ovplyvňujú energetický metabolizmus, syntézu bielkovín a nukleových kyselín, detoxikáciu organizmu, ako aj látkovú premenu iných minerálnych prvkov, ako sú vápnik alebo draslík. 

 

Dostatočný príjem horčíka prispieva k fyzickej a psychickej pohode: horčík pomáha k sústredeniu, pomáha lepšie zvládnuť únavu či stres a pomáha predchádzať kŕčom[1].

 

Počas zimy funguje naše telo akoby v úspornom režime. Menej slnečných lúčov, krátke dni, ako aj zhon z konca a stres zo začiatku roka spôsobujú, že sme mnohokrát bez energie, unavení a bez chuti. Okrem ovocia a zeleniny by sme nemali zabúdať ani na prísun minerálov. Kľúčovým v tomto období je najmä horčík, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou asi 300 dôležitých procesov v našom tele. Jeho príjem pre človeka je preto nenahraditeľný.

Ako náhle hladina horčíka klesne, dostaví sa bolesť hlavy, celková únava, nesústredenosť, svalové kŕče a vyššia náklonnosť k stresu. Aj pred príchodom jari je preto zvýšený príjem horčíka priam nutnosťou.

 

Okrem fyzicky a psychicky náročných situácií sa vyšší príjem horčíka odporúča aj vtedy, keď je organizmus oslabený chorobou či zvýšenou teplotou. Na jeho každodenné dopĺňanie je preto potrebné myslieť nepretržite.

 

Horčík sa vstrebáva v tenkom čreve. Preto je jeho dopĺňanie stravou veľmi dôležité. Bohaté zásoby horčíka sa nachádzajú napríklad v strukovinách, čerstvej listovej zelenine, orechoch, morských rybách či banánoch. Minerálne látky sa z vody do organizmu vstrebávajú lepšie, ako napríklad z potravín alebo z doplnkov výživy. Ideálnym zdrojom pre príjem horčíka je preto pitie minerálnych vôd. Minerálna voda je prirodzeným a dobre dostupným zdrojom minerálov (teda aj horčíka), ktoré dokáže telo efektívne zužitkovať.

Pre každodenný pitný režim sú najvhodnejšie tzv. stredne-mineralizované minerálne vody s nižšou hladinou sodíka. Stredne-mineralizovaná minerálna voda Magnesia má unikátne zloženie, pretože je bohatá na prírodný horčík a zároveň obsahuje málo sodíka. Obsahuje 170 mg horčíka v jednom litri, čo je 45% dennej odporúčanej dennej dávky horčíka a len minimálne množstvo sodíka (6,17 mg/l). To predstavuje v jednej 1,5l fľaši len 0,4% odporúčaného príjmu soli na osobu.

 

Aj keď sú dnes dni ešte studené, mnohí sa už pripravujú na športové aktivity. V chladných dňoch sa však menej potíme a zabúdame na dôležitosť tekutín a pitného režimu. Dehydratácia tela je počas takýchto dní menej evidentná, no neznamená to, že sa telo má dobre.

 

Ak si chcete spestriť pitný režim aj počas chladných dní, doprajte si výnimočné spojenie prírodného horčíka a skutočnej šťavy z červeného ovocia. Magnesiu RED, ktorá dokonale osvieži vaše telo i myseľ si môžete vychutnať v piatich obľúbených verziách, s príchuťou maliny, jahody, brusnice, grapefruitu a granátového jablka.Doprajte si dôležité minerály a skvelú chuť bez výčitiek svedomia - Magnesia RED neobsahuje konzervačné látky ani umelé farbivá a sladidlá.

Magnesia môže byť súčasťou každodenného pitného režimu. Skúste si ju každý deň dať v práci na stôl a popíjať z nej počas celého dňa. Jar privítate s úsmevom.

Viac informácií nájdete na www.magnesia.sk.

 

Foto: Shuterstock, Magnesia

 


[1]Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov

   Horčík prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému

   Horčík prispieva k správnej funkcii psychiky

   Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy

Zobraziť celú novinku
Slnečnice spúšťajú predaj bývania v blízkosti budúcej električkypasik
Slnečnice spúšťajú predaj bývania v blízkosti budúcej električky

Najpredávanejší projekt nového bývania v Bratislave, štvrť Slnečnice v Petržalke, vstupuje do ďalšej etapy a opäť prináša niečo nové. Developerská spoločnosť CRESCO REAL ESTATE štartuje predaj nových bytových domov SLNEČNICE POPv  sektore Zóna Mesto v tesnej blízkosti plánovanej električkovej trate cez Petržalku. Ponúkané byty prinesú obyvateľom nielen výbornú dopravnú dostupnosť, ale v budúcnosti s ďalšou výstavbou aj park s cyklotrasou napojený promenádou na bulvár štvrte Slnečnice. Ten sa bude tiahnuť pozdĺž centrálneho parku až k nákupnému centru Slnečnice Market. Cenovo sa byty zaradia medzi dostupné mestské bývanie pre aktívnych ľudí.

Bytové domy T1, T2 a T3 pod značkou SLNEČNICE POPsa odlišujú od doterajšej zástavby Zóny Mesto architektúrou a tiež lokalitou - sú umiestnené v blízkosti plánovanej električkovej trate. Tri deväťpodlažné bytové domy sú opäť z dielne Compass Atelier ako väčšina budov v Slnečniciach. Na trh prinesú 360 bytov a takmer päťsto parkovacích miest v garáži a na teréne.

 

Pohľad na Slnečnice POP. V popredí je časť parku, ktorý vznikne v budúcnosti s výstavbou novej etapy Slnečníc. ZDROJ: CRESCO REAL ESTATE

 

„V novej etape zóny Mesto, SLNEČNICE POP, sa zameriavame na aktívnych ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé bývanie, a rodiny hľadajúce dostupný domov. Zaujímavá bude určite aj pre nezávislých profesionálov, ako sú architekti či dizajnéri, ktorí si priestor radi prispôsobia podľa seba,“opisuje Michal Pauer, riaditeľ predaja v CRESCO REAL ESTATE.

