LenPreZdravie.sk - Magazín o zdraví

Zázvorový čaj proti chrípke

Autor: Wera
Zázvorový čaj proti chrípke

 

Horúci zázvorový čaj je najlepším pomocníkom pri zimnici, nádche a chrípke, posilňuje imunitu a pomáha vylučovať hlieny. Zázvor navyše pomáha dobrému tráveniu a reguluje plynatosť. Je prospešný aj pri stresových situáciách, dokáže upokojovať a uvoľňuje migrény.


 

 

Korenie ale aj čaj

Ako korenie sa používa na ochutenie rôznych sladkých jedál, ale aj do mäsitých či zeleninových pokrmov. Asi najznámejší je však zázvorový čaj, či limonáda. Zázvor má veľmi výraznú, špecifickú, akoby štipľavú chuť. Nie každý si preto chuť zázvoru obľúbi. Spôsobuje ju množstvo chemických látok, ktoré zázvor obsahuje. Koreň zázvora je bežne dostupný na pultoch slovenských predajní. Nájdete ho aj v mnohých potravinách, ako napríklad sladené limonády obsahujúce výťažky zo zázvora.

 

Zázvor ako liek

Zázvor sa vyznačuje mnohými pozitívnymi účinkami. Je vhodný na liečbu prechladnutia, v boji proti chrípke, rakovine. Podporuje tiež trávenie a niektoré zdroje ho zaraďujú aj medzi prírodné afrodiziaká. Je vhodný tiež na posilnenie imunity, či liečbu reumatoidnej artritídy. „Zázvor obsahuje látky, ktoré majú veľmi silno imunostimulačné účinky na jednej strane a protizápalové účinky na strane druhej,“ vysvetľuje lekár a špecialista na zdravú výživu Igor Bukovský. Práve preto je možné použiť zázvor pri množstve diagnóz.

 

Otužovanie vďaka zázvoru

 

Podľa Bukovského je možné konzumáciu zázvoru považovať za určitú formu otužovania. Pri otužovaní ide totiž o to, aby bol nervový systém človeka vystavený určitému stresu, ktorý je v podstate neškodný. Cez aktiváciu ďalších systémov je tak nervový systém pripravený na situáciu, keď reálny stres pre organizmus príde. Podobný „neškodný“ stres vyvoláva v tele napríklad aj konzumácia štipľavej papriky. Pálenie, ktoré človek pri konzumácii pociťuje, je stres. Existuje tiež teória, ktorá hovorí, že závislosť na pálivé jedlá má rovnaké fyziologické účinky a prechádza rovnakými procesmi ako adrenalínové športy.

 

Zázvorový čaj

Príprava zázvorového čaju je jednoduchá. Potrebujete naň kúsok koreňa, približne vo veľkosti 2 cm. Koreň je potrebné nastrúhať, zaliať vriacou vodou a nechať niekoľko minút postáť. Po vylúhovaní môžete do čaju pridať lyžičku medu alebo cukor. „Dve - tri šálky za deň, ak ich pijete pravidelne, môžu mať veľmi pozitívne účinky,“ skonštatoval Bukovský.

Silu zázvorového čaju využívajú mnohí ľudia aj v boji proti migréne. Pomáha predovšetkým na začiatku záchvatu. Zázvor obsahuje totiž látky zabraňujúce vzniku chemikálií, ktoré v mozgu spôsobujú roztiahnutie ciev a vyvolávajú migrénový záchvat. Zázvorový čaj určite nepomôže každému, kto má migrénu. Je vhodný pre ľudí, ktorí trpia migrénou „z času na čas“. Vďaka jeho účinkom, tak nemusia zbytočne užívať lieky. Ak uprednostňujte čaje v nálevových vreckách, zázvorový čaj isto nájdete aj v lekárňach.

 

Zázvorová limonáda

Jej príprava nie je náročná ani na čas ani na suroviny, tak isto ako príprava zázvorového čaju. Približne dvojcentimetrový kúsok koreňa je potrebné ošúpať a nastrúhať do kanvice. Nastrúhaný zázvor zalejte malým množstvom vriacej vody a nechajte ho vylúhovať. Potom ho precedte, pridajte cukor alebo med – podľa chuti a nechajte vychladnúť. Vylúhovaný zázvor stačí zaliať studenou vodou alebo minerálkou, pridať môžete aj plátok citróna, pomaranča či limetky.

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Prevencia

openmind
Dnes je 19. 04. 2014, meniny má Jela.
Zradné jarné počasie
 Objavte cestu vašej lásky s novou dámskou vôňou od AVONu!
Nevítaní podnájomníci vo vašej domácnosti
Pevná a pružná pokožka
jarna
Náhodný článok
Opustil vás? Ventilujte sa modlitbou! Zbaví vás to smútku! Opustil vás? Ventilujte sa modlitbou! Zbaví vás to smútku!
Čo si myslíte o modlitbách? Nemyslíme úplne tie kostolné, náboženské, ale také vlastné... Každý z nás má azda nejakú tu svoju modlitbičku k niekomu alebo niečomu, v čo verí, že mu pomôže. Nemusí to byť Boh, ale napríklad mŕtvy rodič, súrodenec, blízky, či vysnená ikona, v ktorú veríme. Na čo je to dobré? Ak nezvládame emócie a stav, do ktorého sme sa dostali, môže nám to skutočne pomôcť?
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Cestovný poriadok
Odkiaľ:
Kam:
Dátum:
 Čas: 
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Najnovšie Samsung televízory prichádzajú do predaja. Teraz aj so špeciálnou ponukoupasik
Najnovšie Samsung televízory prichádzajú do predaja. Teraz aj so špeciálnou ponukou

Samsung, popredný výrobca a oceňovaný inovátor spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov, uvádza na slovenský trh svoje najnovšie modelové rady televízorov. Zákazníci si budú môcť vyberať z najmodernejších UHD televízorov so zakrivenou i s plochou obrazovkou rovnako ako z Full HD Smart TV najvyššej kvality.

Samsung UHD televízory so zakrivenou obrazovkou

Samsung ako prvý na svete uvádza zakrivené UHD televízory. Divákom prináša dokonalé a hlboké zážitky zo sledovania vďaka úžasnej kvalite obrazu s rozlíšením UHD, zakrivenej obrazovke a jedinečnému dizajnu, pri ktorom máte pocit, akoby rám a stojan úplne zmizli. Širšie zorné pole okrem toho vytvára panoramatický efekt, vďaka ktorému sa zdá, že obrazovka je ešte väčšia ako v skutočnosti. Vlajkovou loďou je modelový rad 8500 s uhlopriečkou 65 palcov. K dispozícii bude tiež 55-palcový variant.

