Čo robiť s mamičkiným maznáčikom?
Autor: Laura L.
Čo robiť s mamičkiným maznáčikom?

Patrí aj ten váš medzi skupinu mužov, ktorí sa riadia mamičkiným rozumom? Tak zrejme to v živote naozaj nemáte jednoduché. Presvedčiť totiž „matkomila“ o inej, než mamičkinej pravde, je často krát nemožné. Potrebujete teda buď pevné nervy, alebo božskú trpezlivosť pri prevýchove.


 

 

Takíto muži sú často krát zaslepení, na svoj vek až chorobne viazaní na matku, niekedy sú ňou aj manipulovaní a povedzme si otvorene do istej miery aj „obmedzení“, pretože nedokážu dostatočne používať svoj vlastný rozum. Namiesto neho používajú „rozumy“ vašej svokry. Brrr... Pri tej predstave mnohým istotne nabiehajú zimomriavky. Šťastné to ženy, ktoré tento problém nemajú.

 

„Moja mama povedala“, alebo „moja mama to robí inak“. Tak toto sú prvé varovné signály, pri ktorých by ste mali rozhodne spozornieť a ktoré dávajú tušiť, že niečo nie je v poriadku. Život s mamičkiným maznáčikom totiž nie je ani zďaleka prechádzka ružovou záhradou. Vy budete preňho bohužiaľ vždy len tá druhá. A ak bývate ešte nebodaj v tesnej blízkosti, alebo spoločnej domácnosti, úprimnú sústrasť. Váš manžel bude trvať na tom, ako povie svokra. A asi viete, že to bude vždy presne naopak, ako chcete vy.

 

Ak sa z toho jedného dňa nezbláznite, alebo vás netrafí šľak, patríte medzi tie silnejšie z nás. No aj s týmto problémom sa dá aspoň v niektorých prípadoch niečo robiť. Závisí od povahy muža, či je ochotný pripustiť si priveľkú závislosť na názoroch matky a neschopnosti prijať, rešpektovať, či  považovať za vhodný aj váš názor, resp. váš spôsob vykonávania činností, starostlivosti o deti a domácnosť, či vaše iné zvyky.

 

Pomôcť môže rozhovor s partnerom, v ktorom mu musíte veľmi citlivo vysvetliť, že vašu domácnosť máte viesť podľa vlastného uváženia a že jeho mama do nej nemá zasahovať. On je samozrejme presvedčení, že jeho mamička chce pre vás len to najlepšie. A nechápe, že je zaslepení, pretože ju má rád. No teraz má vás a ak chce aby váš vzťah ďalej fungoval, musí sa jednoducho zmeniť. Staviť môžete hlavne na ženské zbrane, teda to jediné, čo vaša svokra použiť nemôže! Alebo nech si vyberie, či chce žiť s vami, alebo s ňou.

Kategória: Sex a vzťahy