Diéty vylučujúce chlieb zo stravy, sú síce módne, ale zdravé nie
Autor: V. Merlin
Diéty vylučujúce chlieb zo stravy, sú síce módne, ale zdravé nie

Čo urobíte ako prvé, keď chcete schudnúť? Tak ako odporúčajú mnohé celebrity a stravovacie trendy – vylúčite z jedálneho lístka chlieb a pečivo a čakáte na skvelé výsledky. Možno sa síce dostavia, ale nemusí to byť práve tým, že ste sa vyhli chlebu. Chlieb je zbytočne démonizovaný.


 

 

Nezmyselné mýty?

Toto tvrdenie priniesli vedci, ktorí nedávno zamietli varovania týkajúce sa chleba, ktoré po svete blúdia dve desaťročia. Patrí k ním napríklad názor, že chlieb spôsobuje únavu, bolesti  brucha, nadúvanie a bolesti hlavy. Dnes dokonca tvrdia opak: v chlebe je obsiahnutých množstvo životne dôležitých vitamínov a minerálnych látok.

 

Chlebová obezita je nezmysel

Chlieb, ktorý sa stal počas ostatných rokov zdravotným strašiakom, niečím, čo treba z diaľky obchádzať a na čo sa treba pozerať s odporom, odborníci na výživu opäť po rokoch odporúčajú zaradiť do jedálneho lístka, a to každodenného. Popreli aj fámu, že stúpa počet prípadov alergie na pšenicu. Zvláštne je i to, že napriek tomu, že spotreba chleba klesá, epidémia obezity sa čoraz viac a výraznejšie rozširuje. 

 

Bez výčitiek

Teraz je na zdravotníkoch, aby rozptýlili mýty o negatívach konzumácie chleba. Chlieb je dôležitým zdrojom výživy. Napriek propagovaným zákazom je chlieb práve tá potravina, po ktorej neodolateľne túžime. Zrejme je to tým, že naše telo skutočne potrebuje živiny obsiahnuté v chlebe. Ak sa ho predsa len bojíte zaradiť do stravy, vyberte si namiesto svetlého tmavý. Nemusíte mať výčitky vôbec.

 

Foto: dreamstime.com

Kategória: Zdravá strava