Vzťahy si vyberajte opatrne
Autor: Iva I.
Vzťahy si vyberajte opatrne

Ak ste po rozchode už nejaký ten piatok, ste zrejme pripravené na nový začiatok (a žiaden koniec) Je prirodzené, že vám v mysli napadajú aj otázky o tom, či ste na vzťah skutočne pripravené, či sa budete dotyčnému človeku, ktorý sa objavil vo vašej blízkosti páčiť a či to tentokrát môže skutočne vyjsť.


 

Niekedy si proste na tie otázky netreba odpovedať. Niekedy treba jednoducho do toho ísť! No pozor, do vzťahu nechoďte bezhlavo, zvažujte opatrne, ale priestor venujte aj svojmu srdcu. Ak viete, čo chcete, potom ste na polceste k samotnej realizácii snov.

 

Kedy môžete mať plnohodnotný vzťah?

Ak ste na ten nový pripravené. Vzťahy si vyberajte opatrne, nie spontánne. S láskou sa ponáhľať netreba, veď veľké veci si vyžadujú veľa času. Na tie ozajstné a skvelé vzťahy sa čakať predsa oplatí. Na vzťah má vplyv aj to, či ste príliš osamelé, alebo už na vzťah pripravené. Ak len pociťujete samotu a budete s niekým, kto vám až tak po vôli a chuti nie je, potom budete sklamané. Počkajte si na tú skutočnú lásku, počkajte si aj na jej vhodné prejavy. Všetko má svoj čas. Ak ste pripravené a zmierené s posledným vzťahom, potom z vás budú vychádzať aj zrelé názory na vzťah a lásku vôbec, pretože budete vedieť, čo chcete. Vedieť, čo chcem, je pre nový začiatok podstatné. Aby ste nespadli do tej istej rieky dvakrát, pozorne zvážte, či sa s vlastnosťami nového objektu budete vedieť stotožniť, či vám vyhovuje jeho charakter, gestá, komunikácia s ním. Treba si uvedomiť, že vzťah nie je len o príťažlivosti a o iskre, ale aj o komunikácii a spoločných zážitkoch, ktoré váš vzťah budú utužovať aj neskôr.

 

Zvažujte, a zároveň sa riaďte srdcom

Nebuďte skromné pri výbere vhodného partnera, ale zasa ani príliš náročné. Možno sa niekedy treba zamyslieť nad zásadami, ktoré máte a upustiť z nich tie, ktoré pre fungovanie harmonického vzťahu nie sú také podstatné. O nich už predsa vie každá z nás. Nového partnera si vyberajte opatrne, možno ešte treba zažiť niekoľko stretnutí s tými „nepravými“, aby ste neskôr vedeli, kto je ten pravý pre vás.  „Zamilujte sa, keď ste pripravené, nie keď ste opustené.“ Dôležité je zároveň aj to, aby ste počúvali svoj vnútorný hlas a keďže nám ženám nechýba ani šiesty zmysel, vieme správne vyselektovať správneho partnera už na začiatku. Robte to, o čom ste presvedčené hlavne vy sama, niekedy sa necháme zmiasť názormi iných, ktoré nemusia byť hneď správne len preto, lebo sú objektívne. Ak si myslíte, že človek, ktorého ste stretli, je ten správny, dajte jemu a vášmu začínajúcemu vzťahu šancu a myslite pozitívne. Veď čo môže byť krajšie, ako užívať si niečo úžasné. Život nie je len o prežívaní, ale o žití samotnom. Ak sa bojíte veriť, že nový vzťah môže fungovať navždy a vám sa zakaždým, keď sedíte pri káve pri sympatickom mužovi, vynorí myšlienka, že vás raz opustí, potom nečakajte šťastie. Žite naplno, tu a teraz a ak spoznáte zaujímavého človeka, nebráňte sa, aby on spoznal lepšie vás. Stretnutia nie sú náhodné a každé vám môže niečo zaujímavé priniesť. A ktovie, možno to ďalšie stretnutie, ktoré vás čaká, bude to najzaujímavejšie.  Myslite pozitívne a buďte šťastné!

 

Zdroj:http://projektzivot.org/15-sposobov-ako-skutocne-zit-a-nie-len-existovat/

Foto: archív

Kategória: Sex a vzťahy