EX-FAJČIARI SÚ NEZASTAVITEĽNÍ
Autor: Eva
EX-FAJČIARI SÚ NEZASTAVITEĽNÍ

Kampaň "Ex-fajčiari sú nezastaviteľní" odštartovala Európskou komisiou v boji proti fajčeniu už v roku 2011 a úspešne v celej Európe pokračuje aj v roku 2016. Aktuálna kampaň s názvom "Ex-fajčiari žiaria jasnejšie" je zacielená na pomoc mladým ľuďom vo veku od 25 – 34 rokov. Vyzdvihuje jedinečné výhody života bez tabaku, lepšie zdravie, pohodu, disponibilnejší dôchodok a predovšetkým lepšiu kvalitu života bez fajčenia.


Aktívnou pomôckoupre fajčiarovje aplikácia iCoach,digitálny systém plný výziev, ktorýpredstavuje ľahko ovládateľnú navigáciu v boji proti fajčeniu. Moderná aplikácia je dostupná zdarma on-line a pre mobilné aplikácie Apple a Android v 23 jazykoch pre 28 krajín Európskej únie. Aktualizácia aplikácie iCoach 2015 zahŕňa špecifické výzvy a osobné fázy, ktoré sa zameriavajú na malé, dosiahnuteľné ciele podporujúc užívateľov ísť o krok ďalej       a získať kontrolu nad svojim zlozvykom. Súčasť aplikácie prináša aj niekoľko noviniek, napríklad tlačidlo „Panika“, vďaka ktorému užívateľ úspešne odolá chuti na nikotín.

 

iCoach: užívatelia na Slovensku

Digitálny tréner iCoach využíva aktívne viac ako 473.134 užívateľov. Na Slovensku sa do aplikácie iCoach, v priebehu mesiaca január, zaregistrovalo celkom 107 nových užívateľov (celkom je zaregistrovaných 9.290 aktívnych používateľov), ktorí sa s novoročnými predsavzatiami rozhodli pre to najlepšie pre svoje zdravie, skoncovať s fajčením. Svoj úspech mohli navyše osláviť zapálením prskavky na digitálnej mape Európy.

Vekový priemer ex-fajčiarov na Slovensku predstavuje vekovú hranicu 29.3, z toho 55 % evidovaných ex-fajčiarov je zamestnaných a viac ako 68 % má stredoškolské vzdelanie.

 

Na základe posledných údajov, 24 % spomedzi zaregistrovaných ex-fajčiarov, prestalo úspešne fajčiť v priebehu 1 roka!

 

Registrácia užívateľov v mesiaci január 2016 v rámci krajín EÚ (fáza - fajčenie)

 

Premýšľanie / Uvažovanie

Uvažovanie / Rozhodovanie sa

Príprava

Akcia

Udržiavanie

 

 

Pre viac informácií navštívte stránku: www.exsmokers.eu/sk-sk

Kategória: Rady redakcie