 

V ponuke je široký výber rôznych typov bytov od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcových metrov, cez dvojizbové, najpočetnejšie trojizbové až po rozľahlé štvorizbové byty s plochou od 96 do 140 štvorcových metrov. Každý byt má vlastný balkón, väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny orientované na rozdielne svetové strany. Na najvyšších podlažiach sa nachádzajú aj byty s terasou.

 

Výbornú dopravnú dostupnosť autom priamo z Panónskej cesty a autobusom z blízkej konečnej zastávky Vyšehradská doplní električková trať, ktorú hlavné mesto plánuje dokončiť v roku 2023. Vzniknúť by mala tiež integrovaná zastávka pre električky a autobusy súčasne.

 

Spolu s električkovou traťou má mesto vybudovať aj cyklotrasu, na ktorú sa v budúcnosti napojí cyklochodník vedúci naprieč celými Slnečnicami. Obyvatelia sa tak bezpečne prepravia na bicykli zo Zóny Viladomy cez Zónu Mesto až do centra mesta.

 

„Pri bytových domoch Slnečnice POP vznikne v budúcnosti s ďalšou výstavbou park, ako aj pešia promenáda, ktorá sa plynulo napojí na bulvár tiahnuci sa od električkovej trate až po nákupné centrum Slnečnice Market. Tu sme pre obyvateľov otvorili už prvú časť bulváru pri bytových domoch A1, A2 a A3,“približuje Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE. Práve neďaleko novej časti Slnečníc, ktorej výstavba sa trojicou bytových domov spúšťa, vznikne v budúcnosti aj stredná a základná škola s materskou školou.

 

Finančným partnerom novej etapy POP v Zóne Mesto sa stala Slovenská sporiteľňa a výstavba odštartovala už v januári tohto roku. S dokončením celej stavby sa počíta v treťom kvartáli 2022, pričom prvá etapa (T2, T3) by mala byť dokončená už v druhom kvartáli 2022. Prví obyvatelia by sa po získaní kolaudačného rozhodnutia mohli sťahovať v druhom štvrťroku 2023.

Celkovo bude tento rok v Slnečniciach rozostavaných až 1 500 bytov. Stavebne dokončiť by sa malo takmer 700 z nich.

 

 

Slnečnice POP – bytové domy T1, T2, T3:

 • 360 bytov, z toho 108 jednoizbových, 102 dvojizbových, 132 trojizbových (z toho 6 mezonetov) a 18 štvorizbových mezonetov
 • 493 parkovacích miest, z toho 202 v garáži a 291 na teréne
 • 173pivničných kobiek
 • Plánovaný začiatok výstavby: 1Q 2020
 • Plánovaný termín dokončenia prvej etapy (T3, T2): 2Q 2022
 • Plánovaný termín dokončenia celej stavby: 3Q 2022

 

Čo prinesú Slnečnice POP:

 • Dostupné byty pre mladé rodiny a nezávislých kreatívnych ľudí
 • Blízkosť plánovanej električky a integrovanej zastávky električky a autobusov
 • V budúcnosti pešiu dostupnosť strednej a základnej školy s materskou školou
 • Bývanie na budúcej promenáde napojenej na cyklotrasu a plánovaný centrálny park Zóny Mesto, ktorý pribudne s ďalšou výstavbou
 • Byty s balkónmi a terasami, väčšina s orientáciou na viac svetových strán
 • Širokú občiansku vybavenosť v podobe nákupného centra Slnečnice Market, okolitých prevádzok pozdĺž mestského bulváru alebo rodinného športovo-zábavného centra Leon
 • Viac na https://www.slnecnice.sk/pop
Zobraziť celú novinku
Nie je jedno, akou teplou vodou si zalejete svoj obľúbený horúci nápojpasik
Nie je jedno, akou teplou vodou si zalejete svoj obľúbený horúci nápoj

 

Viete, že nie všetky horúce nápoje je správne zaliať čerstvo prevarenou vodou s teplotou 100 0C? Aby sa na maximum rozvinula chuť a aróma rôznych druhov čaju a kávy, každý potrebuje inú teplotu ohriatej vody. 

 

Na zaliatie klasického „turka“ vám postačí voda s teplotou 90 0C, inak bude káva príliš horká, alebo málo vylúhovaná. Takú istú teplotu vody použite aj pri ovocnom čaji, zelenému čaju zas vyhovuje voda s teplotou 60 – 70 0C. Len čierny čaj by ste mali zaliať práve zovretou, 100-stupňovou vodou.

Práve preto je na ohrev vody ideálna taká rýchlovarná kanvica, ktorá vďaka regulácii teploty umožňuje ohriať vodu presne na požadovanú teplotu. Luxusnou a múdrou pomocníčkou sa u vás doma pri čajových a kávových obradoch stane rýchlovarná kanvica Orava Delux s reguláciou teploty v štýlovom antikorovom šate s objemom až 1,7 litra, ktorá vám ponúka až štyri rôzne prednastavenia teploty ohrevu vody. Vodu vám podľa vášho priania ohreje presne na 70, 80, 90 alebo 100 0C. Na to, že je už voda zohriata tak akurát, vás Orava Delux upozorní nielen svetelnou, ale aj zvukovou signalizáciou. A to sa hodí, ak ste práve odbehli z kuchyne a robíte niečo iné vo vedľajšej miestnosti.  Ohriatu vodu vám udrží pri stabilnej teplote až 60 minút, čo vás zas poteší, ak po polhodinke dostanete chuť na ďalšiu šálku svojho obľúbeného horúceho nápoja. Orava Delux byť vaša za 65,90 €.

www.orava.eu

 

Zobraziť celú novinku
Hudba lieči - na každom kroku!pasik
Hudba lieči - na každom kroku!

Hudba má na ľudskú psychiku blahodarné účinky. Dokáže upokojiť, pozitívne naladiť, pomáha zrelaxovať po náročnom dni. Ak sa chystáte podať výkon, napríklad počas športového tréningu, hudba vás, naopak, „nakopne“, motivuje, „naštartuje“, aby sme podali maximálny osobný rekord a pri fyzickej aktivite sa poriadne vypotili.

 

Iste máte aj vy svoje obľúbené sklady, osobné hitparády, ktoré si počas dňa kedykoľvek radi vypočujete. Už sa ich nemusíte vzdávať ani doma, ani v exteriéri. Svoje obľúbené songy môžete mať so sebou na každom roku vašej cesty životom – nech už vyrážate do práce, cestujete vlakom, stojíte na zastávke autobusu, presúvate sa za kurzami či tréningami, alebo po stresujúcom dni relaxujete v pohodlí domova.

 

V super kvalite sa o to postará prenosný reproduktor Orava Crater-8, ktorý vďaka Bluetooth technológii ľahko spárujete so svojím tabletom či mobilom, hoci ich máte vo vrecku nohavíc, vetrovky či v ruksaku. Reproduktor Orava Crater-8 môžete použiť aj samostatne, ak však spárujete naraz dva Crater reproduktory, vďaka funkcii True Wireless Stereo (TWS) vám z nich zaznie parádny stereo zvuk, ktorý sa úžasne nesie priestorom v jasných, čistých tónoch, s vyladenými basmi a v strhujúcej dynamike. Počúvať svoje hitparády tak môžete kdekoľvek. Keďže prenosný bluetooth reproduktor Orava Crater-8 je vodoodolný, neprekvapí vás pri počúvaní top songov ani dážď a roztancovať sa v rytme hitu môžete aj osamote v kúpeľni či s kamarátmi pri bazéne. Reproduktor má mini rozmery, avšak maxi hlas. Vďaka kompaktnému rozmeru, nízkej gramáži a pribalenej šnúrke na zavesenie sa ľahko prenáša na batohu či v ruke, aby vám skvelými pesničkami spríjemnil každý krok vašej cesty. Orava Crater-8 v čiernom, modrom aj červenom „outfite“ môže byť váš za 22,90 €.

www.orava.eu

 

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Aj keď bude Veľká noc iná ako zvyčajne, v Tescu sme tu pre váspasik
Aj keď bude Veľká noc iná ako zvyčajne, v Tescu sme tu pre vás

V obchodoch Tesca je bezpečnosť zákazníkov a kolegov vždy na prvom mieste. Za súčasných mimoriadnych okolností reťazec starostlivo chráni ich zdravie. Popri prijatí preventívnych opatrení sa Tesco stará o najzraniteľnejších, rodiny v núdzi, zdravotníkov a špeciálnu pozornosť venuje kolegom v prvej línii.

Reťazec pristúpil k aktuálnej situácii od začiatku veľmi zodpovedne. Opatrenia, ktoré Tesco dôsledne dodržiava vo svojich obchodoch, chránia zdravie zákazníkov a kolegov.

„Aj v aktuálnej mimoriadnej situácii chceme byť čo najbližšie k potrebám našich zákazníkov a všetkých tých, ktorí potrebujú našu pomoc. Uvedomujeme si našu zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľstva potravinami. Robíme všetko pre to, aby sa najmä v období pred Veľkou nocou potraviny bezpečne dostali ku všetkým zákazníkom. Aby sa naši zákazníci cítili pri nákupe maximálne bezpečne, v predajniach Tesca dodržiavame prísne bezpečnostné opatrenia.Veľmi nás teší, že zákazníci hodnotia náš zodpovedný prístup pozitívne. Sami si uvedomujú, že súčasné opatrenia zavádzame na ochranu ich zdravia,“ vysvetlil Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

 

 

 

Bezpečnosť pre každého

Keďže v jednej predajni môže súčasne nakupovať len limitovaný počet zákazníkov, Tesco pristúpilo ku koordinácii vstupu zákazníkov do obchodov. Pri nákupe je potrebné použiť ochranné rúško, rukavice alebo dezinfekčný prostriedok na ruky. Nakupujúcim, ktorí nemajú takýto ochranný prostriedok k dispozícii, ochotne pomôžu kolegovia z Tesca.

 

Tesco zároveň posilnilo hygienické rutiny prebiehajúce v predajniach aj v ich zázemí. Čistenie vozíkov, košíkov, kľučiek a všetkých plôch v obchodoch prebieha ešte pred otvorením obchodov pre zákazníkov a následne so zvýšenou intenzitou v priebehu celého dňa.

 

Chránime najzraniteľnejších

Keďže si v Tescu uvedomujeme, že starostlivosť navyše teraz potrebujú tí najohrozenejší, v obchodoch bol zavedený vyhradený nákupný čas pre seniorov. Pri vstupe do každej predajne  Tesco koordinuje zákazníkov náš kolega tak, aby sme sa uistili, že v rovnakom čase je v predajni len povolený počet zákazníkov a zákazníci rešpektujú dodržiavanie vyhradených hodín pre seniorov medzi 9.00 – 12.00 hod.  Určené nákupné hodiny platia každý deň okrem nedele, keď sú obchody dočasne zatvorené a prebieha sanitačný deň.

 

Reťazec sa intenzívne venuje edukácii zákazníkov o zásadách bezpečného nakupovania. Zákazníkov povzbudzujeme, aby využívali bezkontaktnú platbu kartou či službu Scan&Shop, vďaka ktorej svoj nákup vkladajú hneď priamo do tašky bez vykladania potravín pri pokladni. Výhodou je predovšetkým rýchlejší nákup, keďže zákazník nemusí produkty pri pokladnici vykladať a nakladať späť do tašky. Nákup je tak oveľa rýchlejší a zákazník eliminuje čas strávený v obchode. Skrátiť čas strávený v obchode  na čas nevyhnutný na nákup odporúčajú v aktuálnej situácii aj odborníci. Samozrejmosťou je dodržiavanie bezpečného dvojmetrového odstupu, na čo zákazníkov upozorňujú oznamy aj spoty v rádiu priamo v predajni.

 

Podpora kolegov v prvej línii

„Obrovské ďakujem patrí všetkým našim kolegom. Zohrávajú kľúčovú úlohu pri zabezpečovaní potravín pre ľudí na celom Slovensku. Aj keď Veľká noc bude tento rok iná ako zvyčajne, vďaka našim hrdinom, kolegom v obchodoch a distribučných centrách si ju môžeme užiť s jedlom, ktoré máme všetci radi,“ zdôraznil Martin Kuruc z Tesca.

 

Do obchodov Tesca v týchto týždňoch nastupuje 850 nových kolegov, ktorí pomáhajú uspokojiť zvýšený dopyt zákazníkov vo všetkých 150 kamenných prevádzkach a pri online nákupoch. Všetci kolegovia v obchodoch a distribučných centrách Tesca dostanú za marec aj apríl mimoriadny bonus ako poďakovanie za ich obetavú prácu. Reťazec starostlivo dohliada, aby do práce nastupovali iba zdraví kolegovia. V súčasnej mimoriadnej situácii im zabezpečuje potrebné ochranné pomôcky vrátane rúšok i dezinfekcie a rozdáva  vitamíny či ovocie. Zdravie kolegov najnovšie chránia plexisklá nainštalované pri pokladniach.

 

Tesco myslí v každej situácii aj na ľudí v núdzi, ktorým vo forme mimoriadnej podpory daruje potraviny v hodnote viac ako 172-tisíc eur. Reťazec distribuuje potrebné produkty rodinám  po celom Slovensku už v týchto dňoch, a to v spolupráci s dlhodobými partnermi z neziskového sektora. Obchody Tesca zároveň pravidelne venujú čerstvé ovocie a zeleninu zdravotníckym pracovníkom vo viacerých nemocniciach.

Zobraziť celú aktualitu
Tesco prijalo 850 dočasných kolegov, ktorí pomáhajú zabezpečiť jedlo pre slovenské rodinypasik
Tesco prijalo 850 dočasných kolegov, ktorí pomáhajú zabezpečiť jedlo pre slovenské rodiny

V obchodoch Tesca začína v týchto týždňoch pracovať viac ako 850 nových dočasných kolegov, ktorí zabezpečujú potraviny pre zákazníkov vo všetkých regiónoch Slovenska. Reťazec vytvoril flexibilné pracovné miesta na dobu určitú. Uspokojí tak zvýšený dopyt zákazníkov po potravinách v obchodoch a pri online nakupovaní. Tesco podáva pomocnú ruku mnohým, ktorí zostali dočasne bez práce.

V aktuálnej mimoriadnej situácii zohrávajú všetci kolegovia Tesca kľúčovú úlohu. Prinášajú potraviny rodinám po celej krajine a reťazec ich chce podporiť najlepšie, ako je to možné. Tesco preto spustilo intenzívnu náborovú kampaň na Slovensku a vo všetkých ďalších krajinách strednej Európy, kde pôsobí. Promptnou reakciou na aktuálnu mimoriadnu situáciu sa podarilo pomôcť mnohým rodinám, ktoré teraz čelia dočasnej strate zamestnania.

 

„Som hrdý na celý tím Tesco za ich obrovské úsilie pri nábore, ktorý prebehol v rekordne krátkom čase. Ďakujeme všetkým, ktorí prejavili záujem o prácu v našich obchodoch, a chcel by som privítať našich 850 nových kolegov. Veľmi nám pomôžu, aby sme v tomto náročnom období zabezpečili jedlo pre všetkých a ochránili tých najzraniteľnejších kolegov vo veku 65 a viac rokov či tehotné ženy. Aby sme kolegov z rizikových skupín ochránili, ponúkame im možnosť voľna,“uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

 

O dočasné pracovné miesta prejavilo záujem približne 1 100 uchádzačov. Tesco prijalo nových kolegov najmä do tímov v pokladniach, doplňovania tovaru a Tesco Online nákupov. Priemerný vek uchádzačov bol 35 rokov. Väčšina z nich pôvodne pracovala v gastronómii a hotelierstve, taxi službách či vo výrobnom sektore. Pohovory s novými kolegami prebehli telefonicky. Popri potrebných vstupných školeniach sa ihneď po nástupe môžu spoľahnúť na podporu od svojich skúsenejších kolegov.

 

Tesco si váži obetavú a starostlivú prácu tisícok kolegov, ktorí za aktuálnych mimoriadnych okolností zabezpečujú potraviny pre ľudí z celého Slovenska. Všetkým zamestnancom Tesca v obchodoch a distribučných centrách bude vyplatený mimoriadny bonus. Takéto poďakovanie za ich obetavú prácu dostanú za marec aj apríl 2020.

Zobraziť celú aktualitu
Do obchodu choďte len po najnevyhnutnejšie vecipasik
Do obchodu choďte len po najnevyhnutnejšie veci

 

Okrem ochranného rúška vás pred koronavírusom chráni aj spôsob nakupovania potravín. Je vhodné nakupovať len to, čo skutočne potrebujete, v obchode stráviť čo najmenej času a zamerať sa len na nevyhnutné veci. 

 

Oproti mnohým krajinám, postihnutým rýchlo sa šíriacim koronavírusom, máme na Slovensku obrovskú výhodu – ešte stále kvalitnú pitnú vodu. Dokonca dostupnú bez toho, aby sme vyšli z domu, stačí len otočiť kohútikom. Rovnako sa vyjadril aj Úrad verejného zdravotníctva SR vzhľadom na množiace sa otázky týkajúce sa možnej kontaminácie pitnej vody novým koronavírusom, ktorý uviedol, že „na základe stanoviska Svetovej zdravotníckej organizácie, skúseností z epidémií z posledných rokov (napr. epidémia SARS z roku 2003) a spôsobu zásobovania pitnou vodou na Slovensku (dominantné využívanie podzemných zdrojov) nie je potrebné mať na obavy z používania pitnej vody z verejných vodovodov“.

Na situáciu okolo koronavírusu reaguje aj spoločnosť SodaStream. „Balená perlivá voda určite nie je komodita, kvôli ktorej treba chodiť do obchodu. Voda tečie z vodovodu, prístroj na perlivú vodu si objednáte online, novú bombičku do SodaStreamu kúpite dokonca aj v rámci bežného nákupu. Navyše je načase prestať používať jednorazové plasty, ktoré je možné nahradiť opakovane využiteľnými materiálmi bez zľavenia na nárokoch na pitný režim,“ hovorí Attila Forgon, brand manažér značky SodaStream.