 

Televízory Samsung UHD so zakrivenou obrazovkou podporujú štandardné formáty vrátane HEVC,  HDMI 2.0, MHL 3.0 a HDCP 2.2. Na ďalší technologický vývoj sú televízory Samsung pripravené. Mozog televízora je uchovávaný externe v tzv. One Connect Boxe. Ten obsahuje všetky potrebné konektory a na TV sa pripája iba jediným káblom.

 

Samsung UHD televízory s plochou obrazovkou

UHD televízory modelového radu 7500 s plochou obrazovkou ponúkajú detailnú a bezkonkurenčnú ostrosť a vysokú kvalitu obrazu. Vďaka funkcii prevodu do rozlíšenia UHD, ktorou sú vybavené všetky UHD televízory Samsung, je možné získať najvyššiu možnú kvalitu obrazu bez ohľadu na zdrojový materiál.

 

Patentovaná technológia Upscaling, ktorá je súčasťou UHD televízorov s plochou aj prehnutou obrazovkou, prevádza zdroje s rozlíšením Full HD, HD a nižším, na rozlíšenie, ktoré takmer úplne dosahuje ostrosť rozlíšenia UHD. Technológia UHD Dimming tiež pomáha optimalizovať kvalitu obrazu spracovaním každého bloku obrazu, výsledkom čoho je hlbšia čierna a vyšší kontrast. Nehovoriac o tom, že vďaka kombinácii mimoriadne tenkého rámu a malej hrúbky tohto plochého televízora UHD máte pocit, že z celého televízora vidíte len obrazovku. Modelový rad UHD televízorov s plochou obrazovkou bude na slovenskom trhu dostupný s uhlopriečkou 48, 55, 65 a 75 palcov.

 

Samsung FHD televízory

Zákazníci si budú môcť tiež vyberať z najnovších modelov Samsung Full HD televízorov so zakrivenou aj s plochou obrazovkou. Okrem toho na zákazníkov čaká celý rad noviniek a vylepšení.

 

Nové diaľkové ovládanie Samsung 2014 kombinuje rozpoznávanie pohybových gest s novou tlačidlovou konzolou a je vybavené touchpadom, ktorý zákazníkom, ktorí často využívajú videoobsah prostredníctvom internetu, uľahčí presnejší výber a rýchlejšie ovládanie.

Zobraziť celú novinku
Nokia X a Nokia XL ponúkajú ešte lepší prístup do sveta aplikácií.pasik
Nokia X a Nokia XL ponúkajú ešte lepší prístup do sveta aplikácií.

Spoločnosť Nokia oznamuje zahájenie predaja telefónov Nokia X a Nokia XL na Slovensku, ktoré patria do radu Nokia X – cenovo dostupných telefónov kombinujúcich osvedčený dizajn Nokia, obľúbené služby Microsoftu a schopnosť spúšťať aplikácie určené pre operačný systém Android.

 

Modely Nokia X a Nokia XL kombinujú osvedčenú kvalitu a dizajn známy zo všetkých telefónov Nokia. K tomu pridávajú svieže používateľské prostredie s dlaždicami inšpirované radom Nokia Lumia. Pridali sme tiež Fastlane – plochu, ktorá umožní používateľom jednoduchšie prepínanie medzi ich obľúbenými aplikáciami. Keď hovoríme o aplikáciách, telefóny radu Nokia X umožňujú prístup k ručne vybraným a dôkladne prevereným aplikáciám z Nokia Obchodu, majú ale prístup do viac ako dvanástich ďalších aplikačných obchodov. Všetky zariadenia tiež obsahujú rad obľúbených programov a hier už z výroby.

 

„Veríme, že táto unikátna kombinácia je presne tým, čo zákazníci na celom svete hľadajú. Chceme raz a navždy ukázať, ako kvalitný môže byť telefón patriaci do rýchlo sa rozvíjajúceho segmentu cenovo dostupných chytrých telefónov,“ hovorí Marcus Stoerkel, manažér Nokia pre SR a ČR.

 

Hneď po vybalení z krabice si môžu noví majitelia užívať obľúbené služby Nokia, ako sú napríklad HERE Mapy so skutočnými offline mapovými podkladmi a integrovanou navigáciou. Nokia X a XL tiež ponúkajú cenovo dostupné zoznámenie sa so službami Microsoft, napríklad bezplatným cloudovým úložiskom OneDrive.

 

Nokia X: cenovo dostupný zástupca rodiny Nokia X

Prvou novinkou je Nokia X, kvalitne spracovaný smartphone s výrazným dizajnom Nokia a jasnými žiarivými farbami. Pri hrúbke iba 10,4 mm ponúka vo svojom štíhlom odolnom monobody tele 4“ displej odolný proti poškrabaniu a vymeniteľné zadné kryty, ktoré je možné dokúpiť v širokej škále farieb. Pod krytom sa ukrýva softwarová platforma Nokia X poháňaná 1GHz dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon.

 

Nokia XL: veľká, silná a krásná

Nokia XL je prémiovým členom rodiny Nokia X. Zaujme 5“ displejom, 5Mpx fotoaparátom s autofokusom a bleskom na zadnej strane a 2Mpx kamerou na prednej strane. Nokia XL ponúka špičkový výkon vo väčšom formáte. Jej majitelia ocenia väčší displej a dva špičkové fotoaparáty napríklad pri videohovoroch cez Skype alebo pri video aplikáciách, ako je napríklad Vine.

 

Všetky modely rodiny Nokia X majú dve domovské obrazovky, ktoré ponúkajú svieže používateľské prostredie s dlaždicami a funkciou Fastlane. Fastlane je dynamicky sa meniaci záznamník toho, ako ľudia používajú svoj telefón. Automaticky zaznamenáva všetko, čo majú používatelia radi. Tým potom stačí len jeden ťah prstom z domovskej obrazovky, čím sa prepnú na Fastlane, kde si už môžu vybrať svoju obľúbenú aplikáciu z prehľadu svojich posledných aktivít. Fastlane sa v rodine Nokia X kompletne premenila. Ľudia môžu odpovedať na zmeškaný hovor telefonátom alebo textovou správou, prijať či odmietnuť schôdzku naplánovanú v kalendári alebo ovládať hudobný prehrávač. To všetko priamo z Fastlane. Fastlane je tiež viac prepojená so sociálnymi sieťami, používatelia si môžu vybrať, čo všetko sa v ich Fastlane objaví, sledovať notifikácie zo sociálnych sietí alebo jednoducho priamo z Fastlane zdieľať svoj status.

 

Špecifikácie a dostupnosť

Nokia X vo verzii dualSIM je na Slovensku dostupná vo voľnom predaji od dnešného dňa za odporúčanú cenu 118 eur.

Technické parametre Nokia X:

  • 4“ kapacitný dotykový displej
  • 1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor
  • 512 MB RAM
  • 3Mpx fotoaparát
  • DualSIM
  • Podpora až 32GB pamäťových kariet
  • 1 500mAh batéria
  • GPS, akcelerometer
  • Dostupné farby: žiarivo zelená, červená, azúrová, žltá, čierna a biela

 

Nokia XL vo verzii dualSIM bude na Slovensku dostupná vo voľnom predaji v priebehu mája za odporúčanú cenu 148 eur.

Technické parametre Nokia XL:

·         5“ kapacitný dotykový displej

·         1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor

·         768 MB RAM

·         5Mpx fotoaparát s autofokusom a bleskom

·         2Mpx čelná kamera

·         DualSIM

·         Podpora až 32GB pamäťových kariet

·         2 000mAh batéria

·         GPS, akcelerometer

·         Pamäťová karta 4GB microSD v základnom balení

·         Dostupné farby: žiarivo zelená, oranžová, azúrová, žltá, čierne a biela

Zobraziť celú novinku
LA ROCHE-POSAY Každodenná starostlivosť na citlivú pleť pasik
LA ROCHE-POSAY Každodenná starostlivosť na citlivú pleť

Vedeli ste, že 8 z 10 žien na Slovensku má citlivú pleť? Citlivá pleť je súčasným fenoménom a môže ju mať každý bez ohľadu na vek a pohlavie. Citlivú pleť sprevádzajú nepríjemné pocity, ako napríklad dehydratácia, pnutie, pocit nepohodlia, začervenanie, svrbenie, prejavy akné a podobne. Značka La Roche-Posay, špecialista na citlivú pleť, vrátane tej najcitlivejšej, prináša okamžité upokojenie a dlhodobý komfort citlivej pleti. Teraz navyše pripravila atraktívnu ponuku pre všetkých návštevníkov svojich partnerských lekární.

 

Jarná starostlivosť o citlivú pokožku s La Roche-Posay

Tak ako príroda, aj naša pokožka reaguje na zmenu ročného obdobia. Predovšetkým pre citlivú pokožku sa jarné mesiace môžu stať veľmi nepríjemnými, napríklad kvôli alergiám a podráždeniu v ich dôsledku.

 

Intolerantná pleť je charakterizovaná každodenným diskomfortom a extrémnou podráždenosťou.Pleť trpí začervenaníma štípaním, napína sa, objavuje sa pocit tepla, svrbenie a môžu sa dostaviť aj pocity pálenia. Intolerantná pleť neprimerane reaguje na podnety zvonka a je spravidla citlivejšia na alergény. Na jar, kedy je hlavná sezóna alergií, je veľmi ťažké úplne sa vyhnúť vonkajším alergénom.Reaktívna pleť preto vyžaduje komplexný program hygieny a starostlivosti, ktorý pleť upokojí, hydratuje a ochráni bez rizika podráždenia.

 

 

Práve to je dôvodom, prečo v apríli pripravila značka La Roche-Posay užitočnú akciu vo svojich partnerských lekárňach. V jej rámci každý návštevník partnerskej lekárne La Roche-Posay teraz môže požiadať o testovací set produktov ZDARMA!

 

Testovací set obsahuje 6 vzoriek najpredávanejších prípravkov na citlivú pleť:

HYDREANE LEGERE, HYDREANE BB, HYDRAPHASE UV INTENZÍVNY, TOLERIANE ULTRA, REDERMIC [C] NA NORMÁLNU AŽ ZMIEŠANÚNA NORMÁLNU AŽ ZMIEŠANÚ PLEŤ a CICAPLAST BALZAM B5. Zároveň k nemu dostanete tiež informácie o značke a prípravkoch a kupón.

Vďaka testovaciemu setu si môže každý vyskúšať a následne vybrať vyhovujúcu každodennú starostlivosť na svoj typ citlivej pleti. NAVYŠE pri predložení vyplneného kupónu a nákupe prípravkov La Roche-Posay za viac ako 18,90 eur získate aj príjemný darček – zdarma FYZIOLOGICKÚ MICELÁRNU VODU (200 ml) v hodnote 14,50 eur na citlivú pleť.

 

Všetky vyplnené kupóny budú automaticky zaradené do tipovacej súťaže o 3 víkendové wellness pobyty pre 2 osoby. Akcia platí v partnerských lekárňach La Roche-Posay od 1. 4. 2014 do 15. 5. 2014 alebo do vyčerpania zásob.

Zobraziť celú novinku
Telové mlieko či telové maslo? pasik
Telové mlieko či telové maslo?

 

 

Pokožku tela by sme mali ošetrovať rovnako často ako pokožku tváre. To, že ju pod šatami nevidieť, predsa neznamená, že si nezaslúži adekvátnu starostlivosť.

 

Starostlivosť o pokožku tela sa už stala akýmsi rituálom každej modernej ženy, ktorá vie, že po použití sprchového mydla pokožka zostáva vysušená a napnutá. Doprajte jej vytúženú hydratáciu v podobe telových mliek a telových masiel. V čom sa líšia? Odpoveď znie v hustote. Telové maslo je hustejšie, telové mlieko sa zas rýchlejšie nanáša. Rozlišujte preto, akú máte pokožku. Na suchšie miesta odporúčame nanášať telové maslo, na menej suché zas telové mlieko. Obe však pokožku dostatočne hydratujú. Ihneď po nanesení na nej vytvárajú ochrannú bariéru, čím zabraňujú strate vlhkosti a tak je pokožka po celý čas pekne vláčna a jemná.

 

Koľko ľudí, toľko chutí - aké telové mlieko či telové maslo si vyberiete? Vyskúšajte napríklad telovú kozmetiku Ziaja, v ktorej sortimente nájdete prípravky z produktových línií Prírodná oliva, Kozie mlieko a Kakaové maslo.

 

Prípravky z línie Prírodná oliva obsahujú olivový olej, ktorý je lisovaný za studena. Je bohatým zdrojom vitamínu E, ktorému hovoríme aj vitamín mladosti, a nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie výživy, hydratácie a ochrany pokožky.

 

Prípravky z radu Kozie mlieko obsahujú aktívny komplex zložiek z kozieho mlieka, ktorý je bohatý na proteíny, organické kyseliny, lipidy, uhľohydráty, vitamín A a vitamín D. Ich vstrebávaním sa pokožka stáva pružnejšou, vláčnejšou a dokonale hydratovanou. Kombinácia týchto zložiek pokožku zároveň chráni pred nepriaznivými vplyvmi životného prostredia. Línia je svojim zložením vhodná aj pre alergikov.

