Chudnite pri šálke čaju
Autor: Michala S.
Chudnite pri šálke čaju

Dni sú stále kratšie a noci chladnejšie, čo nás príjemne núti zabaliť sa do deky a večery tráviť pri dobrej knihe alebo filme.  Tieto chvíle si  skoro každá z nás spríjemní pri šálke dobrého čaju.  A keď spojíme príjemné z užitočným, môžeme pri tom leňošení aj nejaké to kilo schudnúť. Len si treba vybrať ten správny čaj.


 

Rooibos

Pochádza z južnej Afriky. Hoci neobsahuje kofeín, dokáže povzbudiť a nie len to. Je výborný pri redukcii hmotnosti, pretože okrem iného, mierne  ovplyvňuje centrum hladu v mozgu. Vďaka svojej jemne sladkastej chuti pomáha zahnať chuť na maškrty.  Urýchľuje spaľovanie tukov a má močopudné účinky, čím pomáha k prečisteniu organizmu.  Vďaka prírodnému fluóru, pomáha chrániť zuby pre zubným kazom. Má blahodarný vplyv na pečeň, posilňuje imunitu, pomáha pri zápche. Vďaka účinným látkam má vplyv na kvalitu a krásu pokožky, dokonca sa odporúča aj pri kožných problémoch. Je bohatým zdrojom flavonoidov – antioxidantov, ktoré ničia voľné radikály a tým bojujú proti rakovine a srdcovo - cievnym ochoreniam.

 

Pu-erh

Domovom tohto čaju je čínska provincia Yunnan. Pripravuje sa niekoľkokrát opakovanou fermentáciou zelených listov stromov Ta-jie. Okrem prípravy je zaujímavý svojou zemitou chuťou a výnimočnými vlastnosťami. Vzhľadom na veľmi nízky obsah kofeínu si ho kľudne môžete dopriať večer. A skúste si ho poriadne vychutnať, pretože okrem znižovania zlého cholesterolu v krvi, prečisťuje pečeň a krv a taktiež zbavuje telo toxínov. Je výborným pomocníkom aj pri problémoch s trávením, pretože podporuje činnosť žalúdka. Podľa mnohých odborníkov je  výborným doplnkom pri chudnutí. Takže milé dámy, zabudnite na „zázračné“ tabletky z lekárne, ale radšej si doprajte denne dve-tri šálky tohto čaju. Nielen, že ušetríte, ale dodá Vám aj vitalitu a optimizmus. A s nimi to ide v živote určite ľahšie.

 

Lapacho

Pochádza z južnej Ameriky. Tento čaj sa vyrába z kôry stromov starých až 700 rokov, o ktorej sa tvrdí, že je zázračná. Je výborný na trávenie a urýchľuje metabolizmus. Pomáha odstraňovať z tela nečistoty a usadeniny, čím sa stáva skvelým pomocníkom nielen pri redukcii hmotnosti, ale aj po dlhšom užívaní liekov, prípadne chemoterapii . Je močopudný, zmierňuje migrény a dokáže dať výmenu cukrov v tele do normálu, čím je vhodný pre diabetikov. Zlepšuje imunitný systém a niektorí odborníci sa domnievajú, že je vhodný aj ako prevencia nádorových ochorení.

 

zdroj: http://dotdot-dash.com/tag/book/

Kategória: Zdravie