Doplňte si magnézium efektívne!
Doplňte si magnézium efektívne!

Podľa odhadov až tretina Slovákov trpí nedostatkom magnézia (horčíka), ktorého je v našej strave čoraz menej. Pritom ide o jeden z tzv. esenciálnych minerálov, teda minerálov nevyhnutných pre telo. Je potrebný na správne fungovanie nervov a svalov, vďaka čomu dokážeme fyzicky aj psychicky relaxovať a pripraviť sa tak na ďalší výkon. Jeho nedostatok sa prejavuje svalovými kŕčmi, tikmi, mravenčením v končatinách, nadmernou podráždenosťou, nespavosťou a stresom. 


Rizikovou skupinou sú ľudia s extrémnym výdajom fyzickej energie, teda manuálne pracujúci a športovci, ďalej ľudia v strednom a vyššom veku, onkologickí pacienti, ľudia s cukrovkou, po cievnych príhodách, s obezitou a pod.

 

Denne by sme mali prijať až 300 mg magnézia, čo je dosť ťažké dosiahnuť výlučne stravou. Maximálne efektívne ho telo prijme a využije formou revitalizačného iónového nápoja, ktorý si ľahko pripravíte aj doma, napríklad z horčíkového nápoja v prášku Natural Calm Magnesium. Ide o unikátnu patentovanú receptúru prášku, ktorý je zmesou uhličitanu horečnatého a kyseliny citrónovej. Po pridaní do vody vzniká chemickou reakciou citrát horečnatý, ktorý pracuje pre zdravie tela a mysle rýchlejšie ako klasický horčík v tabletkách, ľahšie sa vstrebáva a telo ho dokáže naplno využiť vo svoj prospech. Neobsahuje konzervačné látky ani farbivá a na trhu sú dve formy tohto výživového doplnku – bez príchutes príchuťou pomaranč (sladený bio stéviou). Je to najpredávanejší výživový doplnok horčíka v USA, ktorý spĺňa všetky normy EÚ a odporúčajú ho aj mnohé profesionálne médiá o športe.

Odporúčaná cena Natural Calm Magnesium je 16,90 €.

 

Viac informácií o produkte sa dozviete na tel. čísle: 0948 042 713.

www.nature7.sk

 

Kategória: Rady redakcie