 

Prípravky z línie Kakaové maslo pomáhajú vyrovnávať a vyhladzovať nedostatky na pokožke a zlepšovať jej sfarbenie. Chránia pokožku pred UV žiarením, dodávajú jej pocit vlhkosti a zabraňujú nadmernej strate vody.

 

Dostupnosť:  OD TESCO, nezávislé predajne a www.dobrakozmetika.sk

Zobraziť celú novinku
 Morská voda z chránenej oblasti Saint Malo, 100% prírodná a neriedená!pasik
Morská voda z chránenej oblasti Saint Malo, 100% prírodná a neriedená!

 

Physiomer je osvedčený výrobok s 25ročnou tradíciou, pochádzajúci  z Francúzska. Ide o morskú vodu z chránenej oblasti zálivu Saint Malo v Lamanšskom prielive, kde priezračná morská voda obsahuje minerály a stopové prvky, ktoré majú blahodarný vplyv nielen na nosnú sliznicu.

PHYSIOMER_alergie_hypertonicCNosný sprej Physiomer je zdravotnícky prostriedok s klinicky overeným účinkom, ktorý prináša účinnú a pritom šetrnú pomoc pri liečbe akútnej aj alergickej nádchy. Ide o hypertonický roztok 100% prírodnej neriedenej morskej vody, ktorý dokáže zmenšiť opuch horných ciest dýchacích a spriechodniť upchaté nosné cesty tak, že budete môcť voľne dýchať. 

Na rozdiel od niektorých liečivých prípravkov organizmus nezaťažuje, nevytvára návyk, a preto je vhodný k dlhodobému užívaniu napríklad pri riešení chronických problémov. Vzhľadom na čisto prírodné zloženie je ideálnym prípravkom pre tehotné a dojčiace ženy, deti už od 2 rokov aj diabetikov.

PHYSIOMER_alergie _hypertonic

Klinická štúdia potvrdila, že Physiomer nielen uľahčí dýchanie, ale účinne hojí nosnú sliznicu a dokáže redukovať protizápalové faktory, čím pomáha predchádzať ďalším infekciám.

Vďaka inovatívnemu baleniu v nerozbitných fľaškách bez dráždivých hnacích plynov je jeho aplikácia ľahká a bezpečná. Teraz je Physiomer k zakúpeniu tiež vo vrecovom balení 25 ml, ktorého malá veľkosť umožňuje mať ho kedykoľvek pri sebe na cestách, v zamestnaní alebo pri pobyte v prírode.

 

K zakúpeniu v lekárňach.

Physiomer  veľké balenie 135 ml za 9,98 €, malé balenie 25 ml za 6,98€.

 

www.omega-pharma.cz

Zobraziť celú novinku
Muži vyberajú svoju kozmetiku impulzívnejšie než ženypasik
Muži vyberajú svoju kozmetiku impulzívnejšie než ženy

Muži bývajú väčšinou racionálnejší, praktickejší a menej emotívni v porovnaní so ženami. To však neplatí pri výbere pánskej kozmetiky, vtedy sa muži riadia skôr svojimi pocitmi a detailne neskúmajú pridanú hodnotu konkrétnych produktov. Z prieskumu* značky Dove MEN+CARE totiž vyplýva, že pri výbere produktov osobnej starostlivosti vyhráva u mužov predovšetkým vôňa a obľúbenosť značky nad kvalitou starostlivosti o pokožku.

 

Ak chce byť muž pre svoju partnerku príťažlivý, musí dbať o svoj ??zovňajšok. Nie každý si však potrpí na prehnanú starostlivosť o svoj ??vzhľad. Nevyhnutným, ale dôležitým začiatkom, je výber vhodnej kozmetiky v oblasti starostlivosti o pokožku. Čo je pre mužov dôležité? Podľa prieskumu* značky Dove MEN+CARE je pri výbere sprchovacieho gélu či antiperspirantu u viac ako tretiny mužov rozhodujúca ich vôňa, a hoci preferujú značky, ktoré považujú za kvalitné, prekvapivo nezohľadňujú úroveň starostlivosti o pokožku vo svojom rebríčku hodnôt.

 

"Správny výber pánskej kozmetiky je veľmi dôležitý. Pri rozhodovaní by mali muži myslieť na kvalitu starostlivosti o pokožku, ktorú im dané produkty ponúkajú. Ak muži preferujú pri výbere kozmetiky vôňu, musia byť presvedčení o tom, že vybrané produkty poskytujú vhodnú ochranu a maximálny komfort, ktorý im vyhovuje," uviedla dermatologička MUDr. Monika Arenbergerová.

 

V portfóliu produktov Dove MEN+CARE si každý nájde to pravé

 

Značka Dove MEN+CARE, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2010, ponúka výnimočný rad produktov starostlivosti o pokožku pre mužov v podobe vysoko účinných antiperspirantov a hydratačných sprchovacích gélov, ktoré sa starajú o suchú pokožku a dodávajú mužom maximálnu sviežosť. Zabudnite na nepríjemný pocit suchej pokožky po osprchovaní sa sprchovacími gélmi Dove MEN+CARE, ktoré vďaka špeciálnemu zloženiu s kapsulami MicroMoisture chránia vašu pokožku pred vysušovaním  a osviežia ju hneď v piatich variantoch príjemných vôní. Dove MEN+CARE antiperspiranty účinne obmedzujú potenie. Ak hľadáte šetrnú starostlivosť a spoľahlivú ochranu pred potením až počas 48 hodín, vyskúšajte vysoko účinné, svieže a inovované antiperspiranty Silver Control, Extra Fresh, Clean Comfort či Aqua Impact. Čo prinášajú nové? Okrem účinného zloženia obohateného napríklad o vitamín E, ponúkajú zjednodušený obal produktu pre intuitívnejšie používanie. Pre mužov, ktorí majú radi farebné alebo čierne oblečenie, je ideálnou voľbou antiperspirant v spreji Invisible Dry, s ktorým zabudnete na biele stopy na vašom oblečení.

 

*Prieskum realizovaný spoločnosťou Ipsos Tambor v dňoch 27.1.–2.2. 2014 s celkovým počtom 500 respondentov

 

 

Zobraziť celú novinku
Vyliečte pleť nechtíkom s prípravkami Ziaja Nechtíkpasik
Vyliečte pleť nechtíkom s prípravkami Ziaja Nechtík

Aj vy musíte byť pri výbere pleťovej kozmetiky obzvlášť opatrná? Ak je vaša pleť suchá, citlivá a ľahko sa podráždi, pomôžu vám prípravky na báze liečivých rastlín.Jednou z nich je napríklad nechtík lekársky, ktorému už starí Egypťania pripisovali omladzujúce účinky.

