Čokoládu? Nie, radšej karob!
Čokoládu?  Nie, radšej karob!

Niektoré viac, niektoré menej. Jedny vtedy, keď sú šťastné, iné v smutnej nálade... ale siahame po nej všetky. No nie všetky dokážeme zjesť len doporučené tri kocky. Áno, život si treba osladiť, ale ... čo tak radšej niečím menej kalorickým a zdravším? Milé dámy, vymeňte čokoládu za karob.


 

 

Čo to je ?

Karob , “svätojánsky chlieb“  alebo „chlieb svätého Jána“ je tmavo hnedé ovocie stromu Ceratonia siliqua. Plody tohto stromu sa podobajú na fazuľové lusky, ktoré sa vysušené pomelú na prášok podobný kakau. Domovom karobu je až Blízky východ, no  aj u nás je už dlho (ne) známou pochúťkou.

 

Keď  „mlsať“,  tak zdravo... účinky a výhody karobu

Karob je zdravšou alternatívou kakaa a to nielen vďaka farbe, ale aj chuti.  Hoci  úplne nenahradí typickú čokoládovú vôňu,  hodí sa do zmrzliny, na pečenie, varenie a pod. Napríklad v pečive ho od kakaa ani nerozoznáte. V porovnaní s kakaom má však vyšší obsah vápnika, menej tuku a kalórií.  A to už je zopár vážnych dôvodov,  prečo si ho dať radšej ako čokoládu.  

Dopriať si ho môžu aj alergici na kakao (o alergii na karob sa veľmi nedočítame, pretože je veľmi minimálne pravdepodobná). Vďaka celkom slušnému obsahu vlákniny znižuje zlý cholesterol v krvi, čím bojuje proti mnohým ďalším civilizačným ochoreniam s tým spojeným. Taktiež pomáha pri trávení a vylučovaní. Do karobových výrobkov sa nemusia pridávať na zjemnenie ani cukor, ani tuk. Karob je sám o sebe sladký a chutný.  V kakau nájdeme methylxantiny – zdraviu škodlivé látky. V karobe nie sú, ale za to je tam plno vitamínov, minerálov a stopových prvkov– vitamíny skupiny B, vápnik, horčík, draslík, železo, mangán, chróm a meď.

 

TIP:  Pridávajte karob všade namiesto kakaa. Radi pečiete? Tak napríklad vyskúšajte kefírovú buchtu s karobom:

Do 0,5 l kefíru pridajte trstinový cukor, primiešajte tri poháre polohrubej múky (môžete pridať celozrnnú, špaldovú a iné podľa Vašej chuti), trochu rastlinného oleja, 2 lyžičky karobu, hrozienka a oriešky podľa chuti. Cesto nalejte na vymastený a posypaný plech (k posypaniu plechu použitie jemné ovsené vločky alebo kokos) a pečte 35-40 minút na 175 stupňov. Dobrú chuť!

 

ZDROJ: http://www.fragrantica.com/notes/Carob-tree-430.html

 

Kategória: Zdravie