 

 

Šetríte peniaze aj prírodu

V súčasnosti vírus Covid-19 ohrozuje zdravie ľudí, jednorazové plasty však ohrozujú prírodu už mnoho rokov. Iba na Slovensku sa každoročne predá vyše 345 miliónov nápojových plechoviek a takmer miliarda PET fliaš. Zrecyklovať sa podarí len 62 percent, zvyšok končí na skládkach a v prírode, kde sa môžu rozkladať až 500 rokov. Pritom jednu fľašu SodaStream môžete používať až tri roky, čo v prepočte znamená odľahčenie životného prostredia o približne 2500 jednorazových PET fliaš a plechoviek. Systém SodaStream vyrobí 1 liter domácej perlivej vody v závislosti od intenzity perlivosti len za 0,09 – 0,13 €. „Ak máte radi perlivú vodu, nemusíte teda vôbec zľavovať zo svojich nárokov, práve naopak. So SodaStreamom si spravíte vodu jemne alebo intenzívne perlivú, kedykoľvek na ňu máte chuť a keď sa vám minie bombička, máte možnosť si ju vymeniť v rámci bežného nákupu vo vybraných potravinových reťazcoch ako je Kaufland či Tesco,“ poukazuje Attila Forgon na jednoduchý prístup aj počas zavedených prísnych preventívnych opatrení pred Covid-19. Jedna bombička poslúži až na 80 litrov perlivej vody. Ak sa vám minie, stačí zájsť k niektorému zo 650 autorizovaných predajcov, z ktorých veľkú časť tvoria obchodné reťazce, a bombičku vymeniť.

 

Kde vymeniť bombičku do SodaStreamu počas koronavírusu?

„Vzhľadom na nariadenie vlády je výmena bombičiek možná aktuálne len v potravinových reťazcoch ako Kaufland, Tesco, alebo v niektorých malých potravinách,“ vysvetľuje Attila Forgon. Ubezpečuje však, že zásoby na skladoch sú a nie je problém expedovať ich do reťazcov, ktoré si ich objednajú. „Sú to systémové kroky, ktoré nemožno obísť a preto chcem poprosiť všetkých zákazníkov o trpezlivosť,“ dodáva brand manažér značky SodaStream a pridáva aj jeden smart tip: „Ak potrebujete novú bombičku a nemáte inú možnosť si ju vymeniť, objednajte si online v známych a overených e-shopoch tzv. „rezervnú bombičku“. Stane sa len to, že budete mať doma ďalšiu bombičku k existujúcej, ktorú ste dostali spolu s prístrojom.“ SodaStream prístroje, fľaše, sirupy aj bombičky si môžete kedykoľvek objednať aj online. Privezú vám ich napríklad kuriéri z PLANEO Elektro, Nay, Alzy a ďalších overených internetových obchodov.

Zobraziť celú aktualitu
Tesco pomôže najzraniteľnejším zákazníkom, zavádza prednostné nákupné hodiny pre seniorov pasik
Tesco pomôže najzraniteľnejším zákazníkom, zavádza prednostné nákupné hodiny pre seniorov

,,Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov, kolegov a dodávateľov sú pre nás na prvom mieste. Špeciálnu pozornosť venujeme seniorom, pretože patria k najviac ohrozeným a práve teraz potrebujú starostlivosť navyše. Aby sme ich čo najviac ochránili, zavádzame pre seniorov prednostné nákupné hodiny, a to každý pracovný deň od 9. do 10. hodiny,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesco na Slovensku.

"Špeciálne vyhradený čas pre seniorov na nákupy v predajniach je veľmi dobrým krokom. Naši najzraniteľnejší obyvatelia majú často spomalené zrakové a priestorové vnímanie, sú pomalší v pohybe, majú zníženú schopnosť prijať informácie a schopnosť uskladniť si tieto informácie. Nemajú toľko informácií zo sociálnych sietí či webu. Prosíme o trpezlivosť a toleranciu, raz budeme aj my v dôchodkovom veku,“ apeluje Mária Kovaľová, prezidentka Asociácie odborných pracovníkov v sociálnych službách.

 

Tesco chce zabezpečiť, aby sa potraviny bezpečne dostali k čo najväčšiemu množstvu zákazníkov. Vyvíja preto maximálne úsilie pre zvládnutie situácie a o pomoc prosí aj všetkých zákazníkov: Umožnime rizikovej skupine nakúpiť vo vybraných časoch počas týždňa a spoločne tak pomôžeme minimalizovať akékoľvek riziko. Nové opatrenie na pomoc seniorom bude platiť pre všetkých približne 150 prevádzok Tesco, a to od budúceho týždňa.

 

Reťazec Tesco apeluje na zákazníkov, aby rešpektovali vyhradené nákupné hodiny pre seniorov. Kontrolu ich dodržiavania momentálne nevieme zabezpečiť. Naši kolegovia sú v plnom nasadení, aby zabezpečili potraviny pre nás všetkých, a za ich obetavú prácu sme im nesmierne vďační.

Zobraziť celú aktualitu
Nadácia Allianz darovala nemocnici prvý prístroj na boj s koronavírusom pasik
Nadácia Allianz darovala nemocnici prvý prístroj na boj s koronavírusom

Epidémia ochorenia Covid-19, ktoré spôsobuje koronavírus, prekvapila celý svet a odhalila slabiny aj tých najlepších zdravotných systémov. Kapacitné a prístrojové vybavenia nemocníc nestačia rýchlo rastúcim počtom pacientov zasiahnutých ochorením. Na vzniknutú situáciu reaguje aj Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorá prostredníctvom Nadácie Allianz vyčlenila približne 85-tisíc eur na nákup zdravotníckych prístrojov,potrebných pri liečbe koronavírusu.

 

V týchto dňoch sa jej podarilo zakúpiť prvý prístroj na pľúcnu ventiláciu, ktorý darovala Univerzitnej Nemocnici v Bratislave (UNB).„Počas pandémie by mal každý pomôcť, ako vie. Nadácia Allianz sa spojila s Univerzitnou nemocnicou Bratislava a rozhodla sa jej venovať prístroj na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý je okamžite k dispozícii. Ak sa podarí zohnať ďalšie, sme pripravení opäť pomôcť. Držíme všetkým palce a ďakujeme zdravotníkom za ich obetavú starostlivosť,“ povedala správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová.

 

 

Prístroj, ktorý pre univerzitnú nemocnicu Nadácia Allianz zakúpila, bude spolu s ostatnými prístrojmi, ktoré nemocnica má, slúžiť najmä pacientom s potvrdeným koronavírusom a predovšetkým v prípade zhoršenia ich zdravotného stavu. Ak sa situácia okolo koronavírusu upokojí, prístroj bude i naďalej slúžiť a zachraňovať životy pacientom, ktorí majú natoľko vážny a život ohrozujúci stav, že si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu.„Cena ľudského života má nevyčísliteľnú hodnotu, čo si spoločnosť v tejto chvíli uvedomuje ešte viac. Preto si veľmi vážime, že Nadácia Allianz cíti celospoločenskú zodpovednosť a predovšetkým má ambíciu pomáhať. Prístroj dokáže pomôcť pacientom so závažným respiračným zlyhaním, navyše široké využitie tohto prístroja je veľkou pomocou pre rozličné spektrum respiračných diagnóz,“povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

 

Nadácia Allianz sa aj naďalej snaží získať dostupné prístroje, ktoré pomôžu pri boji s koronavírusom aj v ďalších nemocniciach na Slovensku.

Zobraziť celú aktualitu
CRESCO REAL ESTATE už druhý rok podporuje deti, ktoré nevyrastajú vo svojich rodináchpasik
CRESCO REAL ESTATE už druhý rok podporuje deti, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách

Vďaka programu BUDDY má už takmer osemdesiat slovenských detí vyrastajúcich bez rodičov svojho staršieho kamaráta – dobrovoľníka, ktorý mu pravidelne dáva svoj voľný čas, je mu oporou a pomáha čo najlepšie sa adaptovať na reálny život v dospelosti. Jedným z pravidelných finančných darcov, ktorý túto ušľachtilú myšlienku už druhý rok podporuje, je slovenský rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE s projektom SLNEČNICE. Aj vďaka nemu našlo v minulom roku  svojho BUDDY dobrovoľníka ďalších 12 detí. 

 „Som veľmi rád, že program BUDDY funguje. Náš interný výskum potvrdil, že viac ako 97 % opýtaných detí sa vždy môže na svojho BUDDY dobrovoľníka spoľahnúť. Viac ako 90 % mladých dospelých, ktorí majú svojho BUDDYho, má viac ako 18 rokov a už odišli z detského domova, majú prácu a bývanie. Naším snom je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej môže plne dôverovať a mohlo samostatne a plnohodnotne žiť. Neustále sa snažíme zlepšovať. Finančné prostriedky od našich darcov používame na vzdelávanie existujúcich a hľadanie nových dobrovoľníkov. V roku 2020 je aktuálne do programu zapojených 78 dobrovoľníkov, pričom v roku 2019 nám pribudlo 12 nových zo západného Slovenska. Aktuálne sa sústreďujeme na nábor nových dobrovoľníkov v Trnave, Trenčíne a Nitre. Snahou nášho programu je poskytnúť priateľstvá čo najväčšiemu počtu detí, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách a veľmi potrebujú oporu a dôveru v jedného dospelého človeka,“ prezrádza Ladislav Kossár, zakladateľ programu BUDDY.

 

Takmer 5 000 detí na Slovensku nemá to šťastie vyrastať vo vlastnej alebo kompletnej rodine. Nemajú síce núdzu o oblečenie, dostatok jedla či hračiek, chýba im však individuálna pozornosť, dôvera  a vzory, od ktorých by získali základné návyky fungovania medziľudských vzťahov. Štatistiky hovoria, že prechod takýchto detí z náhradnej inštitucionálnej starostlivosti do bežného dospelého života nebýva jednoduchý. Pomocnú ruku im na ceste k postupnému osamostatňovaniu  sa podáva od roku 2006 program BUDDY. Jeho snahou je, aby takéto deti na prahu dospelosti nezostali na okraji spoločnosti, ale dokázali sa plnohodnotne zaradiť – teda zaobstarať si prácu a bývanie.

 

V začiatkoch projekt organizoval letné a víkendové tábory, rokmi sa však táto myšlienka vďaka donorom mohla výrazne prehĺbiť a sprofesionalizovať. Dnes sa deťom môžu venovať vyškolení dobrovoľníci, medzi ktorými sa vytvára dôverný a dlhotrvajúci priateľský vzťah. Ambíciou programu je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá v rodine, mohlo raz mať aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje, a bolo tak lepšie pripravené na plnohodnotné zapojenie sa do života.


Tím BUDDY robí excelentnú prácu, ktorá v našich končinách nemá konkurenciu. Som naozaj veľmi rád, že už druhý rok môžeme aj vďaka Slnečniciam podporiť program BUDDY. Nesmierne si vážim každého jedného dobrovoľníka, ktorý pomáha deťom z detských domovov adaptovať sa do reálneho života dospelosti,“ dodáva Ján Krnáč, výkonný riaditeľ najväčšieho rezidenčného developera na Slovensku CRESCO REAL ESTATE.

Zobraziť celú aktualitu
Tesco podporuje komunity naprieč Slovenskom, rozdalo už milión eurpasik
Tesco podporuje komunity naprieč Slovenskom, rozdalo už milión eur

Takmer 4 milióny hlasov odovzdali zákazníci Tesca s cieľom podporiť komunitné projekty na Slovensku. Hlasovať mohli všetci zákazníci Tesca v rámci 7. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame, a to v každej predajni počas januára a februára 2020. Počas všetkých doterajších edícií grantového programu darovala spoločnosť Tesco takmer milión eur na realizáciu 1 155 komunitných projektov. 

Tesco dáva každému jedinečnú možnosť podieľať sa na rozhodovaní, ako zlepšiť život vo svojej komunite. V rámci grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame podporuje reťazec lokálne komunity dvakrát ročne sumou 170-tisíc eur. Zákazníci Tesco si aj tentoraz mohli vybrať jeden z troch lokálnych projektov, medzi ktorými boli napríklad nové ihriská, knižnice, včelíny, projekty na pomoc sociálne slabším rodinám či útulky pre zvieratá

 

Počas 7. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame zákazníci hlasovali najmä za projekty zamerané na podporu zdravia a športu. „Do hlasovania sa zapojil takmer každý druhý zákazník, čo nás veľmi teší. Naši kolegovia aj naši zákazníci sa zapájajú do programu s čoraz väčšou angažovanosťou. Ide o najlepšie potvrdenie, že aj oni chcú byť aktívnou súčasťou pozitívnej zmeny v ich komunite. Počas siedmich edícií programu sa nám podarilo podporiť už vyše 1 000 projektov. Program má tak čoraz viditeľnejší pozitívny vplyv na lokálne komunity,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Prihlásené stovky projektov

Do aktuálnej siedmej edície grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame bolo prihlásených až 370 projektov, a to zo strany neziskových organizácií, škôl, centier voľného času a iných verejnoprospešných organizácií. Odborná komisia z nich vybrala 231 finálnych projektov, ktoré postúpili do hlasovacej fázy.

„Nadácia Pontis zastrešila program administratívne a figuruje ako garant jeho transparentnosti, dôveryhodnosti a udržateľnosti. Tešíme sa z pozitívnej spätnej väzby od zapojených verejnoprospešných organizácií. Práve tá je najlepšou vizitkou, že napĺňame silný dopyt po podpore komunitných projektov,“zdôrazňuje projektová manažérka Nadácie Pontis Barbora Hullová.

Najviac angažovaní boli zákazníci Tesca v Gelnici, Martine a v Banskej Bystrici. Najvyšší počet hlasov – viac než 83-tisíc – získal vzdelávací projekt Darovanie krvi zachraňuje životy od OZ Hematit z Bratislavy.

V každej edícii programu hlasujú zákazníci vhodením žetónu, ktorý získajú za každý nákup v Tescu. Rozhodujú tak o rozdelení celkovo 170-tisíc eur. V každom regióne Tesco podporí tri víťazné projekty – projektu s najvyšším počtom žetónov je udelený grant 1 300 eur, druhé miesto sa bude tešiť zo 600 eur a projekt na treťom mieste získa 300 eur.

Vďaka podpore Tesca môžu miestne organizácie skrášľovať svoje okolie, pomáhať zlepšovať životy ľudí i zvierat či podporovať deti a mládež vo voľnočasových aktivitách v komunitách po celom Slovensku. Prihlasovanie projektov do 8. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame spustí Tesco už čoskoro.

 

 

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa zrealizovalo v regiónoch napríklad:

 

 • 48 kultúrnych podujatí
 • 36 ihrísk
 • 63 vzdelávacích aktivít
 • 17 úprav verejných záhrad a parkov
 • 9 detských táborov
 • 4 dopravné ihriská
 • 3 pomoci pre útulky pre zvieratá
 • 5 aktivít na ochranu včiel

 

Súčasťou programu bolo množstvo ďalších projektov, ktoré rovnako pomohli zlepšiť život na Slovensku.

Pravidlá programu a informácie o všetkých edíciách sú na https://tesco.sk/pomahame/.

 

Zdroj: Tesco SR

Zobraziť celú aktualitu
Nové nákupné centrum v Petržalke otvorí Tesco pred Veľkou nocou pasik
Nové nákupné centrum v Petržalke otvorí Tesco pred Veľkou nocou

 

Premena hypermarketu Tesco na nákupnécentrum Galéria v bratislavskej Petržalke finišuje. Obyvatelia Bratislavy a okolia sa môžu od začiatku apríla tešiť na známe značky či nové reštaurácie a kaviarne.

 

„Chceme neustále zlepšovať nákupný zážitok zákazníkov v našich obchodoch a nákupných centrách. Preto sme sa v minulom roku zamerali na modernizáciu existujúcich predajní. V tomto roku sme si však pre zákazníkov pripravili viaceré novinky. Veľmi sa teším, že na jar po dlhšom čase opäť otvoríme nové predajne v rôznych mestách Slovenska. Na začiatku apríla tiež otvoríme  nákupné centrum v Petržalke. Ide o najväčšiu investíciu Tesca na Slovensku od roku 2017, keď sme pri Galante otvorili naše najväčšie distribučné centrum v strednej Európe, hovorí Martin Kuruc, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku.

 

Premena hypermarketu na lokálne nákupné centrum prebiehala počas jeho plnej prevádzky tak, aby zákazníci prestavbu pocítili čo najmenej.

 

„Projekt sme dlhodobo pripravovali tak, aby si zákazníci na ploche 11-tisíc štvorcových metrov mohli vybrať spomedzi najznámejších značiek módy či gastronómie,“dodáva M. Kuruc.

 

V centre nebudúchýbaťznáme značky oblečenia, obchody s drogériou či športovými potrebami ani služby ako lekáreň, kaderníctvo, čistiareň, optika, kvetinárstvo, oprava obuvi, tabak, banky či mobilný operátor.

 

„V novej Galérii v Petržalke sa môžu návštevníci tešiť na známe značky ako napríklad H&M, New Yorker, Sinsay, Intersport, Dráčik, Deichmann či DM drogerie markt. Vo foodcourte  prinesieme niekoľko rôznych typov reštaurácií, kaviarní či prevádzok rýchleho občerstvenia,“ dopĺňa Erik Šiatkovský, riaditeľ nájmov a prenájmov pre strednú Európu.

 

Z plochy 11-tisíc štvorcových metrov tvorí hypermarket Tesco vyše 60 %. Jeho plocha tiež prešla zmenou tak, aby bol obchod kompaktnejší a uspôsobený na pohodlný a rýchly nákup. Petržalské Tesco však zostáva aj naďalej hypermarketom s najširšou ponukou sortimentu na Slovensku. 

 

Nová Tesco Galéria v bratislavskej Petržalke:

 • Nové nákupné centrum ponúkne vyše 50 obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Okrem iného nájdu zákazníci v Galérii:

 • Predajne:H&M, New Yorker, Sinsay, Intersport, Dráčik, Deichmann, DM drogerie markt, Orsay, Ševt, Matyšák, Starý Otec či Panta Rhei, Bepon, Invia, Delia Caffe, BioTech USA
 • Služby: lekáreň, kaderníctvo, čistiareň, optika, kvetinárstvo, oprava obuvi, tabak, klenotníctvo, predaj hodiniek, nechtový dizajn a mobilný operátor Slovak Telekom
 • Banky: Prima Banka, Raiffeisenbank
 • Otváracie hodiny: 9.00 – 21.00 h

Zdroj: Tesco

Zobraziť celú aktualitu
Tesco opäť zabojuje o prestížnu cenu Via Bona 2019pasik
Tesco opäť zabojuje o prestížnu cenu Via Bona 2019

Do finále ocenenia Via Bona Slovakia 2019 pre najzodpovednejšie firmy na Slovensku sa s dvoma nomináciami dostala opäť spoločnosť Tesco. Prestížne ocenenie Via Bona udeľuje už 20 rokov Nadácia Pontis ako uznanie najzodpovednejším firmám na slovenskom trhu.

 

Tesco zabojuje o prestížne ocenenie v dvoch kategóriách Zodpovedná veľká firma a Dobrý partner komunity. Víťazi ceny Via Bona budú vybratí spomedzi 14 zodpovedných firiem. O finalistoch v šiestich kategóriách rozhodli odborné nezávislé komisie, pričom vyberali spomedzi 38 slovenských firiem, ktoré sa o ocenenie uchádzali s 52 projektmi. Mená víťazov budú zverejnené na slávnostnom galavečere 28. apríla 2020.

,,Postup do finále v dvoch kategóriách tejto prestížnej ceny nás nesmierne teší. Je to ocenenie našej dlhodobej práce s cieľom priniesť pozitívnu zmenu v komunitách, v ktorých pôsobíme. Zároveň je úžasné vidieť, že na Slovensku je toľko zodpovedných firiem, ktorým záleží na lepšom živote v našej krajine, pretože len spoločne dokážeme meniť veci k lepšiemu. My v Tescu budemenaďalej tvrdo pracovať na riešení najvážnejších sociálnych a environmentálnych výziev a veríme, že firiem, ktoré podnikajú zodpovedne, bude na Slovensku stále pribúdať,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku. 

 

FOTO: Spoločnosť Tesco prišla s myšlienkou potravinovej zbierky v roku 2013 ako prvý reťazec na Slovensku. Zdroj: Tesco

 

 

V kategórii Veľká zodpovedná firma sa reťazec uchádza o cenu zastratégiu zodpovedného podnikania zameranú najmä na riešenie sociálnych a environmentálnych výziev – dlhodobá pomoc komunitám, boj proti plytvaniu potravinami, znižovanie negatívneho vplyvu obalov potravín na životné prostredie a znižovanie vplyvu biznisu na klimatické zmeny. ,,V roku 2019 sme v našom boji proti plytvaniu potravinami dosiahli vynikajúce výsledky. Vďaka spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, práci našich kolegov a transparentnému zverejňovaniu dát sa spoločnosti podarilo znížiť potravinový odpad v našich prevádzkach na Slovensku o 52 % v priebehu dvoch rokov. Zároveň sa nám podarilo s predstihom naplniť ďalší z našich záväzkov – od jesene 2019 darujeme potraviny ľuďom v núdzi zo všetkých našich 150 obchodov,“ vysvetľuje Katarína Pšenáková, CSR manažérka Tesca na Slovensku. Spoločnosť tiež dlhodobo podporuje slovenských dodávateľov, vrátane programu na podporu lokálnych farmárov či sériami vzdelávacích programov v rámci Farmárskeho grantu. Ponuka tovarov vlastnej značky kladie dôraz na ochranu zdravia a je prispôsobená aj ľuďom s rôznymi potrebami (bezlepkové a bezlaktózové rady). Spoločnosť nezabúda ani na svojich zamestnancov – prostredníctvom finančnej zbierky Tesco Anjel podporuje kolegov, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Časť zamestnancov prispieva do zbierky mesačnými zrážkami zo mzdy, firma vyzbierané financie vždy zdvojnásobí.

 

FOTO: Kolegovia z Tesca počas dobrovoľníctva pre občianske združenie Dobrý pastier, ktorému Tesco pravidelne daruje nepredané potraviny pre ľudí v núdzi. Zdroj: Tesco

 

V kategórii Dobrý partner komunity sa reťazec o cenu uchádza s projektom Potravinová  zbierka, ktorá sa za sedem rokov fungovania stala najväčšou v krajine. Cieľom projektu je pomoc ľuďom v núdzi naprieč celým Slovenskom. Zákazníci môžu popri bežnom nákupe kúpiť potraviny a drogériu navyše a odovzdať ich dobrovoľníkom z partnerských charitatívnych organizácií. ,,Vlani zákazníci Tesca darovali na pomoc ľuďom v núdzi vyše 171 ton trvanlivých potravín a drogérie v  hodnote 260-tisíc eur,“ dopĺňa Katarína Pšenáková. Tesco navyše venuje financie vo výške 20 % z vyzbieranej hodnoty potravín a drogérie partnerským organizáciám – v uplynulom ročníku spoločnosť venovala viac ako 52 000 eur. Potravinová zbierka je vyústením celoročnej práce darovania potravín ľuďom v núdzi. Od roku 2019 darujú pravidelne nepredané potraviny lokálnej charitatívnej organizácii všetky obchody Tesco na Slovensku. Takto pomáha denne viac ako 5000 ľuďom v núdzi.

 

 

Nezávislá komisia už ocenila aktivity Tesca cenou Via Bona pred dvoma rokmi. Za prínos v oblasti zodpovednej spotreby a výroby bolo Tescu udelené ocenenie Via Bona – Cena za príspevok k napĺňaniu cieľov udržateľného rozvoja 2017. 

 

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2012 lenprezdravie.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio