LenPreZdravie.sk - Magazín o zdraví
 • Opäť môžeme pomáhať hendikepovaným
  Opäť môžeme pomáhať hendikepovaným
  Každý z nás môže opäť pomôcť svojím pohybom tým, čo prekonali ťažkú chorobu alebo vážny úraz, ale nevzdali sa a napriek hendikepu chcú športovať. Nezastaviteľným.
 • Pomôcť má kampaň Čas je mozog
  Pomôcť má kampaň Čas je mozog
  Na Slovensku ročne pribudne až 17 tisíc pacientov, ktorých postihla cievna mozgová príhoda. Napriek dostupnej liečbe je v akútnom štádiu zachytených len 11 % z nich.
 • KDE BOLO, TAM BOLO...
  KDE BOLO, TAM BOLO...
  ...interaktívny a kreatívny rozprávkový festival rúca kreativitou všetky bariéry!
 • Zaostrite na zdravie svojich nôh - Nechajte sa vyšetriť tour
  Zaostrite na zdravie svojich nôh - Nechajte sa vyšetriť tour
  Ak máte bolesti, kŕče, nepokojné, ťažké a unavené nohy nechajte sa vyšetriť. Všeobecný lekár a angiológ budú počas tour pripravení v čase od 9.00 do 18.00 hod. poradiť, vyšetriť, diagnostikovať a odporučiť správnu liečbu. Zaostrite preto na zdravie svojich nôh. Starajte sa o seba a nechajte sa vyšetriť.
 • Chcete zmerať deťom zrak?
  Chcete zmerať deťom zrak?
  Ako pri mnohých iných ochoreniach, aj pri poruchách zraku oplatí, že čím včasnejšie ich lekár podchytí, tým vyššia je šanca na úspešnú liečbu.

Obojok Foresto chráni pred parazitmi

Pondelok, 29. máj 2017
Obojok Foresto chráni pred parazitmi

Sú to už tri roky, čo vošla do platnosti novela zákona o cestnej premávke (platná od 1. januára 2014), ktorá chodcom ukladá povinnosť nosiť viditeľne umiestnený reflexný prvok, ak sa pri zníženej viditeľnosti pohybujú po krajnici alebo po okraji vozovky v obci, ako aj mimo obce. Taká situácia nastáva nielen v noci, ale aj za šera či hmly, keď sa chodec pohybuje po krajnici alebo po okraji vozovky v mieste, ktoré nie je osvetlené verejným osvetlením. Môžu to teda byť aj chovatelia, ktorí sa napríklad vracajú z večernej prechádzky so psom. Aj tí by mali byť pre ostatných dostatočne viditeľní.


Cieľom zavedenia tohto zákona je znížiť počet vážnych a smrteľných dopravných nehôd spôsobených tým, že chodec nebol na ceste pre vodičov dostatočne viditeľný. Rozdiel vo viditeľnosti chodca bez reflexného prvku (približne 18 metrov) a s reflexným zvýraznením (až 200 metrov) je obrovský. Zo štatistík zverejnených na stránkach www.minv.sk a sekcie Policajného zboru SR vyplýva, že novela zákona prináša úspechy: do roku 2016 sa podarilo znížiť počet usmrtených chodcov každoročne v priemere o 9 osôb.
 
Spoločnosť Bayer, výrobca inovatívneho antiparazitického obojka Foresto pre psov a mačky, ich chce chrániť nielen pred nebezpečnými parazitmi, ale prispieť aj k prevencii nebezpečných situácií na cestách. Preto je ku každému obojku Foresto teraz zadarmo aj svietiaci prívesok určený na bežný obojok psa či mačky. Vďaka tomu budú domáci miláčik aj jeho chovateľ lepšie viditeľní, nech sa už budú pohybovať kdekoľvek. Táto akcia platí do vyčerpania zásob príveskov.
 
Rada veterinára – ako sa včas pripraviť na kliešte?
Kliešte sú veľmi nepríjemné parazity, ktoré sajú krv a prenášajú niektoré závažné ochorenia, akým je napr. lymská choroba čiže borelióza. Najvyšší výskyt dosahujú v jarných mesiacoch (apríl, máj) a potom na jeseň (september, október). To sú obdobia ich najväčšej pohlavnej aktivity. Môžeme sa s nimi ale stretnúť aj skoro na jar. Nutnosť prevencie nie je potrebné zdôrazňovať. Skôr sa núka otázka ako a čím. Dlhodobo osvedčený spôsob je použitie obojka Foresto, ktorý chráni psov aj mačky na obdobie 7 – 8 mesiacov nielen proti kliešťom, ale aj proti blchám. U psov potom funguje aj proti všiam. Ak tento obojok nasadíte začiatkom mája, tak vydrží až do konca novembra a navyše funguje repelentne proti kliešťom. Ak chovateľ preferuje iný typ prípravku ako obojok, môže pre psov použiť pipety ADVANTIX  spot-on roztok pre psy do 4kg, od 4kg do 10kg, od 10kg do 25 kg, od 25kg, ktoré psy spoľahlivo chránia pred kliešťami, blchami, komármi, bodavými muchami a všami na štyri týždne a zároveň majú tieto pipety aj repelentný účinok proti kliešťom a komárom,“ sumarizuje možnosti prevencie pre psov a mačky MVDr. Pavol Valašek z veterinárnej kliniky pre malé zvieratá – VetPoint.
----------------------------
O obojku Foresto
Antiparazitický obojok Foresto zabíja kliešte ešte skôr, ako sa zahryznú. Zároveň účinne hubí blchy. Napĺňa tak predstavu väčšiny chovateľov, ktorí by podľa prieskumu spoločnosti GfK2 pre svoje zvieratá vybrali repelentný prípravok (t. j. taký prípravok, pri použití ktorého sa parazit nemusí prisať, aby zahynul).
Zvieraťu stačí obojok nasadiť tak, aby bol v kontakte s jeho kožou, a až 8 mesiacov bude pozvoľna uvoľňovať účinné látky, ktoré psa a mačku spoľahlivo ochránia pred dospelými kliešťami (odpudzujú ich a hubia), ich larvami, nymfami a takisto blchami. Repelentný účinok obojka zaistí, že kliešte budú odpudené ešte skôr, ako sa stihnú prisať. To je veľmi dôležité – nedôjde tak k prenosu niektorých nebezpečných ochorení. Ďalšími vítanými vlastnosťami obojka Foresto sú odolnosť voči vode  a bezzápachovosť. Možno ho ako ochranu použiť aj u šteniatok už od 7 týždňov veku a u mačiatok od 10 týždňov veku. Obavy z uškrtenia mačky sú zbytočné, dômyselný bezpečnostný systém obojka zabezpečí v prípade núdze jeho uvoľnenie.
 
Antiparazitický obojok Foresto je veterinárny liek a je možné ho kúpiť vo veterinárnej ordinácii a v lekárňach. 
 
Foto: animalhealth.bayer.sk
Tlačiť
Kategória: Novinky

Poradna
Dnes je 23. 08. 2017, meniny má Filip.
Objavte potešenie v sviežosti novej línie od AVONu inšpirovanej parfumom!
Grape nie je len o hudbe
Macher na smoothies - aj na cesty!
Doprajte vašej pleti letný luxus s novinkami od AVONu
Náhodný článok
Čo by ste mali vedieť - o melanóme Čo by ste mali vedieť - o melanóme
Melanóm je zhubný nádor, ktorý vzniká malígnou premenou melanocytov (buniek kože tvoriacich pigment).  Býva lokalizovaný predovšetkým  na  koži , ale nezriedka sa objaví  v oku, na slizniciach či hocikde v tele. Patrí k najzákernejším a najzhubnejším nádorom pre svoju schopnosť rýchlej tvorby metastáz  s letálnym  koncom.  Metastázy sa môžu objaviť aj niekoľko rokov po odstránení melanómu z kože. Celosvetovo má výskyt melanómu neustále stúpajúci trend. Každý rok sa počet novozistených melanómov u obyvateľov väčšiny európskych krajín  zvýši o 5 %.  
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Cestovný poriadok
Odkiaľ:
Kam:
Dátum:
 Čas: 
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Čaj a jeho tajomstvápasik
Čaj a jeho tajomstvá

Základné poznatky o svetových čajoch. Charakteristiky, nálevy, rituály a recepty.
To je nová kniha Čaj. Ponúka všetko, čo by mohlo zaujímať milovníkov tohto nápoja. Autorkou je čajová someliérka Linda Gaylardová, naslovovzatá odborníčka. Ako tvrdí: „Čajový someliér má pomerne náročnú úlohu. Musí presvedčiť konzumentov, že čaj je oveľa viac ako len šálka s čajovým vrecúškom. Čaj v sebe skrýva tajomstvo, históriu, cestovanie, priemysel, kultúru a obrad: úplne nový svet čakajúci na odhalenie.“

Zoznámte sa teda s umením prípravy perfektného nálevu a naučte sa hodnotiť čaj ako profesionáli. Zahĺbte sa do čítania a objavte novú vášeň. Zistite, ako na chutnosť nápoja vplývajú druh čajovníka, podmienky a oblasť pestovania, sezóna zberu a priemyselná úprava čajových listov. V časti o bylinných čajoch nájdete vyše 100 základných receptov, vďaka ktorým sa naučíte pripravovať čaj aj úplne po novom.

 

Každý čaj, podobne ako víno, má iné vlastnosti, píše autorka v novinke Čaj. Chuť a vôňa čajov rovnakej odrody z rozličných regiónov sa líši. Dovodom sú rozdielne, vzájomne závislé podmienky, označované ako terroir, resp. ekosystém, v ktorom čajovník rastie.

 

Úryvok z knihy:

Čajové vrecúško vs. sypaný čaj

Čajové vrecúško bolo vynájdené náhodou. Thomas Sullivan, obchodník s čajom žijúci v New Yorku, rozoslal svojim klinetom v roku 1908 vzorky čaju v malých hodvábnych vrecúškach a stiahol ich motúzikmi. Predpokladal, že klienti listy z vrecúšok vysypú. Tí ich však zaliali aj s vrecúškami, výsledok ich milo prekvapil a dožadovali sa ďalších podobných balení.

Čajové vrecúška v okrúhlom alebo štvorcovom tvare, majú obmedzenejší priestor na vylúhovanie ako vrecúška v tvare pyramídy.

 

Čajové vrecúško je pohodlnejšie. Je v ňom presne odvážená dávka čaju a nepotrebujeme filter, čajník ani sitko.

V priemyselne vyrábaných čajových vrecúškach sú drobné kúsky najmenej kvalitného čierneho čaju, nálev je preto rýchlo hotový. Pri väčšom povrchu zlomkov, na ktoré pôsobí vzduch, však čaj rýchlo zatuchne.

Zobraziť celú novinku
Zbystrite pozornosť. Prichádza Bystrinka mätovápasik
Zbystrite pozornosť. Prichádza Bystrinka mätová

Po ťažkom jedle alebo pri tráviacich ťažkostiach je Bystrinka vždy skvelým pomocníkom, ktorý prináša rýchlu úľavu. Navyše teraz môžete vyskúšať novú Bystrinku s výraznou chuťou a vôňou mäty, ktorú si jednoducho zamilujete. 

Nový šumivý nápoj má rovnako ako klasická Bystrinka výrazne perlivý účinok, ktorý nastane pri zreagovaní obsahu vrecúška s vodou. Hneď, ako nám pohár v rukách začne šumieť, odporúča sa ho celý vypiť. Tých, ktorí si strážia svoju líniu, poteší, že je bez obsahu cukru. Aj jej príprava ostala nezmenená. Stačí zmiešať obsah balenia s 0,2 l vody.

 

Majte ju vždy po ruke

Nenechajte nič na náhodu a majte Bystrinku vždy pri sebe. Vďaka jej praktickému 8 g baleniu ju môžete zobrať kamkoľvek. Majte ju uloženú v zásuvke pracovného stola alebo si ju pribaľte na cesty do kabelky či ruksaku. Tráviace ťažkosti vás tak nezastihnú nepripravených. 

Zobraziť celú novinku
Koniec hliadky pasik
Koniec hliadky
Stephen King veľkolepo zavŕšil svoju detektívnu trilógiu. Kniha Koniec hliadky ponúka čitateľovi jedinečné vyvrcholenie Kingovej trilógie, ktorá v sebe majstrovsky kombinuje detektívny žáner a autorove obľúbené nadprirodzené témy. 

V knihe Koniec hliadky si autor berie na mušku ľudskú zraniteľnosť. Krvavé vyvrcholenie príbehu ako aj celej trilógie ukazuje, že Stephen King je stále vo vrcholnej forme. Kniha poteší nielen zarytých kingofilov ale aj každého milovníka kvalitnej detektívky. Je to pokračovanie románov Pán Mercedes a Stratení nájdení. Podľa slov Stephena Kinga začiatok série inšpirovala skutočná udalosť, keď žena s autom vrazila so reštaurácie McDonald´s.

 

Majster napätia Stephen King sa knihou Koniec hliadky lúči s postavou detektíva vo výslužbe Billa Hodgesa. Detektív Hodges dúfa, že všetky závažné životné bitky už vybojoval. Ale mýli sa. Nevyspytateľný zabijak  Brady Hartsfield  alias pán Mercedes sa po údere do hlavy, ktorým ho zneškodnila Holly Gibneyová a zabránila mu tak v masovej vražde, nadlho stal iba telom bez duše. Vďaka experimentálnej liečbe sa však vrátil z tmy a je silnejší a nebezpečnejší než predtým. Jeho chorá myseľ má schopnosť pohybovať nielen predmetmi, ale aj ľuďmi a teraz rozpútala vlnu samovrážd. Kto sa stane jeho obeťou? A kto nedobrovoľným spolupáchateľom? Koniec hliadky uzatvára veľkolepú bestsellerovú detektívnu trilógiu.

 

Spolu s knihou Koniec hliadky dnes vychádza aj 2. vydanie Kingovho románu TO s filmovou obálkou.

Zobraziť celú novinku
Mrazivé zdravie zo Slovenska do celého svetapasik
Mrazivé zdravie zo Slovenska do celého sveta

Liečba chladom alebo kryoterapia je moderná a uznávaná liečebná metóda. Blahodarné pôsobí nielen pri regenerácii vrcholových športovcov, ale aj pri liečbe rôznych typov ochorení. Spoločnosť CRYOMED z Nových Zámkov, svetový líder vo výrobe a vývoji kryosáun, predstavila premiérovo na Slovensku zariadenie na lokálnu kryoterapiu – Cryofén. 

Účinky celotelovej kryoterapie je možné primárne zažiť buď v kryokomore alebo v kryosaune, ktorá je jej modernou, mobilnou a cenovo výhodnejšou alternatívou. A práve vo vývoji a výrobe kryosáun patrí Slovensko k svetovým lídrom. „V posledných rokoch zaznamenávame nielen významný nárast záujmu o naše zariadenia, ale ich rôzne modifikácie pre rôzne terapeutické použitia. Na trhu silnie dopyt aj po zariadeniach na lokálnu liečbu chladom. Našou odpoveďou je Cryofén, ktorý sme dnes v slovenskej premiére predstavili. Je to moderné, ultra mobilné a cenovo nenáročné zariadenie, môže si ho dovoliť aj menšia prevádzka alebo jednotlivec, ktorý plánuje poskytovať zákazníkom služby v oblasti liečby chladom,“ hovorí Tomáš Jurík, riaditeľ spoločnosti CRYOMED, s.r.o., ktorá z Nových Zámkov zásobuje celý svet hi-tech kryosaunami a príslušenstvom.

 

Cryofén (cryo stroj)   

V niektorých prípadoch v kozmetike, dermatológii, traumatológii a športovej medicíne je potrebné ochladiť špecifickú oblasť pokožky bez ovplyvnenia ostatných častí tela. Najvhodnejším zariadením na tieto účely je práve Cryofén. Je to zariadenie na lokálnu kryoterapiu s použitím ochladeného prúdu plynu, ktorý sa skladá najmä z pary kvapalného dusíka.

Zariadenie je kompaktné a môže sa používať v každej zdravotníckej klinike alebo kozmetike. Cryofén môže byť použitý bez pomoci ďalšej osoby, keďže ide v podstate o kozmetické zariadenie určené na starostlivosť o telo. Zariadenie je vynikajúci doplnok každej existujúcej kryosauny, pretože používa podobný typ Dewarových nádob.

 

Okrem skvelej mobility má aj prvotriednu účinnosť, bezhlučnú prevádzku a jednoducho sa používa. Čas potrebný na prípravu a dosiahnutie pracovnej teploty je kratší ako 10 minút. Spotreba kvapalného dusíka na jednu procedúru nepresahuje 0,9 litra, čo je najnižšia hodnota na trhu takýchto zariadení. Pri používaní Cryofénu sa, navyše, pokožka nikdy nedostane do styku s kvapalným dusíkom.

 

Kryosauna CRYOMED PRO

CRYOMED PRO je špičkový model kryosauny, ktorý patrí medzi to najlepšie, čo je dnes celosvetovo v tejto oblasti k dispozícii. „Kryosauna je zariadenie, v ktorom sa pomocou tekutého dusíka dá dosiahnuť veľmi nízka teplota až do -160 stupňov Celzia. Tento extrémny chlad, podľa toho čo vymysleli Japonci asi pred 30 rokmi, má blahodarné účinky na ľudské telo či už po liečebnej ,alebo regeneračnej stránke. Princíp kryosauny funguje tak, že telo vníma chlad ako stres. Mozog začína vylučovať látky, ktoré majú telo ochrániť. A práve to sú tie pozitívne látky, ktoré vplývajú na to, že sa rany lepšie zahoja, že telo lepšie zregeneruje. Je napríklad známe, že ľudia, ktorých sa podarilo zachrániť pred zamrznutím, mali v takejto zime fantastické sny či dokonca erotické. Pri mínusových teplotách sa vylučujú napríklad aj endorfíny, ktoré sú silnejšie ako morfium. Zvyšuje sa hladina kortikoidov, ktoré pôsobia proti zápalom,“ vysvetľuje známy lekár a špecialista v oblasti kryoterapie MUDr. Ernest Caban, ktorý o blahodarných účinkoch kryosauny napísal dve knihy.

 

Kryosaunu využívajú aj top športovci

Blahodarné účinky kryosauny využívajú aj svetové športové hviezdy. Má ju vo svojom dome namontovanú aj jeden z najlepších futbalistov súčasnosti Cristiano Ronaldo. Kryosauny z Nových Zámkov využíva množstvo svetoznámych tímov v rôznych športových odvetviach - v hokeji napríklad New York Rangers z NHL, v basketbale Milwaukee Bucks z NBA alebo najúspešnejší futbalový tím v Taliansku Juventus Turín. U nás, okrem iných, aj biatlonisti olympijská víťazka Anastasia Kuzminová a Martin Otčenáš. Nedávno kryosauna od slovenského výrobcu pomáhala slovenským futbalistom do 21 rokov v príprave na zápasy majstrovstiev Európy v Poľsku. „Je to super prístroj. V Šamoríne sme trénovali dvojfázovo a vždy večer sme ho využili. Človek si musí trochu zvyknúť na tú zimu. Kryosauna skvele pomáha uvoľniť svalstvo a povzbudiť telo na ďalší zápas. Regenerácia je vďaka nej oveľa rýchlejšia,“ vysvetlil pre futbalsfz.sk kapitán našej reprezentácie do 21 rokov Adam Zreľák, aktuálne hráč nemeckého 1. FC Norimberg.

 

Prevencia pred chorobami

Kryosauna aj skvelá prevencia pred rôznymi chorobami. „Liečebná zložka pôsobí aj pri detskej mozgovej obrne, artritíde aj u dospelých, nielen detí a pri všetkých zápalových ochoreniach, ktoré sú v krysaune indikované. Preto napríklad zdravotné poisťovne v Poľsku a Nemecku preplácajú vstupy do kryokomôr. Každému poistencovi uhradia 10 vstupov v rámci prevencie. Prišli na to, že tých 10 zaplatených vstupov je podstatne lacnejšie, ako neskôr ďalšie peniaze vynaložené na liečbu,“ dodáva MUDr. Caban.

 

Zobraziť celú novinku
S novými Orbit WHITE sa môžete usmievať kedykoľvekpasik
S novými Orbit WHITE sa môžete usmievať kedykoľvek

Oslňte žiarivým úsmevom kedykoľvek poča dňa, aj po šálke obľúbenej kávy! Značka Orbit je pripravená byť pri tom a dopriať vám čas zažiariť vďaka novinke – žuvačkám WHITE v troch sviežich príchutiach, ktoré pomôžu udržať zuby prirodzene biele, či už po šálke kávy alebo keď sa jednoducho potrebujete cítiť dobre. Variantu Classic doplnila svieža mätová príchuť Spearmintu a chuť šťavnatého ovocia Fruit. Sú to žuvačyk bez cukru s nenahraditeľným benefitom, vďaka ktorému sa stanú spoločníkom pre krásny a sebavedomý úsmev, ktorý je tým najlepším receptom na každodenné výzvy. 

Modré čiastočky obsiahnuté v žuvačkách Orbit WHITE boli špeciálne navrhnuté tak, aby sa počas dňa starali o zuby a pomáhali udržiavať ich farbu. Praktická novinka poteší každého, kto sa stará o svoj úsmev a svieži dych. Orbit White nahrádzajú produktový rad Orbit Professional a obohacujú ho o benefity, ktoré žuvanie žuvačiek bez cukru ponúka. A to v troch príchutiach, vrátane jemnejšej ovocnej.

 

Žuvaním žuvačky bez cukru sa zvyšuje produkcia slín v ústach a tie následne aktívne zabraňujú vzniku zubného povlaku a následnému zafarbeniu zubov. Nová technológia v podobe modrých čiastočiek pomáha navyše stierať zostatky z jedla zo zubov. Pri pravidelnom žuvaní po každom jedle dosiahnete s Orbit WHITE žiarivý úsmev bez toho, aby ste sa museli vzdať vecí, ktoré bežne rozžiaria váš deň – napríklad  obľúbenej kávy.  Krásne zuby, svieži pocit a s tým spojené sebavedomie usmievať sa pomôžu zvládnuť akúkoľvek situáciu.

 

Žuvačky bez cukru Orbit WHITE v exkluzívnom striebornom obale s 10 ks dražé su vhodné do každej kabelky alebo vrecka na saku. Bežne ich kúpite za cenu 0,69 €. Vybrať si môžete z tradičných príchutí Classic, Spearmint alebo Fruit. 

Zobraziť celú novinku
Budiš prináša Suché šplechy!pasik
Budiš prináša Suché šplechy!

 

Budiš aj tento rok prichádza so špeciálnou hravou letnou edíciu fliaš. Aktuálne leto oživí séria Suché šplechy, ktorá sa bude prostredníctvom rôznych predmetov prihovárať zákazníkom cez vtipné personifikácie vecí okolo nás. 

 

Veci, ktoré sa bežne vyskytujú všade okolo nás ožijú a svojimi hláškami budú reflektovať letné témy. "Posledná limitovaná edícia týchto 0,6 l fliaš #sKvapkouSarkazmu mala veľký úspech. Preto sme sa aj tento rok rozhodli pre podobne zameraný koncept s vtipným wordingom, ktorý dopĺňa hravý vizuál. Veríme, že si tiež nájde svojich fanúšikov a bude nás všetkých baviť celé leto," vysvetľuje brand manager značky Budiš Vladimír Krescanko.

Táto séria etikiet sa bude prostredníctvom rôznych predmetov prihovárať hlavne teenegerom cez vtipné hlášky.

Fľaše s novými etiketami sú v predaji od začiatku leta a v obchodoch zostanú do konca augusta v dvanástich rôznych verziách. Novinkou sú ochutené limitky s príchuťou pomaranč, citrón a červený pomaranč, pre ktoré bolo navrhnutých ďalších 9 verzií etikiet.

Zobraziť celú novinku
Exotické leto s Bubbleologypasik
Exotické leto s Bubbleology

 

Leto je už pár dní tu a Bubbleology prináša čerstvý drink, ktorý je namiešaný práve na horúce dni plné slnka a oddychu. Špeciál Orange Spritz je čajový nealkoholický nápoj s príchuťou pomaranča, marakuje a kumquatu.

 

Marakuja u nás napriek lahodnej chuti nie je až tak známa, avšak v južnej Amerike, Indii, či na Novom Zélande sa teší veľkej obľube najmä v letných mesiacoch. Pre svoju príjemnú chuť sa v týchto oblastiach často využíva na prípravu štiav, či čerstvých smoothies.

Kumquat je známy aj ako mini pomaranč a jeho pomenovanie neklame - naozaj patrí medzi najmenšie citrusové plody na svete. S obľubou je pestovaný v Číne a to najmä pre svoju sladkú chuť nielen vnútra, ale aj šupky, vďaka čomu sa konzumuje celý.

Vychutnajte si preto letnú novinku v portfóliu spoločnosti Bubbleology s názvom Špeciál Orange Spritzv ktorej sa spájajú chute známych i netradičných citrusových plodov.

Jednotná cena drinkov: 4,85

Zobraziť celú novinku
Bavte sa v lete spolu - s Mentos Say Hello!pasik
Bavte sa v lete spolu - s Mentos Say Hello!

 

K letu patria osviežujúce chute, priatelia a zábava. To všetko ponúka horúca letná novinka - limitovaná  edícia Mentos Say Hello s príchuťou pomaranča a maliny, ktorá vám s každým bonbónom prináša potešenie pre chuťové poháriky aj z hravého zoznámenia sa. 

 

Na každom bonbóne totiž nájdete obrázok, ktorý vás vyzýva, aby ste oslovili náhodného okoloidúceho či lepšie spoznali kamarátov, kolegov i rodinu. V každej ruličke Mentos Say Hallo sú totiž na bonbónoch znázornené rôzne motívy Mentos výziev, napríklad Usmej sa na mňa!, Urob si so mnou selfie! či Tľapnime si! Stačí bonbón ponúknuť a zoznámenie i zábavná aktivita sa k slovu dostanú aj bez toho, že by ste hovorili. Mentos Say Hello je v ponuke za cenu od 0,69 €za 37,5 g balenie. www.mentos.sk

 

 

Zobraziť celú novinku
Barmanské triky sa už učiť nemusíte - Mattoni mieša koktejly za vás!pasik
Barmanské triky sa už učiť nemusíte - Mattoni mieša koktejly za vás!

Mattoni otvára letnú sezónu s osviežujúcou novinkou - koktejlom Mattoni Spritz. Nová limitovaná edícia Mattoni Spritz to je už hotový nealkoholický koktejl, ktorý si môžete dopriať kedykoľvek, kedy naň dostanete chuť.

Mattoni Spritz je ideálna kombinácia minerálnej vody Mattoni a horko sladkých tónov pomarančov. Svojim zložením a chuťou sa hodí ako nealkoholický aperitív, osviežujúci drink na príjemné a odľahčené chvíle  s priateľmi či rodinou. Mattoni Spritz je plnohodnotná alternatíva vami ručne pripravovaných letných kokteilov.

 

Minerálna voda Mattoni  dodá telu potrebné minerály a mierne horká chuť zaženie pocity smädu a únavy aj počas tých najhorúcejších dní.  Výhodou  koktejlu Mattoni Spritz je predovšetkým to, že hneď po jeho otvorení je pripravený na pitie. Stačí pridať pár kociek ľadu a aj z vás sa v tom okamihu stane profesionálny barman.

 

 O chuti pravého osviežujúceho koktejlu vás presvedčí aj iskrivá výrazná farba fľaše s unikátnym dizajnom etikety s koktejlovým pohárom a slamkou.

 

Limitovaná edícia koktejlu Mattoni Spritz  je v 1,5 litrových fľašiach vo všetkých predajniach za odporúčanú cenu 0,99 €.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Menej čakania pre pacientov pasik
Menej čakania pre pacientov

Menej čakania pred ambulanciami, lepší manažment poskytovania zdravotnej starostlivosti a rýchlejší prístup ku špecialistom. To sú hlavné benefity pre pacientov, ktoré vyplývajú z najnovšej dohody zdravotnej poisťovne Dôvera a Asociácie súkromných lekárov SR (ASL SR).

Podľa novej dohody bude mať napríklad každý poistenec najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovne na Slovensku možnosť objednať sa na vyšetrenie do ambulancie lekára – člena ASL SR. Vyhne sa tak mrhaniu časom pri zbytočnom čakaní pred ambulanciou. Týka sa to ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých, všeobecných lekárov pre deti a dorast, gynekológov a špecialistov, ktorých v rokovaniach s Dôverou zastupuje ASL SR.

Ďalší bod dohody s lekárskou asociáciou zaručuje, že poistenci Dôvery sa na takzvané prvovyšetrenie k špecialistovi dostanú najneskôr do troch týždňov. Rýchly prístup k špecialistovi a skorý začiatok liečby sú opäť benefity, z ktorých profitujú pacienti a ich zdravie.

 

Dohoda vytvára podmienky aj na zlepšenie starostlivosti o pacientov s chronických ochorením už v primárnej sfére tým, že všeobecným lekárom dáva vyššie kompetencie. Rovnako vytvára predpoklady na zníženie zbytočnej spotreby antibiotík a zníženie počtu hospitalizácií pacientov s ochoreniami, ktoré sú bežne liečené ambulantne. 

 

Nový bezplatný objednávkový systém len pre poistencov Dôvery

Jedným z najžiadanejších benefitov poistencov je možnosť objednať sa na presný termín u lekára.  Preto spúšťa poisťovňa v pilotnej prevádzke bezplatný objednávkový systém. Vo vybraných regiónoch túto možnosť priniesli poistencom zapojeným do projektu DôveraPomáha. Viac informácii nájdete na www.dovera.sk/objednavky.

 

 

Dohoda medzi ASL SR a Dôverou od 1. augusta priniesla_

·         možnosť pacienta objednať sa na vyšetrenie na presný čas, 

·         skrátenie čakacej lehoty na takzvané prvovyšetrenie u špecialistu najviac na tri týždne,

·         zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti o chronických pacientov v primárnej sfére umožňuje praktickým lekárom vyššie kompetencie,

·         zníženie predpisu antibiotík u všeobecných lekárov aj vzhľadom na to, že Slovensko je v ich spotrebe podľa porovnaní OECD na popredných priečkach,

·         zníženie počtu hospitalizácií pacientov, ktorých ochorenia sú bežne liečené ambulantne.

Zobraziť celú aktualitu
Denná dávka horčíka - majte ju vždy so seboupasik
Denná dávka horčíka - majte ju vždy so sebou

Cestou do práce, v autobuse alebo kedykoľvek a kdekoľvek... pite hlavne veľa a často! Nezáleží na tom, že smäd necítite, pretože pocit smädu môže byť už príznakom toho, že nedodržiavate pitný režim. Vyhnite sa riziku dehydratácie a nezabúdajte na pravidelný prísun tekutín, ktorý je v letnom období oveľa dôležitejší ako inokedy.

Doprajte svojim zmyslom osviežujúci zážitok a svojmu telu dôležité minerály spolu s Magnesiou, ktorá v sebe ukrýva vysoký podiel horčíka a nízky obsah sodíka. Magnesia obsahuje prírodný horčík, ktorý pomáha prekonávať únavu, pomáha svalom a  prispieva k správnej látkovej premene. Tento originál na každý deň, v praktickom 0,5 litrovom balení môžete mať neustále pri sebe.  Jednoducho ho uložíte do kabelky alebo odnesiete v rukách. 

Zobraziť celú aktualitu
Zľavomat bude prvýkrát offline!  pasik
Zľavomat bude prvýkrát offline!

Počas šiestich rokoch od svojho vzniku sa najväčší inšpiračný portál Zľavomat.sk odhodlal vyskúšať netradičné fungovanie – v offline režime. V sobotu 19. augusta 2017 si zážitky a ponuky z portálu môžu ľudia vyskúšať naživo v parku Pekníkova v bratislavskej Dúbravke na nultom ročníku Zľavomat festivalu pre celú rodinu.  

Chceme ukázať našim zákazníkom, ale aj ľuďom, ktorí u nás ešte nenakúpili, že Zľavomat je inšpiračný portál, kde si každý nájde niečo pre seba – od najmenších až po dospelých. Zároveň chceme ľuďom prezentovať, že za ponukami na našom portáli je tím desiatok ľudí, ktorí vyberajú len to najlepšie. Aj kvalitní obchodní partneri, ktorí sa radi stretnú osobne so zákazníkmi, aby im predstavili svoje služby a tovary,“ povedal Aleš Mlátilík, šéf inšpiračného portálu Zľavomat.sk.

 

Zľavomat očakáva na festivale v športovo-rekreačnom areáli Pekníkova v Dúbravke účasť stoviek ľudí z celej Bratislavy a okolia. Návštevníkov čaká bohatý program od 10.00 do 18.00 hodiny, ktorý bude moderovať obľúbená dvojica Lenka Šóošová aRoman Juraško. Súčasťou bohatého hlavného programu na pódiu bude napríklad diskusia so speváčkou Tinou, hudobná šou ABBA Slovakia a rôzne súťaže o skvelé ceny so záverečnou tombolou. Svoje umenie predstavia aj kubánski tanečníci Sangre de Ceiba či tanečná škola Babony.

 

Areál bude rozdelený na rôzne stanovištia vyhradené pre milovníkov jedla, masáží, skrášľovania, rýchlych automobilov, športovcov aj animačných programov pre deti. „Návštevníci môžu vyskúšať indonézsku kuchyňu, slávnostné líčenie, zahrať si dobrodružnú escape hru aj bubble futbal, pozrieť bublinovú šou alebo si len pochutnať na zmrzline a cukrovej vate. K dispozícii bude množstvo odborníkov – trénerov, výživových poradcov, kaderníkov, vizážistov, ktorí návštevníkom radi odpovedia na otázky,“ doplnil Aleš Mlátilík.

 

Festival vznikol aj vďaka skvelej spolupráci s mestskou časťou Dúbravka a partnermi Zľavomatu. Vstup do areálu je zdarma, parkovanie je možné v okolitých uliciach.

Program festivalu nájdete aj v:udalosti na Facebooku.

 

Program 0. ročníka Zľavomat Festivalu v Bratislave:

·         areál parku Pekníkova v Dúbravke od 10.00 do 18.00 hodiny

·         moderujú Lenka Šoóšová a Roman Juraško

·         diskusný panel so speváčkou Tinou

·         skvelé vystúpenia ABBA Slovakia

·         súťaže a tombola o super ceny

·         výstava športových automobilov

·         jazda vláčikom Blaváčikom po okolí

·         masáže, líčenie a úprava vlasov

·         tréneri a výživoví poradcovia

·         chutné dobroty – burgre, langoše, zmrzlina, indonézske špeciality, bezlepkové a raw pochúťky, pivko

·         tanečné školy

·         maľovanie na tvár a bublifukovanie

·         kubánske tance

·         pole dance

·         škola varenia Paella bar

·         tanečná škola Babony

·         thajský box

VSTUP: ZADARMO! 

Zobraziť celú aktualitu
Vstúpiť do vernostného programu Auparku sa v lete oplatípasik
Vstúpiť do vernostného programu Auparku sa v lete oplatí

Ste v lete ako v jednom kolotoči a deti vám dávajú poriadne zabrať? V Lunaparku Auparku Bratislava pripravíte svojim ratolestiam bohatý celodenný program bez zásahu do rodinného rozpočtu. Staňte sa členom vernostného programu  a získajte vstupy na vybrané atrakcie zadarmo. Okrem toho program prináša i viacero ďalších výhod, napríklad hodinu parkovania zadarmo navyše, zľavy od desiatok zaujímavých značiek či darčeky k nákupom.

Zábavný Lunapark

Aupark Bratislava je ideálne miesto nielen na letné nákupy, ale aj centrum detskej zábavy.  Nájdete v ňom areál Lunaparku, plný rozmanitých hier a atrakcií. Ratolesti si užijú netradičnú celodennú zábavu a rodičia si môžu vychutnávať relax v miestnych kaviarňach. Navyše, vernostní zákazníci majú vstup na vybrané atrakcie zadarmo. Stačí sa zaregistrovať do programu a výlet s deťmi tak nesiahne do rodinnej peňaženky.

 

Lunapark neďaleko obľúbeného Sadu Janka Kráľa ponúka širokú škálu atrakcií, od kolotočov či mechanických hračiek, ktoré majú deti obzvlášť v obľube. Napríklad i dcérka známej moderátorky   Barbory Rakovskej, ktorá bola nedávno Lunapark vyskúšať spolu s mamou.

„S Amiou milujeme leto a keď sa dá, vždy hľadáme miesta, kde nám je príjemne, a hlavne, kde myslia na deti. V Lunaparku v Auparku sa vždy super zabavíme obe, takže sem naozaj počas leta často zavítame."

 

Výhody aj pre dospelých

Vernostný program prináša rad celoročných výhod. Mimo iné, zľavy a darčeky k nákupu od desiatok značiek, hodinu parkovania navyše zadarmo, šatňu zadarmo, darčeky počas jednotlivých podujatí, ako aj bezplatné VIP služby v spolupráci so značkami MAC, GIO kaderníctvo a PROLOOK. K dispozícii je vám taktiež osobná konzultácia šatníka so štylistom Alexom Lindovom.

 

Získať členstvo je jednoduché

Vernostnú kartu si môžete stiahnuť v rámci mobilnej aplikácie Aupark, alebo si ju nechať vystaviť pomocou online formulára, ktorý nájdete na www.aupark-bratislava.sk. Získať ju môžete aj osobne na infopulte, kde vám je k dispozícii ochotný personál. Nezaberie to viac, než pár minút.

Zobraziť celú aktualitu
Zažite športové leto – INTERSPORT bude pri tompasik
Zažite športové leto – INTERSPORT bude pri tom

„Sport to the people“ – pod týmto mottom prebieha Športové leto na Slovensku. Na svoje si prídu nadšenci behu, cyklistiky aj triatlonu. Doprajte si v letných dňoch pohyb na kvalitných športových podujatach. Môžete sa tešiť aj na zaujímavé ceny, program a poradenstvo pod záštitou značky INTERSPORT.

Cross Triatlon

Príďte si zasúťažiť v krásnom prostredí Liptova, v obci Liptovský Trnovec - 26. augusta sa uskutoční v rámci série 123athlon podujatie CROSS TRIATLON. Účastníci preplávajú 500 m vo vodách Liptovskej Mary, absolvujú 15 km na bicykli a zabehnú 5 km po poľnej ceste. Na záver budú ocenení 3 najlepší súťažiaci v rámci kategórií s názvami jednotlivec a štafety, a dozvieme sa i mená 3 víťazov celej série 123athlon, ktorej súčasťou sú aj podujatia NIGHT RUN a CROSS DUATLON. Generálnym partnerom a zároveň spoluorganizátorom celej série podujatí je značka INTERSPORT.

 

Súťažná cyklistika

Pokiaľ máte na Liptov ďaleko, v rovnakom dátume (26. augusta) bude v poradí už 3. ročník Prešovského cyklomaratónu s hlavným partnerom značkou INTERSPORT, s podtitulom: "Vypnime počítače, televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody." Cyklisti si môžu vybrať zo štyroch okruhov. V cieli na nich bude čakať zaujímavá tombola. Okrem toho sa ocenenia dočká aj najstarší účastník pretekov a súťažiaci, ktorý bude za pretekmi merať najdlhšiu cestu. 

 

Pre bežcov

Milovníci behu by si vo svojich kalendároch mali určite zakrúžkovať dátum 1. september. Bude patriť Podtatranského polmaratónu v rámci finále série Tatry v pohybe. Prestige Tour - 21-kilometrová trať začína v Poprade a prechádza cez Spišskú Teplicu až do Svitu. Víťazi behu a tomboly sa opäť môžu tešiť na zaujímavé ceny od partnera INTERSPORT.

 

Zabehať si na príťažlivej  trase okolo  Bojnického zámku cez areál bojnických kúpeľov si môžete 17. septembra na  3. ročník behu HornonitRUN. Pitný režim a atraktívne ceny pre víťazov venuje opäť INTERSPORT.

 

Pokiaľ ide o šport, na Slovensku často vyhľadávaná adresa je práve značka INTERSPORT  –patrí k nej kvalitné športové vybavenie, ako aj podpora rôznorodých športových podujatí. Jej zákazníci sa môžu spoľahnúť na profesionálny prístup, nakoľko väčšinu zamestnancov predajní tvoria aktívni športovci. Samozrejmosťou je teda prvotriedne poradenstvo.

 

 

Zobraziť celú aktualitu
Ovocie, zelenina, huby, bylinky: ako ich spracovať a uchovať?pasik
Ovocie, zelenina, huby, bylinky: ako ich spracovať a uchovať?

Vypestovali alebo nazbierali ste toľko plodov, že ich nestačíte zjesť a premýšľate, ako ich čo najšetrnejšie uchovať na čas, keď záhrady opäť osirejú?

Môžete zvoliť napríklad sušenie, čo je najstarší spôsob spracovania plodov. Elektrické sušičky tento proces skracujú z rádu dní na hodiny. „Zreteľne vnímame, že zákazníci chápu sušenie ako štandardný spôsob uchovania potravín. Stále viac zákazníkov si preto kupuje kvalitnejšie sušičky potravín. Náročnejším zákazníkom odporúčame veľkokapacitné, prípadne sušičku s infračervenou technológiou, v ktorej vyrobia napríklad aj jogurt, hovorí Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa spoločnosti Datart.

Na predaj sušičiek potravín má stále však najväčší vplyv to, ako sa urodia huby. „Slováci sú vášnivý národ hubárov, predaj sušičiek preto záleží z 90 percent na tom, aká je ich úroda,“ dodáva Iva Pavlousková. Okrem húb, ovocia a zeleniny možno sušiť aj bylinky, kvety, mäso a ryby.

 

Špičková sušička s infračervenou technológiou sušenia YDEN CI IR D5

Sušička má 4 programy sušenia: na slnku, v tieni, automatické nastavenie a manuálne nastavenie. V móde „na slnku“ sa využívané infračervené žiarenie - potraviny sa sušia na rovnakom princípe ako keď ich suší slnko. Vďaka tomu sa uchováva dôležitý vitamín D a ďalšie látky a minerály. Pri mäse a rybách pôsobí infračervené žiarenie aj proti rozkladu. Druhá voľba je program „v tieni“, ktorý možno využiť najmä na prípravu RAW pokrmov. Ponúka totiž možnosť regulovať teplotu po ča celého sušenia. Sušička má aj snímač na monitorovanie vlhkosti, takže automaticky prispôsuje intenzitu a dĺžku sušenia, aby sa potraviny dokonalo vysušili. Sušička tiež využíva cirkulačný systém na rovnomerné sušenie, takže tácky netreba počas sušenia prekladať.

Kúpite v predajniach Datart, cena je 545,99 eur.

 

Zobraziť celú aktualitu
Deň milovníkov kníhpasik
Deň milovníkov kníh

 

Vedeli ste, že aj milovníci kníh majú svoj sviatok? Ten je práve cez leto, kedy máme veľa možností, ako si vychutnať výbornú knihu. Môžeme čítať v parku, na pláži, na horskom vrchole či doma v posteli.

A prečo vôbec takýto deň vznikol?

Pretože knihy nám pomáhajú rásť! Učia nás, predstavujú únik z reality, ukazujú aký by svet mal byť, knižné postavy sa stávajú našimi najlepšími priateľmi. Príbehy ako Harry Potter, Pán prsteňov, Malý princ a mnoho ďalších nás viedli od detstva až po dospelosť. Ukázali nám ako by malo vyzerať priateľstvo, čo znamená láska, súcit, odvaha a že žiadna situácia nie je vopred prehratá.

  Ak máte aj vy dojem, že knihám za mnohé vďačíte, inšpirujte sa radami, ako stráviť tento deň:

 

10 tipov ako sa pridať k oslave Dňa milovníkov kníh

1.       Pre odvážnejších: Ospravedlniť sa šéfovi, že dnes neprídete do práce, nakoľko je Deň milovníkov kníh a vy plánujete celý deň sedieť vo svojom obľúbenom kresle a čítať knihu. Ak bude mať námietky, môžete použiť argument, že čítanie prispieva k rozvoju vzdelania a to prispeje ku kvalitnejšiemu výkonu v práci.

2.       Pre prázdninujúcich: Vstať, umyť zuby, najesť sa, čítať knihu, najesť sa, čítať knihu, najesť sa, čítať knihu a ísť spať alebo nespať vôbec a čítať knihu celú noc.

3.       Pre vynaliezavých: Usporiadať oslavu, vyhlásiť sa za milovníka kníh a motivovať kamarátov, aby vám priniesli darček. Samozrejme knižný.

4.       Pre nebojácnych: Chodiť celý deň a všade kam sa pohnete v kostýme svojej obľúbenej knižnej postavy

5.       Pre fajnšmekrov: Prečítajte si znovu celú svoju najobľúbenejšiu knižnú sériu. Ak vám niektorý diel chýba, na www.denmilovnikovknih.sk ju môžete vyhrať!

6.       Pre družných: Usporiadajte nezabudnuteľný knižný večer pre knihožrútov vo vašom okolí. Tento typ párty je najjednoduchší na svete. Každý si prinesie vlastnú knihu, nájde si kúsok miesta, posadí sa a celý večer číta. Takže vám toho hostia veľa nezjedia a nemusíte chystať ani program :D.

7.       Pre kreatívnych: Vytvorte si knižnicu alebo knižný kútik. Ak nemáte peniažky, zapojte sa už čoskoro do súťaže o čarovný knižný kútik na www.pantarhei.sk/sutaz. 

8.       Pre zásadových: Uplatňovať princíp Radšej knihu, čo v praxi znamená nepustiť knihu celý deň z ruky. Je to síce náročné, ale čítať sa dá aj pri umývaní zubov, kúpaní, jedení, telefonovaní...

9.       Pre tých, čo sa radi odmeňujú: Navštíviť kníhkupectvo a nakúpiť všetky tie fantastické knihy, ktoré ste si vždy chceli prečítať alebo mať vystavené vo svojej domácej knižnici.

10.   Pre knihožrúúútov. Rozprávať celý deň iba pomocou fráz z kníh...

 

K oslave Dňa milovníkov kníh sa pridávame aj my v Panta Rhei, a preto sme pripravili súťaž o legendárne knižné série a navyše dnes ponúkame celý deň pri nákupe na e-shope  poštovné zdarma.

Prijmite pozvanie do letnej čítárne pred kníhkupectvom Panta Rhei na Poštovej ulici. Čakajú na vás pohodlné lehátka, množstvo kníh na čítanie, drobné aktivity a špeciálna ponuka v Café Dias.

Zobraziť celú aktualitu
PIVO – najobľúbenejší nápoj Slovákov má dnes sviatokpasik
PIVO – najobľúbenejší nápoj Slovákov má dnes sviatok

Milovníci piva majú ďalší dobrý dôvod vychutnať si svoj obľúbený nápoj. Prvý augustový piatok, pripadajúci tento rok na 4. augusta, patrí Medzinárodnému dňu piva. Svetlé, tmavé, filtrované, nefiltrované, spodne či vrchne kvasené, pšeničné, ochutené i nealkoholické pivo v stovkách kombinácií chutí. To je čaro štyroch prírodných surovín, remeselnej zručnosti našich pivovarníkov a tisícročnej histórie varenia zlatistého moku u nás. Pivo má právom svoj deň. Oslávme ho, ako inak, pivom!

Viac ako 240 miliónov litrov piva ročne uvarí na Slovensku (zdroj: Štatistický úrad SR/iba alkoholické pivá) približne 70 pivovarov, z toho 4 veľké a malé a asi 66 reštauračných a remeselných. V minulom roku podľa dopytu zákazníkov navarili dovedna 74 % piva, 22 % tvorili miešané pivá a 4 % výroby patrili nealkoholickému pivu (zdroj: Radela za rok 2016).

„Pivo je najobľúbenejším alkoholický nápoj Slovákov, čo potvrdzujú aj aktuálne štatistiky. Jeho spotreba v poslednom období rastie. V prepočte na jedného obyvateľa za rok ho Slováci vypijú až 73,1 litra na hlavu (zdroj: Štatistický úrad SR/iba alkoholické pivá),“ hovorí Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu a dodáva: To, že máme doma naozaj čo ponúknuť, potvrdzuje aj Slovenská pivná korunka, anonymná degustačná súťaž o najlepšie slovenské pivá, do ktorej tento rok 27 pivovarov prihlásilo až 137 vzoriek svojich pív.“

 

SLOVENSKÝ TRH PIVA

Zo štúdie spoločnosti KANTAR TNS* vyplynulo, že až 74 % Slovákov si alkoholické pivo vychutnáva aspoň raz mesačne. Najobľúbenejším typom je u nás stále desaťstupňové pivo,ktorého objem predaja v obchodoch tvorí takmer dve tretiny (63,3 %). Nasledujú pivá s vyššou stupňovitosťou, ktoré tvoria 19,1%-ný podiel na celkovom objeme***.

Kategória nealkoholického piva v posledných rokoch výrazne posilňuje, čo potvrdzujú aj zákazníci, z ktorých približne 38 % siahne minimálne raz mesačne po nealkoholickej alternatíve piva Kľúčovým faktorom v náraste spotreby nealko piva je meniaci sa životný štýl Slovákov. Stáva sa čoraz obľúbenejšou alternatívou pre ľudí, ktorí počas športovania, šoférovania, turistiky, či pri iných príležitostiach volia nealkoholické verzie piva,“ spresňuje Jana Shepperd.

 

Miešané a ochutené pivá, i napriek tomu, že sú na trhu len od roku 2011, majú silné postavenie. Alkoholické radlery si rado vyberie z ponuky aspoň raz mesačne 41 % zákazníkov. Nárast zaznamenávanealkoholický radler, pre ktorý sa aspoň raz mesačne rozhodne 38 % spotrebiteľov.  Pod  obľúbenosť radlerov sa podpísal nielen fakt, že ide o osviežujúci, nízko až nulový alkoholický nápoj z čisto prírodných surovín, ale aj skutočnosť, že Slováci milujú ľahké drinky, novinky a radi skúšajú rôzne kombinácie chutí.

 

SLOVÁCI A PIVO

Sme národ s dlhoročnou tradíciou varenia a pitia piva. Takmer dve tretiny z celoročného objemu tohto nápoja vypijeme počas leta.

Slováci pijú pivo na rôznych miestach a pri rôznych príležitostiach. Miesto, kde si najčastejšie vychutnávajú pivo je v pohodlí domova, na chatách alebo v kruhu priateľov. A najčastejší dôvod, kedy si alkoholické pivo vychutnávajú, je zábava s priateľmi, čo tvrdí až 38 % Slovákov.

Podľa združenia je spotreba čapovaného piva v reštauráciách či pohostinstvách 37% a  predaj piva v obchodoch 63 %. Až 49 % piva alebo radleru sa predáva v plechovkách, na druhom mieste sú PET fľaše s podielom 27,6% a sklenené fľaše (vratné aj nevratné) s podielom 23,2 % sú na treťom mieste.

Špeciálny prieskum zameraný na dospelé Slovenky prezradil, že naše ženy jednoznačne obľubujú pivo – pije ho až 80 % opýtaných respondentiek. Slovenky preferujú svetlé pivo (53,3 %), no aj tmavé pivo (23,1 %) a radler (15,3 %) má u nich svoje pevné miesto. 

--------------------------------

VEDELI STE, ŽE ... 

 

·         Tajomstvo dobrého a kvalitného piva spočíva nielen v kvalite jeho štyroch prírodných surovín - vode, sladu, pivovarníckych kvasníc a chmeľu, ale aj v spôsobe prípravy, čomu vďačí pivo za svoju nutričnú vyváženosť, fyziologické efekty a relatívne nízky obsah alkoholu.

·         Napriek prevládajúcim mýtom, že z piva sa priberá, obsahuje pivo menej kalórií ako väčšina iných nápojov. V skutočnosti má 100 ml svetlého piva približne 39 kalórií a nealkoholického piva iba 16 kalórií – čo je menej než kalorická hodnota rovnakého množstva bieleho vína, mlieka či pomarančového džúsu.

·         Pivo neobsahuje žiadne tuky ani cholesterol, má vysoký obsah draslíka, horčíka, fosforu, kremíka, prírodných antioxidantov a ďalších stopových prvkov a naopak, relatívne málo sodíka. Chmeľový mok je navyše zdrojom vitamínov, prevažne skupiny B – obsahuje niacín, kyselinu pantoténovú, pyridoxín, riboflavín, kyselinu listovú a menšie množstvo tiamínu a biotínu.

·         Umiernená konzumácia piva dokáže poskytnúť ochranu pred srdcovo-cievnymi chorobami, vysokým krvným tlakom, ba dokonca pred infarktom, mŕtvicou či demenciou.  U ľudí, ktorí konzumujú pivo s mierou, sa pozorovala vyššia hustota kostí, ktorá je významná z hľadiska prevencie osteoporózy. Pivo stimuluje činnosť orgánov tráviacej sústavy, vylučovanie tráviacich štiav, a tým podporuje tráviace procesy. Obsah kremíka v pive sa zase dáva do súvisu s jeho ochrannými účinkami proti Alzheimerovej chorobe.

Zobraziť celú aktualitu
Júlové vyčíňanie počasia: 1600 škôd za takmer 1,8 milióna eurpasik
Júlové vyčíňanie počasia: 1600 škôd za takmer 1,8 milióna eur
 • Takmer 80 percent evidovaných škôd po júlových búrkach je na súkromnom majetku klientov.
 • Allianz – SP eviduje najvyššiu škodu v hodnote 282-tisíc eur.
 • Nahlásené škody vybavuje Allianz – SP už do 24 hodín.

Poškodené strešné krytiny a prístrešky, rozbité okná a sklá, vozidlá poškodené krupobitím aj zničená úroda. Takúto spúšť zanechalo niekoľko silných vĺn dažďov, spojených s bleskami a krupobitím, ktoré sa v júli prehnali Slovenskom a na majetku klientov Allianz – Slovenskej poisťovne zanechali škody za takmer 1,8 milióna eur. „Klienti nám len za júl nahlásili viac ako 1 600 poistných udalostí spôsobených dažďom, krupobitím, víchricou či povodňami. Najviac škôd evidujeme z okresov Nové Zámky, Komárno, Malacky, Trnava, Michalovce, Prešov a Trebišov,“ bilancuje hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne Lucia Muthová.

 

Najviac škôd na súkromnom majetku

Najviac škôd, až 1268, eviduje poisťovňa z poistenia privátneho majetku klientov, kde živel ničil domy, byty, prístrešky a autá poistencov. Najvyššie škody zas Allianz – SP eviduje z poistenia podnikateľských subjektov. „Najvyššiu škodu, ktorú riešime je v celkovej výške 282-tisíc eur. Hlásenia od klientov neustále pribúdajú, takže celková výška škôd po búrkach bude určite vyššia,“ konštatuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz – SP Milan Rajec.

 

Škodu nahláste čo najskôr

Ak vám živel poškodí majetok, nahláste poisťovni škodu čo najskôr. Najjednoduchšie, najrýchlejšie a najkomfortnejšie je nahlásiť škodu online cez svoj mobil, tablet či počítač, prostredníctvom webstránky poisťovne https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/. „Odporúčame si škodu aj nafotiť, napríklad na mobilný telefón. Vlastná fotodokumentácia sa pri riešení poistnej udalosti vždy zíde,“ radí M. Rajec. „V súčasnosti prichádza do poisťovne takmer štvrtina hlásení o škodách práve v online forme. Takto nahlásenú škodu dokážeme pri dodaní všetkých potrebných dokladov vybaviť už do 24 hodín,“ dopĺňa M. Rajec.

 

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2012 lenprezdravie.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio