Lekárnička na doma aj na cesty plná prírody
Autor: Regina S.
Lekárnička na doma aj na cesty plná prírody

Pomaly končiaca sa pandémia nám dokázala, že s drobnými zdravotnými ťažkosťami veľkých aj malých nemusíme hneď utekať k lekárovi, ale dokážeme ich zvládnuť aj „svojpomocne“ v domácich podmienkach. Počet fyzických návštev v ordináciách lekárov v posledných týždňoch výrazne klesol a ľudia si pri menších problémoch dokázali poradiť sami vlastnou domácou lekárničkou. Je však dôležité čo v nej je.


 

„Vhodnou voľbou sú homeopatické prípravky, ktoré podporujú organizmus, aby sa zbavil choroby vlastnými silami. Homeopatia je vhodná pre všetky vekové kategórie – deti, dospelých, vrátane tehotných a dojčiacich žien a starších ľudí. Homeopatické lieky sú vyrobené najmä z prírodných zdrojov, nemajú nežiaduce účinky a ani pri dlhodobom užívaní nevzniká pri nich závislosť,“ zdôrazňuje prednosti homeopatík PharmDr. Viera Mazúrová.       

 

Homeopatiká nielen na leto...

 

Počas letných aktivít, ale nielen pri nich, ale počas celého roka môže prísť k vzniku neočakávaných zdravotných komplikácií – od drobných poranení až po vážne úrazy. „Našťastie, komplikované, život ohrozujúce stavy vyžadujúce zásah lekára sú zriedkavé a väčšina ľudí si dokáže malé zdravotné nepríjemnosti vyriešiť svojpomocne,“ konštatuje farmaceutka Viera Mazúrová a zároveň upozorňuje, že keďže čas a charakter situácií „vybočenia zo zdravia“ si nikto neplánuje, je vhodné mať v rámci prvej pomoci pripravený primeraný počet prípravkov na samo-ošetrenie, resp. samoliečenie.     

 

 

Toto leto bude trochu iné...

... doma aj na cestách nás však trápia rovnaké zdravotné problémy

 

Leto si spájame s dovolenkami a cestovaním. Tohtoročné dovolenkovanie bude mať pravdepodobne inú podobu na akú sme zvyknutí. Dovolenky v zámorí a exotike vymeníme

za domáce slovenské destinácie. To však neznamená, že rôzne dovolenkové zdravotné nepríjemnosti sa nám ani doma nevyhnú. „Je preto rozumné byť na tieto situácie vždy pripravený aj kompletne vybavenou domácou, resp. dovolenkovou lekárničkou,“ odporúča  PharmDr. Viera Mazúrová.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo nás cez leto dokáže najviac potrápiť?

 

Alergické prejavy, nevoľnosť, prechladnutie, poranenia kože, bodnutie hmyzom, kožné alergické prejavy, nevoľnosť,  problémy so zaspávaním, stratený hlas...

 

Zoznam zdravotných ťažkostí spojených s letom je dlhý. Na všetky problémy však existuje jednoduché, účinné a bezpečné riešenie, ktoré môžete mať vždy po ruke vo vašej homeopatickej lekárničke.

 

Všetko o liekoch z homeopatickej domácej lekárničky:

 

RHINALLERGY je homeopatický liek, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu alergickej nádchy. Jeho komplexné zloženie pôsobí na všetky symptómy peľovej alergie. Prednosťami prípravku sú jeho prírodné zloženie a neutlmujúce účinky. Ide o liek prvej voľby, rovnako ako doplňujúcu liečbu k antihistaminikám. Prípravok je vhodný pre všetkých bez obmedzenia – aj pre dojčatá a deti, rovnako pre tehotné a dojčiace ženy. Predtým, ako začnete užívať RHINALLERGY, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

 

OSCILLOCOCCINUM je homeopatický liek, tradične používaný pri prevencii a liečbe chrípkových stavov (horúčka, prechladnutie, bolesti hlavy a svalov, únava).Tento prírodný produkt nemá nežiaduce účinky, nevyvoláva ospalosť, dá sa kombinovať aj s inými liekmi a môžu ho užívať ako dospelí, tak aj deti. 

 

HOMEOVOX je homeopatický liek, tradične používaný pri chrapote, únave hlasiviek, zápaloch hrtana, strate hlasu. Liek je vyrobený z prírodných produktov.

 

CICADERMA® je dermálna masť zo skupiny homeopatík, ktorá má podporný účinok pri liečbe drobných popálenín kože, začervenaní kože po slnení, pri drobných poraneniach, po uštipnutí hmyzom, odreninách, povrchových ranách, trhlinách, popraskanej kože, podráždení kože. Masť sa nanáša 1-2x denne, prípadne podľa závažnosti poranenia.

 

DAPIS® gel je kozmetický výrobok so 100% prírodnými účinnými látkami, bez parabénov a parfumácie, ktorý upokojuje pokožku pri miernych prejavoch svrbenia. Napríklad po poštípaní hmyzom. Gél sa ľahko sa rozotiera nezanecháva mastnú pokožku a príjemne chladí.

 

COCCULINE je liek, zoskupiny homeopatík, ktorý napomáha pri kinetóze, teda nepríjemných stavoch

pri cestovaní dopravnými prostriedkami. Nespôsobuje únavu ani ospalosť a je vhodný pre všetky vekové kategórie, bábätká, tehotné i dojčiace ženy. Podáva sa preventívne 2 tablety 3x denne večer pred cestou a v deň cesty. Pri prvých príznakoch nevoľnosti pri cestovaní 2 tablety každú hodinu až do vymiznutia príznakov.

SÉDATIF PC je liek zo skupiny homeopatík. Pomáha pri nervozite, úzkostných stavoch, precitlivenosti, podráždenosti a poruchách spánku. V jeho zložení sa nachádza kombinácia extraktov viacerých rastlín, ktoré pomáhajú na uvedené stavy a to počas dňa aj v noci. Nevyvoláva ospalosť, neovplyvňuje pozornosť. Homeopatikum sa obvykle užíva v dávke 2 tablety 3x denne. Ak je to potrebné, dávky sa môžu opakovať  častejšie. Pri poruchách spánku je potrebné užiť tablety už počas dňa a večer pred spaním.

Kategória: Rady redakcie