Objavte silu prírody v prípravkoch Ziaja Nechtík, ktoré obsahujú výťažok z oranžových kvetov nechtíka lekárskeho. Jehospracované kvety preukazujú silné regeneračné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Urýchľujú aj proces hojenia rán a jazvičiek. Línia Ziaja Nechtík je ideálnou voľbou pre jedincov, ktorí majú suchú, citlivú, alebo aj normálnu pleť. Obľúbia si ju však aj tí, ktorí v kozmetike volia jemnosť, čistotu a príjemné vône. Prípravky rozpoznáte podľa veselých oranžovo-bielych obalov s kvetmi nechtíka.

 

Ziaja Nechtík – pleťový krém, 50 ml, 3,29 €

Zvyšuje schopnosť obnovy pokožky. Vyhladzuje, vyživuje a spevňuje pleť. Intenzívne hydratuje a efektívne upokojuje podráždenia.

Aktívne zložky: vitamín E, vitamín A, výťažok z kvetov nechtíka lekárskeho

 

Ziaja Nechtík – bezalkoholové pleťové tonikum, 200 ml, 3,49 €

Dokonale čistí a osviežuje pokožku. Intenzívne hydratuje a účinne upokojuje podráždenia. Navracia pokožke prirodzené pH a pripravuje ju pre ďalšie ošetrenie. Pôsobí upokojujúco a regeneračne.

Aktívne zložky: D-pantenol, výťažok z kvetov nechtíka lekárskeho

 

Ziaja Nechtík – pleťové mlieko s ľahkou konzistenciou, 200 ml, 4,79 €

Dokonale odstraňuje make-up, zjemňuje a čistí pokožku, zabezpečuje pocit sviežosti.
Reguluje stupeň hydratácie a premastenia pokožky. Účinne upokojuje podráždenia.
Nenarúša prirodzené pH pokožky a pripravuje ju pre ďalšie ošetrenie.

Aktívne zložky: vitamín E, vitamín A, D-pantenol, výťažok z kvetov nechtíka lekárskeho

Zobraziť celú novinku
Prvý antiperspirant, ktorý nezanecháva stopy na 100 farbách: Dove Invisible Drypasik
Prvý antiperspirant, ktorý nezanecháva stopy na 100 farbách: Dove Invisible Dry

Biele fľaky na farebnej blúzke či na vašom obľúbenom pestrofarebnom tričku? Dajte zbohom týmto každodenným nepríjemnostiam a vychutnajte si absolútnu slobodu – rad antiperspirantov Dove Invisible Dry zaistí ochranu pred nepríjemným potením, bez nepríjemných škvŕn na oblečení. Antiperspirant Dove Invisible Dry vysiela ženám signál: „Obliekajte si všetky farby, ktoré vám pristanú a zažiarte!“

 

Vďaka svojmu zloženiu, ktoré pomáha chrániť pred bielymi škvrnami na oblečení, a zároveň poskytuje 48 hodinovú ochranu pred potením, sa rad antiperspirantov Dove Invisible Dry uchádza o miesto najobľúbenejšieho asistenta vašej jedinečnej krásy. Jeho unikátne zloženie s  ¼ hydratačného krému sa stará o  jemnú pokožku vášho podpazušia.

 

Antiperspiranty Dove Invisible Dry sú neviditeľné na 100 farbách, preto nie je dôvod nerozjasniť ulicu, kanceláriu aj svoj život odvážnymi farbami. Na názor sme sa opýtali aj Dove odborníčky na farby, psychoterapeutky a arteterapeutky Karin Řehákovej, ktorá uviedla: „Je preukázané, že farebné oblečenie pozitívne ovplyvňuje sebavedomie žien - inak sa cítime v červenej blúzke, ktorá nám pristane a inak ako šedá myška. Farbami, ktoré si obliekame, vyžarujeme našu náladu. Ale platí to i naopak – keď okolie zachytí pozitívne signály od nás, bude nám ich vracať.“

Zahaľte sa do farieb. Vďaka Dove Invisible Dry teraz môžete nosiť tú svoju najobľúbenejšiu (alebo 99 ďalších farieb) bez obáv z nežiaducich stôp na oblečení!

 

Rad antiperspirantov Dove Invisible Dry zaručí spoľahlivú 48 hodinovú ochranu pred nežiaducim potením. Zároveň si môžete byť isté, že neohrozia váš farebný outfit nepeknými škvrnami a môžete tak žiariť celý deň!

Zobraziť celú novinku
Využite všetky výhody hodvábu s novou líniou Advance Techniques!pasik
Využite všetky výhody hodvábu s novou líniou Advance Techniques!

 

AVON Cosmetics predstavuje novú líniu vlasovej starostlivosti Advance Techniques obohatenú o hodvábne proteíny pre očarujúci lesk a podmanivú jemnosť vlasov. Zažite pocit žiarivo lesklých a poddajných vlasov!

 

Línia Advance Techniques – Smooth as silk

AVON predstavuje novú líniu starostlivosti o vlasy Advance Techniques s hodvábnymi proteínmi. Komplex Silk Portein má skvelé regeneračné vlastnosti. Pomáha zachovať optimálnu úroveň hydratácie vlasov, dodáva im pružnosť, jemnosť a saténový lesk. Výrobky línie sú určené pre mdlé, krepovité a ťažko upraviteľné vlasy. Po použití línie s hodvábnymi proteínmi budú vaše vlasy regenerované, jemné, hebké a ľahko  upraviteľné. Doprajte si pocit lesklých a poddajných vlasov, ktoré sú také krásne, že neodoláte túžbe znova a znova sa ich dotýkať. Produkty línie pre jemné a hebké vlasy sú v ponuke ako set v hodnote 14,10€ alebo samostatne.

 

Šampón pre hodvábne jemné vlasy na nepoddajné vlasy

Objem: 250 ml

Bežná cena: 4,30 €

 

Kondicionér pre hodvábne jemné vlasy na nepoddajné vlasy

Objem: 250 ml

Bežná cena: 3,90 €

 

Sérum pre hodvábne jemné vlasy na nepoddajné vlasy

Objem: 30 ml

Bežná cena: 5,90 €

Sérum okamžite regeneruje a dodáva im zdravý lesk. Vlasy sú zvodne jemné, pružné a jednoducho upraviteľné. naneste sérum na mokré alebo suché vlasy. Množstvo výrobku prispôsobte dĺžke a typu vlasov. Nezmývajte a upravte účes ako zvyčajne.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
MOJA SAMOŠKA A TERNO HĽADÁJÚ ODVÁŽNYCH ĽUDÍ, KTORÍ SA NEBOJA VYZNAŤ SVOJE CITY pasik
MOJA SAMOŠKA A TERNO HĽADÁJÚ ODVÁŽNYCH ĽUDÍ, KTORÍ SA NEBOJA VYZNAŤ SVOJE CITY

Odvážnych ľudí, ktorí sa neboja vyznať svoje city, hľadá v rámci svojej aktuálnej kampane Moja Samoška a Terno. Prostredníctvom facebookovej súťaže chce nájsť tých odvážlivcov, ktorí sa pri gigantických jablkách umiestnených v Bratislave vyznajú svojej láske alebo blízkej osobe a svoje vyznanie natočia na video, alebo zachytia na fotografii. Najoriginálnejšie fotky a videá budú odmenené zaujímavými cenami.

 

Kampaň zároveň uvádza na slovenský trh značku MOJA, ktorá podporuje slovenských výrobcov a spotrebiteľom umožní nakupovať kvalitný tovar za najvýhodnejšiu cenu so zľavou od 15 % až do 50 % oproti porovnateľným výrobkom konkurencie.

 

Facebooková súťaž je pokračovaním guerillovej kampane, ktorej cieľom je predstaviť zákazníkom siete Moja Samoška a Terno nové logo MOJA, ktoré bude zákazníkov informovať o kvalitných produktoch v najvýhodnejšej ponuke v sieti Moja Samoška a Terno.

 

Tí, ktorí  vo svojom vyznaní čo najviac ráz použijú slovo MOJA, odfotia sa, alebo natočia svoje vyznanie na video a pošlú ho do 13. apríla 2014 na adresu moja@diligentia.sk, budúzaradení do žrebovania o nákupné poukážky a balíčky produktov MOJA. Videá a fotky budú zverejnené na facebookovej stránke siete Moja Samoška a Terno.

 

Guerillovou kampaňou uvádza sieť predajní Moja Samoška a Terno novú privátnu značku – MOJA, ktorej cieľom je podporovať slovenských výrobcov a zákazníkom ponúkať najkvalitnejší tovar za výhodné ceny. Reaguje tak na rastúci dopyt zo strany zákazníkov kupovať kvalitné potraviny za výhodné ceny. Zákazníci v týchto predajných sieťach nájdu pod označením MOJA CENA približne 300 najžiadanejších tovarov dennej spotreby za výhodnú cenu. Pod označením MOJA KVALITA nájdu na pultoch predajní tovar najvyššej kvality za výhodnú cenu. Predajná sieť tak reaguje na očakávania zákazníkov, ktorí pravidelne vyhľadávajú kvalitný tovar dennej spotreby za výhodnú cenu, lacnejšiu o 15 % až 50 % ako porovnateľný produkt ostatných výrobcov.

 

Značku MOJA nájdu spotrebitelia v celej sieti obchodov TERNO, Moja Samoška a už čoskoro aj v obchodnej sieti Hypernova.

 

Zobraziť celú aktualitu
Práčky, chladničky a vysávače Samsung teraz so špeciálnou ponukoupasik
Práčky, chladničky a vysávače Samsung teraz so špeciálnou ponukou

 

Vybrané domáce spotrebiče, ktoré vynikajú inteligentnými funkciami a inovatívnym dizajnom, teraz potešia svojich majiteľov mimoriadnym bonusom. Pri ich zakúpení získajú zľavu vo výške až 127 €.

 

Samsung, popredný výrobca a oceňovaný inovátor spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov, pripravil pre zákazníkov mimoriadnu ponuku. Od 7. apríla až do 30. júna tohto roku dostanú noví majitelia vybraných práčok, chladničiek a vysávačov Samsung zľavu vo výške až 127 €. Na získanie zľavy sa stačí po nákupe najneskôr do 30. júna zaregistrovať na webových stránkach www.samsung-bonus.eu, alebo zaslať vyplnený formulár poštou.

 

 

Práčky Samsung vynikajú jedinečnou technológiou EcoBubble, ktorá je šetrná k bielizni, životnému prostrediu aj vašej peňaženke. Unikátnou súčasťou práčok je digitálny invertorový motor. Oproti klasickým motorom je bezuhlíkový, a tak dochádza pri praní k nižšiemu treniu, a teda aj k nižšiemu hluku a vibráciám. Nižšie trenie znamená tiež menšie opotrebenie súčasti práčky, preto Samsung garantuje na digitálny invertorový motor záruku 10 rokov.

Zobraziť celú aktualitu
Granty v rámci projektu Nadácie SOV podporia 10 nádejných slovenských juniorov v individuálnych olympijských športoch pasik
Granty v rámci projektu Nadácie SOV podporia 10 nádejných slovenských juniorov v individuálnych olympijských športoch

 

Nadácia Slovenského olympijského výboru(SOV), Slovenská olympijská marketingová (SOM), a.s. a marketingoví partneri slovenského olympijského hnutia, spoločnosti Procter & Gamble a Coca-Cola, spoločne spustili projekt podpory mladých športovcov v individuálnych olympijských športoch.

 

Podporiť športovcov mohol každý nákupom produktov spoločností Procter & Gamble a Coca-Cola v sieti Tesco počas prvých dvoch mesiacov roku 2014. Suma, ktorú obe spoločnosti mladým olympijským nádejam napokon venovali, sa vyšplhala na 29 500 EUR.

O rozdelení „Grantu P & G pre olympijské nádeje“ medzi žiadateľov v juniorskom veku v pondelok 7. apríla rozhodla päťčlenná odborná komisia na čele s prezidentom SOV Františkom Chmelárom. Vybraní desiati mladí športovci, spolu zo štyroch letných i štyroch zimných športov, preberú na piatkovom Večeri olympionikov v Radošinskom naivnom divadle v Bratislave symbolický šek od zástupcov spoločností  Procter & Gamble a Coca-Cola. 

O granty sa uchádzalo dovedna 51 žiadateľov z 13 športových odvetví. Nie všetci žiadatelia však spĺňali podmienku juniorského veku. Spomedzi ostatných boli uprednostnení tí, ktorí nemajú možnosť čerpať štátne dotácie v rámci projektu vybraných športovcov Ministerstva školstva, mládeže, vedy a športu SR, ani podporu v rámci prípravy na olympijské hry mládeže 2014 v Nankingu. Vo vybranej desiatke sú rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Alica Porubská, krasokorčuliar Marco Klepoch, bežec na lyžiach Ján Koristek, zjazdári Andreas Žampa a Matej Falat, rýchlostná kanoistka Patrícia Skovajsová, atléti Patrik Spevák a Tomáš Veszelka, šermiar Ján Cipár a bedmintonistka Martina Repiská.

