Ako si vybrať dokonalý kvetinový parfum?
Ako si vybrať dokonalý kvetinový parfum?

 

Kvetinové parfumy sú voňavou vizitkou každej ženy. Ako si vybrať dokonalý parfum, ktorý bude dokonale sedieť vám alebo vašej milovanej osobe? Poradíme vám, ako na to.


 

 

Zloženie parfumu

 

Prchavá krása, ktorú parfumy ponúkajú, je nepostrádateľným beauty spoločníkom každej ženy, ktorej záleží na dokonalom vzhľade do posledného detailu. Ak túžite po novej a dokonale padnúcej vôni, nie je zlé vedieť niečo o základoch zloženia parfumu. Zložky sa uvoľňujú postupne a nie vždy viete, či ste trafili klinec po hlavičke.

-        Vrchné tóny (hlava parfumu)

   Hlava parfumu obsahuje rýchlo prchavé tóny, ktoré sú intenzívne a majú     za úlohu upútať pozornosť a nalákať vás na ďalšie vrstvy.

-        Stredné tóny (srdce parfumu)

   Srdce je najpodstatnejšia vrstva, ktorá pretrvá niekoľko hodín a určuje         celkový charakter parfumu.

-        Nízke tóny (základ parfumu)

   Základ parfumu určuje trvanlivosť, intenzitu a hĺbku vône. Zo všetkých         vrstiev sa prejavuje ako posledná a drží líniu vône, až kým celý parfum       postupne nevyprchá.

 

Na čom stavajú kvetinové parfumy?

Predaj parfumov zo skupiny kvetinových vôní je jedným z najčastejších. Najobľúbenejšie kvety používané v parfumoch sú ruža a jazmín. Po nich nasledujú ľalia, kosatec, pivonka, levanduľa, konvalinka, pačuli, tuberóza, mimóza a magnólia. Parfumy založené na jednej kvetinovej nôte sa nazývajú soliflor, ale nájdete aj viacvrstvové kvetinové kompozície alebo kombinácie s drevitými či ovocnými zložkami.

 

Zloženie parfumu a osobnosť

 

Svieža a radostná žena

 

Ideálne kvety pre veselú a radostnú ženu sú: kosatec, konvalinka, hyacint, pomarančový kvet, bergamot, jasmín a narcis. Výborne sa kombinujú so živicou získanou z niektorých iránskych a afrických rastlín (galbanum), ktorú nájdete napríklad v parfume Chanel No. 19. Obľúbenou vôňou nadšených žien je Dior Diorella alebo Diorissimo, ktorú charakterizuje lahodný zhluk jarných kvetov.

 

Zmyselná a žiaduca žena

Pre ženu, ktorá je zmyselná a plná života, sa najlepšie hodí r  uža, jazmín, ylang-ylang, tuberóza, kosatec a klinček.   Ovocné prvky ako broskyňa, marhuľa, čierne ríbezle, jablko a ananás dopĺňajú dokonalú súhru týchto kvetinových zložiek. Takéto šťavnaté zoskupenie nájdete v parfume Givenchy Amarige.

 

Sebavedomá a tajomná žena

Pre sebavedomé a tajomné ženy sú vhodné parfumy zo skupiny aldehydických vôní. Aldehyd je organická zlúčenina, ktorá vzniká oxidáciou alebo dehydrogenáciou alkoholu (vo svojom zložení ju má napríklad Chanel No. 5). Tieto vône zvyčajne obsahujú viacero kvetov doplnených pačuli a inými ťažkými alebo púdrovými tónmi. Takéto vône sú ťažké, intenzívne a podmanivé. Presvedčiť sa o tom môžete napríklad s Yves Saint Laurent Black Opium alebo Dior Poison.

 

               Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Kategória: Aktuality