 

Kategór

Zobraziť celú aktualitu
SENIORI UŽ PO ŠIESTY RAZ DOSTANÚ OD NADÁCIE ORANGE ZELENÚ pasik
SENIORI UŽ PO ŠIESTY RAZ DOSTANÚ OD NADÁCIE ORANGE ZELENÚ

 

Nadácia Orange otvára šiesty ročník grantového programu Zelená pre seniorov. V rámci neho prerozdelí na zlepšenie kvality života starších ľudí celkovo 50 000 eur.  Maximálna výška finančnej dotácie na jeden predložený projekt je 2 000 eur.

 

Na Slovensku je v súčasnosti takmer 980 000 ľudí vo veku nad 60 rokov. Nadácia Orange v rámci svojej činnosti už šesť rokov intenzívne myslí aj na seniorov, ktorí chcú byť plnohodnotnou súčasťou diania v spoločnosti, chcú sa stretávať s priateľmi a odovzdávať svoje skúsenosti mladším. Preto v spolupráci s Centrom pre filantropiu, n. o. vyhlasuje už šiesty ročník grantového programu s názvom Zelená pre seniorov.

 

V priebehu doteraz zrealizovaných piatich ročníkov bolo do programu predložených celkovo takmer 1 300 projektov. Nadácia z nich podporila 216 projektov, medzi ktoré prerozdelila  celkovú sumu 315 000 eur. Počet predložených projektov každoročne potvrdzuje, že aktivity pre seniorov sú žiadané. Podľa prieskumov Nadácie Orange až polovica seniorov má stále veľa záujmov a najväčšie obavy majú zo straty mobility, kontaktu so svetom a izolácie.

 

„Nadácia Orange pomáha a podporuje dobré nápady už 15 rokov. Vždy sa snažíme reagovať na aktuálnu situáciu v spoločnosti, a preto bolo prirodzené, že v čase keď bola potreba intenzívnejšie podporovať seniorov vznikol aj špeciálny grantový program určený práve pre túto skupinu ľudí. Vysoký záujem o podporu z tohto programu potvrdil, že orientácia na túto oblasť je namieste,“ povedala správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.

 

Cieľom grantového programu Zelená pre seniorov je podporiť zmysluplné projekty zamerané na seniorov, ktoré prioritne riešia ich integráciu a sebarealizáciu a prispievajú k zvyšovaniu kvality ich života. Nadácia Orange rada podporí kvalitné projekty zamerané predovšetkým na vzdelávacie aktivity, podporu sebarealizácie seniorov, dobrovoľníckych aktivít a rozličných integračných aktivít.

 

Uzávierka prijímania žiadostí, ktoré je možné podávať výlučne v elektronickej podobe prostredníctvom internetovej stránky Nadácie Orange na www.nadaciaorange.sk, je 5. mája 2014 do 15.00 hod. Bližšie informácie na tel. číslach: 0905 313 313, 0908 766 833 alebo na e-mailovej adrese: seniori@nadaciaorange.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Festival krajov  Veľkonočné folklórne tradície a trh umeleckých remesiel pasik
Festival krajov Veľkonočné folklórne tradície a trh umeleckých remesiel

 

Netradičné detské predstavenie od SĽUK-u, umeleckí remeselníci z ÚĽUV-u a prezentácia folklórnych tradícií na Veľkú noc. Prvé dva aprílové víkendy 5. 4 – 6.4 a 12.4 – 13.4. sa budú v nákupnom centre Shopping Palace niesť v duchu ľudových remesiel, veľkonočných zvykov, ľudových piesní a tancov z rôznych kútov Slovenska.

 

Počas oboch víkendov môžete navštíviť trhy s domácimi produktami a predmetmi ľudových remesiel. V ponuke budú ozdobné predmety z textilu či čipky, ako aj domáce koláče. Okrem toho si každý môže pozrieť názorné ukážky drevorezby do kôry od umelca, ktorého diela putujú po celom svete. V ponuke bude aj záhradná a dekoračná keramika vyrobená vysoko ekologickou technikou a nebude chýbať zdobenie veľkonočných vajíčok, pletenie košíkov a korbáčov.

 

Folklórne zvyky a tradície na Veľkú noc

Na víkendové soboty - 5.4 a 12.4. budú navyše od 15.00 h do 18.30 h pripravené vystúpenia základných umeleckých škôl a folklórnych súborov z rôznych regiónov Slovenska.

Umelecký kolektív SĽUK, ktorý vystúpi po obe soboty, ponúkne netradičné predstavenie muzikantskej veselohry Zvuky nie sú muky a tanečné vystúpenie Gašparko. Okrem toho v podaní ďalších folklórnych súborov a základných umeleckých škôl zažijete tradičné spevy s hádzaním Moreny a chodenie dievčat s letečkom na Kvetnú nedeľu.

Taktiež uvidíte, ako vyzerala pravá ľudová zábava na Veľkonočný pondelok a  deti sa môžu naučiť nové riekanky, hry a piesne. Folklórne vystúpenia ponúknu tradičné ľudové tance a piesne z okolia Myjavy, Zemplína, Trenčína, Trnavy, Zlatých Moraviec – Horné Požitavie, Šumiaca, Záhoria, Šariša a Horehronia.

Na pódiu sa postupne predstavia FS Trnafčan, FS Dolina, DFS Levaránek, DFS Čečinka, DFS Trávniček, FS Inovec, FS Rodina Hlbocká, Súkromná ZUŠ Železničná, DFS Klnka pri Základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa, DFS Ľudovienka pri ZUŠ Ľudovíta Rajtera, tanečné štúdio Dance Kids.

 

Foto: Predstavenia SĽUK-u: Gašparko (autor Peter Brenkus), Zvuky nie su muky (autor Matúš Lago)

Zobraziť celú aktualitu
Hodina deťom bude pomáhať už 15. krát pasik
Hodina deťom bude pomáhať už 15. krát

Veľké sny potrebujú malú pomoc“ bolo mottom 15. ročníka Hodiny deťom, ktorý sa skončil 31. marca 2014. V období od 1. apríla 2013 do 31. marca 2014 prispeli do tejto celoročnej verejnej zbierky pre deti na Slovensku individuálni aj firemní darcovia, pričom celkový výnos dosiahol sumu 191 957,86€.

Ako uviedla správkyňa Nadácie pre deti Slovenska Dana Rušinová, za 15 rokov existencie zbierky sme podporili  viac ako 1570 jedinečných a užitočných projektov a sme radi, že ich počet po tomto ročníku vzrastie. Výnos zbierky rozdelíme prostredníctvom Grantového programu Hodina deťom, v rámci  ktorého podporujeme organizácie systematicky a dlhodobo pracujúce s deťmi. „Konkrétne projekty majú za cieľ skvalitniť život deťom a mladým ľuďom v programových oblastiach –  dieťa a jeho radosti; dieťa a jeho starosti; dieťa a jeho škola; dieťa a jeho komunita,“ doplnila.

 

Zvýšený nárast žiadostí do Grantového programu Hodiny deťom

Nadácia pre deti Slovenska zaznamenala viac ako 40% nárast prijatých žiadostí v Grantovom programe 15. ročníka Hodina deťom. V období, v ktorom bolo možné žiadať o podporu,
 od 30. januára do 10. marca 2014, prišlo 209 žiadostí zo všetkých regiónov Slovenska do všetkých štyroch programových oblastí v celkovej výške 1 227 284,01€. Priemerná požadovaná suma na jeden projekt je 5872,17€. 

Podávanie projektov bolo možné iba s pomocou online aplikácie http://nds.nds.sk/nds/. V tejto aplikácii sa rovnako sústreďujú všetky informácie o realizovaných projektoch. Verejnosť sa tak v reálnom čase dozvie o jednotlivých projektoch a ich priebehu.

 

 

Zobraziť celú aktualitu
V Lidl lese vyrastie ďalších 100 000 stromčekovpasik
V Lidl lese vyrastie ďalších 100 000 stromčekov

 

Vďaka zákazníkom sa podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 94 292 stromčekov, Lidl následne zaokrúhlil počet nových sadeničiek na 100 000. Znamená to, že v Lidl lese bude už čoskoro rásť 200 000 stromčekov.

 

Vďaka zákazníkom spoločnosti Lidl sa od júla 2013 do marca 2014 podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 94 292 mladých stromčekov v Tatrách. Obchodný reťazec sa rozhodol zaokrúhliť počet sadeničiek určených na tohtoročnú jarnú výsadbu na 100 000. V súčte s predošlými dvoma ročníkmi pomoci slovenským horám to znamená, že počet stromčekov v Lidl lese sa už onedlho zdvojnásobí a aktuálna bilancia bude mať hodnotu 200 000.

„Naša pomoc tatranským lesom sa začala v roku 2012 darom 25 000 sadeničiek. V obnove kalamitou zničeného územia sme následne pokračovali kampaňou ´Voda pre stromy´ a v jej premiérovom ročníku sa s podporou našich zákazníkov podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 75 000 stromčekov,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák a dodal: „Je skvelé, že spoločne s našimi zákazníkmi dokážeme pomáhať slovenským horám čoraz viac.“

V rámci iniciatívy „Voda pre stromy“ venoval obchodný reťazec na kúpu a výsadbu mladých stromčekov jeden cent za každú predanú 1,5 l fľašu minerálnej vody Saguaro. V prepočte to znamená, že každý mesiac v priemere priniesol slovenským horám viac ako päť hektárov nového lesného porastu. Aktuálne informácie o projekte je možné nájsť na internetovej stránke www.lidl.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Nadácia Allianz vyhlasuje grant vo výške 30-tisíc eurpasik
Nadácia Allianz vyhlasuje grant vo výške 30-tisíc eur

 

Od 1. apríla 2014 vyhlasuje Nadácia Allianz grantový program na zvýšenie bezpečnosti na cestách v slovenských obciach a mestách v celkovom objeme 30-tisíc eur. V rámci grantu nadácia podporí až 30 obcí či miest.

 

Oblasť podpory grantového programu sa zameriava na projekty, ktorých cieľom je zvýšenie bezpečnosti na cestách pre motoristov i chodcov. Podporené budú projekty zamerané napríklad na osadenie meračov rýchlosti pri vjazde do obce, rekonštrukciu alebo vybudovanie priechodov pre chodcov či spomaľovače rýchlosti. Mestá a obce na celom Slovensku majú možnosť získať grant aj na vybudovanie chodníkov pre vyššiu bezpečnosť chodcov, osadenie zábradlí pred materské a základné školy a podobne.

Dlhodobým cieľom Nadácie Allianz je aktívne podporovať bezpečnosť cestnej premávky pre všetkých jej účastníkov. Od svojho vzniku venovala Nadácia Allianz na verejnoprospešné projekty vyše 900-tisíc eur a tešíme sa, že tento grantový program pomôže ďalším mestám a obciam,“ hovorí Lucia Muthová, správkyňa Nadácie Allianz.

 

Podmienky získania grantu pre obce a mestá:

-       podanie žiadosti o grant do konca apríla 2014, realizácia podporeného projektu do konca augusta 2014,

-       pre obce a mestá, ktorými prechádzajú cesty I. triedy,

-       doposiaľ nečerpali žiadnu podporu z Nadácie Allianz.

 

Každú žiadosť posúdi správna rada Nadácie Allianz a následne bude informovať žiadateľov o pridelení finančných prostriedkov. Formulár žiadosti o grant nájdete na http://nadacia.allianzsp.sk/.

 

Zobraziť celú aktualitu
 OBCHOD PRE OPTIMISTOV – NÁKUP ZA DOBRÝ SKUTOKpasik
OBCHOD PRE OPTIMISTOV – NÁKUP ZA DOBRÝ SKUTOK

Nadácia Orange oslávi v sobotu 22. marca svoje 15. narodeniny. Veľký deň pre Nadáciu Orange – výročie jej vzniku, bude už po druhý raz aj neoficiálnym Dňom optimizmu. Pri tejto príležitosti otvorí nadácia Obchod pre optimistov online a zároveň aj v predajni Orangeu v OC Aupark. 

 

V tomto obchode sa nebude platiť peniazmi, ale dobrými skutkami. V ponuke budú dekoratívne, milé a praktické predmety vyrobené ľuďmi v chránených dielňach. Obchod pre optimistov otvorí svoje symbolické brány 22. marca na facebookovej stránke Nadácie Orange (www.facebook.com/NadaciaOrange).

Nakúpiť tam za dobrý skutok bude možné do 4. apríla 2014.

 

Tí, ktorí radšej nakupujú naživo budú môcť Obchod pre optimistov navštíviť aj osobne. Na Deň optimizmu 22. marca 2014 sa totiž bude rovnaký tovar za dobré skutky nakupovať aj v predajni Orangeu v OC Aupark.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2012 lenprezdravie.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio