LenPreZdravie.sk - Magazín o zdraví
 • Zaplavené leto - miliónové škody
  Zaplavené leto - miliónové škody
  Tohtoročné leto nám prinieslo viac dažďových kvapiek ako slnečných lúčov. Silné búrky boli na severnom Slovensku v druhej polovici mája a celý žilinský kraj vrátane Vrátnej doliny ostal pod vodou na konci júla. Prvé augustové dni víchrica spôsobila stotisícové škody najmä v Bratislave a južné Slovensko postihli zrážky v polovici augusta. Tieto prírodné živly spôsobili obrovské škody na majetku.
 • Správny pitný režim pre budúce mamičky
  Správny pitný režim pre budúce mamičky
  Zdravý životný štýl je téma, o ktorej sa v dnešnej dobe veľa hovorí. V období tehotenstva a kojenia je dôležité, aby naň žena dbala a poskytovala svojmu telu iba to najlepšie. Správny životný štýl resp. zdravá
 • Pečieme s láskou aj v roku 2015
  Pečieme s láskou aj v roku 2015
  Dr.Oetker prináša aj tento rok obľúbený kalendár Pečieme s láskou s neodolateľnými receptami a krásnymi fotografiami. Vkročte do roku 2015 s inšpiráciami na každý mesiac a potešte najbližších s láskou upečenými dobrotami. Súčasťou je
 • Modelkou jedine so žiarivým a krásnym úsmevom
  Modelkou jedine so žiarivým a krásnym úsmevom
  Krásny a zdravý úsmev je dôležitý pre všetkých. Sú ale povolania, kde sa akékoľvek zanedbanie v tomto smere neodpúšťa. Takým príkladom je povolanie modelky. Ženy a dievčatá z tejto profesie sa o seba musia starať po všetkých stránkach - žiarivý úsmev
 • Lidl otvára grilovaciu sezónu
  Lidl otvára grilovaciu sezónu
  Grilovačku jednoducho milujeme! Krásne počasie, príroda či záhrada, priatelia a vynikajúce jedlo! Takéto príjemné chvíle si všetci radi užijeme. A aby bola grilovačka chutná a bez starostí
 • Panamský prieplav má 100 rokov
  Panamský prieplav má 100 rokov
  Panamský prieplav, prepojenie Atlantického a Tichého oceána, vznikol už v roku 1914. Od tých čias výrazne ovplyvnil rozvoj lodnej dopravy a obchodných ciest. Dnes zlučuje až 144 námorných obchodných trás, ktoré spájajú 160 krajín a 1700 prístavov. Každý rok cezeň prejdú približne 3 percentá svetového námorného

Zázvorový čaj proti chrípke

Autor: Wera
Zázvorový čaj proti chrípke

 

Horúci zázvorový čaj je najlepším pomocníkom pri zimnici, nádche a chrípke, posilňuje imunitu a pomáha vylučovať hlieny. Zázvor navyše pomáha dobrému tráveniu a reguluje plynatosť. Je prospešný aj pri stresových situáciách, dokáže upokojovať a uvoľňuje migrény.


Korenie, ale aj čaj

Ako korenie sa používa na ochutenie rôznych sladkých jedál, ale aj do mäsitých či zeleninových pokrmov. Asi najznámejší je však zázvorový čaj, či limonáda. Zázvor má veľmi výraznú, špecifickú, akoby štipľavú chuť. Nie každý si preto chuť zázvoru obľúbi. Spôsobuje ju množstvo chemických látok, ktoré zázvor obsahuje. Koreň zázvora je bežne dostupný na pultoch slovenských predajní. Nájdete ho aj v mnohých potravinách, ako napríklad sladené limonády obsahujúce výťažky zo zázvora.

 

Zázvor ako liek

Zázvor sa vyznačuje mnohými pozitívnymi účinkami. Je vhodný na liečbu prechladnutia, v boji proti chrípke, rakovine. Podporuje tiež trávenie a niektoré zdroje ho zaraďujú aj medzi prírodné afrodiziaká. Je vhodný tiež na posilnenie imunity, či liečbu reumatoidnej artritídy. „Zázvor obsahuje látky, ktoré majú veľmi silno imunostimulačné účinky na jednej strane a protizápalové účinky na strane druhej,“ vysvetľuje lekár a špecialista na zdravú výživu Igor Bukovský. Práve preto je možné použiť zázvor pri množstve diagnóz.

 

Otužovanie vďaka zázvoru

Podľa Bukovského je možné konzumáciu zázvoru považovať za určitú formu otužovania. Pri otužovaní ide totiž o to, aby bol nervový systém človeka vystavený určitému stresu, ktorý je v podstate neškodný. Cez aktiváciu ďalších systémov je tak nervový systém pripravený na situáciu, keď reálny stres pre organizmus príde. Podobný „neškodný“ stres vyvoláva v tele napríklad aj konzumácia štipľavej papriky. Pálenie, ktoré človek pri konzumácii pociťuje, je stres. Existuje tiež teória, ktorá hovorí, že závislosť na pálivé jedlá má rovnaké fyziologické účinky a prechádza rovnakými procesmi ako adrenalínové športy.

 

Zázvorový čaj

Príprava zázvorového čaju je jednoduchá. Potrebujete naň kúsok koreňa, približne vo veľkosti 2 cm. Koreň je potrebné nastrúhať, zaliať vriacou vodou a nechať niekoľko minút postáť. Po vylúhovaní môžete do čaju pridať lyžičku medu alebo cukor. „Dve - tri šálky za deň, ak ich pijete pravidelne, môžu mať veľmi pozitívne účinky,“ skonštatoval Bukovský.

Silu zázvorového čaju využívajú mnohí ľudia aj v boji proti migréne. Pomáha predovšetkým na začiatku záchvatu. Zázvor obsahuje totiž látky zabraňujúce vzniku chemikálií, ktoré v mozgu spôsobujú roztiahnutie ciev a vyvolávajú migrénový záchvat. Zázvorový čaj určite nepomôže každému, kto má migrénu. Je vhodný pre ľudí, ktorí trpia migrénou „z času na čas“. Vďaka jeho účinkom, tak nemusia zbytočne užívať lieky. Ak uprednostňujte čaje v nálevových vreckách, zázvorový čaj isto nájdete aj v lekárňach.

 

Zázvorová limonáda

Jej príprava nie je náročná ani na čas ani na suroviny, tak isto ako príprava zázvorového čaju. Približne dvojcentimetrový kúsok koreňa je potrebné ošúpať a nastrúhať do kanvice. Nastrúhaný zázvor zalejte malým množstvom vriacej vody a nechajte ho vylúhovať. Potom ho precedte, pridajte cukor alebo med – podľa chuti a nechajte vychladnúť. Vylúhovaný zázvor stačí zaliať studenou vodou alebo minerálkou, pridať môžete aj plátok citróna, pomaranča či limetky.

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Prevencia

Back to school
Dnes je 29. 01. 2015, meniny má Gašpar.
Úžasné farby a neodolateľne jemné zloženie nového rúžu od AVONu!
Doprajte si dávku extravagancie s novou pánskou vôňou od AVONu!
Čajoví pomocníci pri chudnutí
Podľahnite dotykom v tme s novou vôňou Mesmerize Black od AVONu !
Náhodný článok
Deti potrebujú kvalitnú výživu – v chorobe dvojnásobne! Deti potrebujú kvalitnú výživu – v chorobe dvojnásobne!
Vedeli ste, že detský organizmus počas choroby spotrebuje dvoj- až trojnásobne vyššie množstvo bielkovín a energie než zvyčajne? Deti preto potrebujú dostávať plnohodnotnú a dostatočnú výživu, inak sa môže ich liečba predlžovať a komplikovať. Pokiaľ deti v chorobe navyše trápia tráviace problémy, nechutenstvo, zápcha, zvracanie či problémy s prehĺtaním, príjem stravy je o to ťažší.
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Cestovný poriadok
Odkiaľ:
Kam:
Dátum:
 Čas: 
ja a mama
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Slovenky prekvapili: za najobľúbenejší rúž nezvolili červený ani ružový!pasik
Slovenky prekvapili: za najobľúbenejší rúž nezvolili červený ani ružový!

 

Hlavne prirodzene. Takto uvažujú slovenské ženy pri líčení svojich pier. Za najobľúbenejší odtieň rúžu si zvolili prirodzený pleťový odtieň. Prieskum, do ktorého sa v prvých dvoch januárových týždňoch zapojilo viac ako 3000 žien, zorganizovala kozmetická spoločnosť AVON.

Účastníčky prieskumu mali na výber 20 odtieňov, pričom si každá vybrala svoj najobľúbenejší. Popredné priečky však neobsadili  podľa očakávania klasické červené ani moderné ružové odtiene. Na prvom mieste sa umiestnil odtieň „Daffodil Petal“, ktorý spadá do kategórie korálových, teda oranžových odtieňov. Na druhom mieste skončil odtieň „Honey Flower“ patriaci do kategórie hnedých a pleťových farieb. Až tretie miesto obsadil typický červený odtieň „Red Tulip“.

 

„Slovenky tieto odtiene volia najmä preto, že sú maximálne nositeľné, či už do zamestnania alebo vo voľnom čase. Získajú tak svieži look bez toho, aby trpeli pocitom prehnanosti,“ uviedol vizážista celebrít Pavel Bauer s tým, že Slovenky tak úpenlivo nepodliehajú trendom, ako je tomu v iných krajinách.  

 

Z prieskumu vyplýva, že pri výbere najobľúbenejšieho odtieňu nezohrávala rolu ani farba vlasov respondentiek - víťazné prirodzené odtiene totiž zastávajú popredné priečky u blondínok, brunetiek aj ryšaviek. Iba v prípade čiernovlások sa na popredných miestach objavujú výrazné červené odtiene, ktoré sa u žien s inou farbou vlasou objavujú niekde uprostred rebríčka. „Čiernovlásky preferujú výraznejšie odtiene, ktoré im pristanú viac ako neutrálne farby, a to predovšetkým kvôli bledému tónu pleti,“ dodal Pavel Bauer.

 

Mierne rozdiely v hlasovaní je možné badať aj z pohľadu demografie. Vo všetkých krajoch Slovenska sa umiestnili tri celkovo najobľúbenejšie odtiene v prvej päťke. Iba v Trnavskom a Trenčianskom kraji sa v porovnaní s ostatnými krajmi dostal na popredné miesta typický ružový odtieň - Petal Pink.

 

Prieskum zaznamenal aj preferované farby podľa krstného mena žien. Červený rúž uprednostňujú Kataríny, ružový Jany a telové odtiene Zuzany.

 

Rovnaký prieskum sa uskutočnil aj v Českej republike, pričom voľba žien bola veľmi podobná v oboch krajinách.

 

Prieskum uskutočnila spoločnosť AVON pri príležitosti uvedenia rúžu Ultra Color Indulgence na slovenský trh.  Vedci spoločnosti vyvinuli jedinečné hydratačné gélové zloženie bez obsahu syntetických voskov, vďaka čomu zanecháva rúž na perách pocit ľahkosti. Rúž je v ponuke v 20 šťavnatých odtieňoch od 22. januára 2015.

Zobraziť celú novinku
Linessa pre vašu štíhlu líniupasik
Linessa pre vašu štíhlu líniu

Koniec zimy a začiatok jari je tým najvhodnejším obdobím, ak ste sa rozhodli zbaviť  zopár kíl navyše. Vo vyváženom jedálnom lístok by podľa odborníkov nemali chýbať potraviny so zníženým obsahom tuku a cukru. Presne také nájdete v ponuke predajní Lidl pod značkou Linessa v špičkovej kvalite a za výborné ceny. Dopriať si môžete chutné jogurty, syrové nátierky, salámy, vynikajúcu šunku či ovocné nátierky.

Linessa Cottage Cheese low fat

Cottage Cheese môžete jesť aj každý deň - je nielen diétny, ale aj ľahko stráviteľný a plný bielkovín a vápnika, ktoré náš organizmus potrebuje. Čerstvý syr Linessa Cottage Cheese low fat je odtučnený a obsahuje až o 47 % menej tuku ako iné syry tohto typu. Môžete ho podávať s tmavým chlebom, čerstvou zeleninou, aj s celozrnnými cestovinami.

Cena: 0,89 €/  200 g, Lidl

 

Linessa Cream Cheese light – pasterizovaná nátierka z čerstvého syra so zníženým obsahom tuku najlepšie chutí na tmavom pečive či knäckebrote s čerstvou zeleninou alebo bylinkami. Môže byť tiež základom rôznych druhov nátierok a v kombinácii s ovocím a celozrnnými sušienkami z nej pripravíte chutný a menej kalorický dezert.

Cena: 0.85€ / 200 g, Lidl

 

Linessa Saláma

Dokonca aj salámu si môžete dopriať, napriek tomu, že si strážite líniu. Samozrejme, v rozumnom množstve. Linessa Saláma obsahuje len 20 % tuku a je to skutočná lahôdka.  Tú najjemnejšiu salámu v špičkovej kvalite si môžete vychutnať ako klasickú, s príchuťou cesnaku alebo papriky. Dostanete ju kúpiť porciovanú v 100 g balení.

Cena: 0,99 €/ 100 g, Lidl

 

Linessa Šunka gurmán

Skutočnou delikatesou sú tenké plátky  jemne údenej šunky so zníženým obsahom tuku 3 %. Na 100 g šunky výrobcovia použili 133 g bravčového stehna tej najvyššej kvality. Šunka gurmán má výraznú chuť doplnenú jemnou údenou arómou, bez tukového okraja. Vhodná je na prípravu obložených mís, chlebíčkov či kanapiek. 

Cena: 2,49 €/ 175 g, Lidl

 

Zobraziť celú novinku
Nebaví vás žehlenie? Naparujte! pasik
Nebaví vás žehlenie? Naparujte!

 

Vytiahli ste po pol roku zo skrine šaty a zdajú sa vám trocha zvädnuté a zatuchnuté? Nechce sa vám ísť s oblekom rovno do čistiarne len preto, že vyzerá pokrčený? Nechajte veci na vešiaku a naparovacia žehlička ich dostane do správnej formy.

Žehliaca doska je niekedy na prekážku. Ak si chcete dať do poriadku šaty, sako či nohavice, je lepšie, ak tieto odevy visia. Ručný naparovač odevov Phlips Steam&Go je skvelým pomocníkom na vyrovnanie záhybov, nerovností, pokrčených častí odevov a osvieženie látok. Zvládne vyhladiť aj náročné jemné tkaniny, ktoré sa dajú len obtiažne žehliť ako hodváb či mušelín, ale poradí si aj s masívnymi látkami ako tvíd.

Ako to funguje? Odev si zavesíte na obyčajný vešiak a naplníte zásobník naparovača vodou. Po 45 sekundách nahrievania sa môžete pustiť do boja s nerovnosťami. Naparovačom prechádzate po látke. Elektrická pumpa vytvára súvislý prúd pary, ktorá dodáva odevu správnu vlhkosť a teplotu na to, aby sa vlákna vystreli. Súvislý tlak pary vyrovná všetky záhyby a vaše šaty sú opäť vo forme.

Na hrubšie tkaniny, z ktorých sa šijú kabáty či zimné saká, využite kefový nástavec. Ten umožní lepší prienik pary do štruktúry odevu. Váš kabát tak získa svieži vzhľad. Navyše para pod tlakom odstráni mikročasti prachu i pach, ktorý sa mohol na šaty či kabát nalepiť. Oblečenie je tak bez nepríjemných prímesí napríklad cigaretového zápachu. Túto pozitívnu vlastnosť odstraňovania pachu môžete využiť napríklad aj predtým, ako si kabát či sako odložíte.

Ručný naparovač Phlips Steam&Go je ľahký, ergonomicky veľmi dobre sedí v ruke a jeho obsluha je jednoduchá. Výsledok však oslní každého, kto vie oceniť upravené, pekné a čisté oblečenie.

V prípade, že chcete naparovať pravidelne a viac odevov, bude vám ešte viac vyhovovať kompaktný naparovač Philips CompactTouch. Je spojený s osobitnou nádržkou až na 600 ml vody, čo umožňuje 30 minút naparovania. Okrem toho ponúka tri rôzne stupne naparovania, vďaka ktorým môžete využívať silu pary na jemné látky a aktívnejšie na hrubšie a viac pokrčené materiály.

Philips CompactTouch sa vypne v prípade, že ho nepoužívate, dá sa uskladniť do obalu, ktorý slúži zároveň ako nádoba na vodu a vo výbave k nemu dostanete aj ochrannú rukavicu. Tento naparovač sa navyše sám automaticky čistí od vodného kameňa, takže s jeho údržbou nemáte žiadne starosti.

Zobraziť celú novinku
 Unikátna starostlivosť o vašu bielizeňpasik
Unikátna starostlivosť o vašu bielizeň

 

Oblečenie je dôležitou súčasťou osobnosti každého z nás. Je prirodzené, že sa oň chceme starať rovnako, ako sa staráme o našu pokožku, telo alebo vlasy. Značka Silan spoločnosti Henkel sa inšpirovala najnovšími trendmi z oblasti kozmetiky a prichádza s novým radom aviváží Silan Soft & Oils s obsahom vybraných vonných olejov.

Nová inovatívna receptúra sa rýchlo vstrebáva, dokonale uhladzuje textilné vlákna, čím sa jemne stará o vašu bielizeň pri každom praní. Plné a originálne vône dodávajú odevom dlhotrvajúcu sviežosť. Prémiový rad Silan Soft & Oils je k dispozícii v troch podmanivých vôňach – zlatej, modrej a fialovej. Rozmaznajte seba i svoje oblečenie vďaka novému Silanu Soft & Oils s ošetrujúcimi olejmi.

 

Olejové krémy, masky, vlasové kúry, dokonca aj farby na vlasy – ošetrujúce oleje sú v kozmetike známou zložkou. Oleje pleť chránia pred vysušením, starajú sa o pokožku a zanechávajú ju krásne hebkú a vláčnu. Vlasové masky s obsahom esenciálnych olejov zase vlasy dokonale uhladzujú. Teraz si všetky tieto prednosti ošetrujúcich olejov môžete užiť aj v starostlivosti o vašu bielizeň.

 

Inovatívne zloženie nového radu Silan Soft & Oils s luxusnými vonnými olejmi chráni každé vlákno vašej bielizne a prináša úžasnú jemnosť a dlhotrvajúcu sviežosť po každom praní. Tieto vysoko kvalitné ingrediencie boli použité exkluzívne pre nový rad aviváží od firmy Henkel.

 

Tri podmanivé vône Silan Soft & Oils zanechajú bielizeň  zvodne voňavú a dokonale jemnú. Priehľadný obal aviváže v spojení s moderným dizajnom fľaše priťahuje pozornosť na prvý pohľad. Kto by odolal?

 

Silan Soft & Oils je k dispozícii v troch voňavých variantoch, v dvoch veľkostiach - v 750ml a 1,5l prevedení za doporučenú maloobchodnú cenu 2,69€  (750ml) a 4,99€ (1,5l).

 

Zobraziť celú novinku
Zázračné kozie mlieko...pasik
Zázračné kozie mlieko...

Čo si na druhých všimnete ako prvé? Sú to oči, pestované ruky, či celkový stav pokožky?  

Podľa zákazníkov najobľúbenejšia línia Ziaja Kozie mlieko, ktorá obsahuje denný a nočný krém, očný krém, odličovacie mlieko a tonikum 2v1, krém na ruky, telové mlieko, telové maslo a sprchový gél, sa teraz rozrastá o regeneračný koncentrát na rukytelový balzam. Kozie mlieko dokáže zázraky. Oneskoruje procesy starnutia a viditeľne omladzuje suchú pokožku. Pomáha aj alergikom a jedincom trpiacim atopickým ekzémom.

CHCETE ZAUJAŤ POHĽADOM?

Pokožka očného okolia je mimoriadne citlivá. Je omnoho tenšia než pokožka zvyšku tváre, a tak v nej dochádza k strate vody a dehydratácii. Navyše neobsahuje takmer nijaké mazové a potné žľazy. To všetko má za následok rýchlejší vznik vrások. Aplikácia očného krému by mala byť neoddeliteľnou súčasťou večerného kozmetického rituálu. Očný krém nanášajte po dôkladnom odlíčení, alebo aj ako podklad pod make-up.

 

Vyskúšajte Očný krém z línie Ziaja Kozie mlieko. Obsahuje aktívny komplex zložiek z kozieho mlieka s bohatým zložením proteínov, organických kyselín, lipidov, uhľohydrátov a vitamínov A a D. V prípravku sa nachádza aj D-pantenol, ktorý účinne upokojuje podráždenia, a vitamín E (vitamín mladosti). Očný krém Ziaja Kozie mlieko je vhodný pre suchú a citlivú pleť a zabraňuje tvorbe prvých vrások. Vyživuje a hydratuje očné okolie. Viditeľne vyhladzuje menšie vrásky a pokožke dodáva pružnosť. Ziaja Kozie mlieko Očný krém, 15 ml, 3,49 €

 


PEKNÉ RUKY ODHALIA PRAVÚ DÁMU...

Vaše ruky o vás prezradia veľa. Objavte spojenie troch znamenitých zložiek, kozieho mlieka, bambuckého masla a olivového oleja, v novom regeneračnom koncentráte na ruky z línie Ziaja Kozie mlieko.

Prípravok obsahuje komplex zložiek z kozieho mlieka s bohatou nádielkou proteínov, organických kyselín, lipidov a uhľohydrátov. Ich vstrebávaním sa pokožka stáva pružnejšou, vláčnejšou a dokonale hydratovanou. Bambucké maslozas obsahuje prírodné UV filtre, vitamíny A, D, E a F. Pôsobí ako antioxidant a účinne likviduje voľné radikály. Pokožku premasťuje a regeneruje. Olivový olej predstavuje zdroj vitamínu E a nenasýtených mastných kyselín. Zabraňuje nadmernej strate vody, zmäkčuje pokožku rúk a dlaní. Vytvára jemný film, ktorý chráni pred nepriaznivými vplyvmi životného prostredia.  Regeneračný koncentrát od Ziaja je navyše vhodný aj na vyrovnávanie farebných nedokonalostí pokožky a zosvetlenie kožných škvŕn. Ziaja Kozie mlieko Regeneračný koncentrát na ruky, 50 ml, 3,49 €

 

KRÁSNA AJ POD ŠATAMI...

Pokožku tela by sme mali ošetrovať rovnako často ako pokožku tváre. To, že ju pod šatami nevidieť, predsa neznamená, že si nezaslúži adekvátnu starostlivosť. Teraz môžete vyskúšať novinku, telový balzam z línie Ziaja Kozie mlieko. Prípravok je vhodný pre suchú a citlivú pokožku. Bohaté zloženie kozieho mlieka, vitamínu A a vitamínu E regeneruje pokožku, ktorej chýba elasticita. Spevňuje, vyživuje, vyhladzuje a zabraňuje pocitu drsnosti pokožky. Obsahuje aj D-pantenol, ktorý účinne upokojuje podráždenia.Ziaja Kozie mlieko Telový balzam, 200 ml, 5,49 €


Viac info na: www.facebook.com/ziajask a www.ziaja.sk

Zobraziť celú novinku
Načerpajte novú energiu pri cvičení jogypasik
Načerpajte novú energiu pri cvičení jogy

Joga je skvelým cvičením, vďaka ktorému si odpočiniete po náročnom dni. Aspoň na chvíľu zabudnete na starosti, usporiadate si myšlienky a doprajete aktívny relax svojmu telu. Na to, aby ste sa pri cvičení príjemne cítili, potrebujete vhodné športové oblečenie aj pomôcky. Nájdete ich v predajniach Lidl od 29. januára za skvelé ceny.

Oblečenie na športové aktivity by malo byť predovšetkým pohodlné, určite by vás nemalo v pohybe obmedzovať. V dámskom tričku/kardigáne s dlhým rukávom na jogu z kolekcie Crivit  sa budete cítiť  ľahko a uvoľnene. Tričko je  z jemného splývavého materiálua kúpite ho vo veľkostiach XS – L  vo viacerých strihoch – napríklad ako kardigán  s predĺženou prednou stranou, ktorej konce môžete previazať na uzol.  Cena: 8,99 €, Lidl

 

Pri joge sú dôležité pohodlné  a vzdušné nohavice, aby ste mali z cvičenia dokonalý pôžitok. Dámske tepláky Crivit určené na jogu majú voľný strih a sú zakončené manžetou s otvorom na pätu, takže si ich môžete prevliecť cez chodidlo. Vybrať si môžete z veľkostí XS – L. Cena: 7,99 €, Lidl

 

Dámske tričko Crivit s krátkym rukávom určené na cvičenie jogy je zo vzdušného materiálu, ktorý odvádza vlhkosť, ale súčasne príjemne prilieha k telu. Môžete si vybrať z rôznych strihov a farieb a svoj outfit vhodne skombinovať s teplákmi či kardigánom s dlhým rukávom. Kúpite ich vo veľkostiach XS – L. Cena: 4,99 €, Lidl

 

Či už cvičíte doma alebo vo fitku, je praktické priniesť si vlastnú podložku na cvičenie. V športovom sortimente Lidl si môžete vybrať jednofarebné aj so vzorom, s rozmermi 180 x 60 cm. Podložka je ľahká, výborne izoluje a pôsobí protišmykovo. Cena: 6,99 €, Lidl

 

 

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
OmegaMarine Junior – rybí tuk, ktorý chutí aj deťom pasik
OmegaMarine Junior – rybí tuk, ktorý chutí aj deťom

 

Ako posilniť detskú imunitu a minimalizovať tak riziko choroby? Nuž, najnovšie výskumy hovoria v prospech omega-3 mastných kyselín. Má ich vaše dieťa dostatok?

Ak sa pýtate, kde sa tieto zdraviu prospešné látky nachádzajú, odpoveďou je predovšetkým tuk z morských rýb. Tuniaky, lososy, makrely, slede či sardinky, to sú najväčšie zdroje nenasýtených mastných kyselín typu omega-3.

„Rybí tuk s omega-3 mastnými kyselinami  je u detí nenahraditeľný,  zabezpečuje zdravý vývoj mozgu a nervového systému, zlepšuje mentálne schopnosti detí, buduje a chráni imunitný systém dieťaťa, znižuje riziko závažných autoimunitných a alergických reakcií,“ vysvetľuje odborníčka na výživu MUDr. Alžbeta Béderová, CSc. Telo si však omega-3 nedokáže vyrobiť samo, preto je nevyhnutné zabezpečiť ich príjem z vonkajších zdrojov.

 

Aj vaše dieťa odmieta jesť ryby?

Nevadí. Ponúknite ho takou rybou, ktorú neodmietne! Dajte mu žuvaciu kapsulku so sviežou príchuťou Tutti Frutti, ktorá má hravý tvar rybičky. Ide o výživový doplnok OmegaMarine Junior, ktorý bol špeciálne vyrobený pre deti. Chutí ako cukrík, no neobsahuje cukor, ale prírodnú stéviu a dostatok omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú detskému organizmu zdravo sa vyvíjať.

Našim deťom už dnes nemusíme nútiť nechutný rybí tuk na lyžičke, ako si to pamätáme z detstva. Žuvaním 2 kapsúl denne tak získa vaše dieťa dostatočný prísun omega-3 aj bez konzumácie rýb. Kapsuly sú navyše obohatené o vitamíny A, D, E.

 

Viac informácií o OmegaMarine Junior od NaturaMed Pharmaceuticals a možnostiach jeho kúpy nájdete na stránke www.omegamarinejunior.sk.


Zobraziť celú novinku
Na hrejivej vlne s Orava EB-150pasik
Na hrejivej vlne s Orava EB-150

 

Po návrate z mrazivých exteriérov vám padne vhod relax v teple domova. O to väčší budete mať z neho pôžitok, ak vás doma čaká spoločníčka do chladného počasia - elektrická vyhrievacia deka Orava EB-150.

Podkladovú deku vyhrievanú z elektrickej siete s rozmermi 150 x 80 cm a príkonom max. 60 W rozprestriete na obľúbenej „leňoške“, zapojíte do „siete“, vyberiete si jeden z dvoch stupňov vyhrievania - a relaxačný odpočinok po stresujúcom a uzimenom dni môže začať. Hebučká a príjemná na dotyk je Orava EB-150 vyrobená zo syntetickej vlny, má zabudovaný bezpečnostný obvod pre reguláciu teploty a „poistku“ proti prehriatiu. Ležanie na nej napomáha lepšiemu prekrveniu pokožky, takže, nech už si čítate knihu, počúvate hudbu, pozeráte televízor či debatujete s milovanou osobou, cítite, ako vaše teplo zaplavujú uvoľňujúce a hrejivé vlny tepla. A na to sa oplatí tešiť každé primrznuté ráno! Orava EB-150 kúpite za 25,90 € v e-shope www.orava.eu

V ponuke nájdete aj elektrickú vyhrievaciu prikrývku Orava EB-160 za 44,90 €.

Zobraziť celú novinku
Lahodné tvarohové dezerty s ovocím pasik
Lahodné tvarohové dezerty s ovocím

Máte chuť na niečo malé, ľahké a dobré? Vyskúšajte niektorý z lahodných dezertov z čerstvého syra a tvarohu so šťavnatými kúskami ovocia z ponuky Lidl za výhodné ceny. Je to skvelý tip na sviežu desiatu alebo sladkú bodku za obedom. Nájdite si chvíľku pre seba a vychutnajte si ich len tak, prípadne s čerstvým ovocím, chrumkavým müsli či sušienkami.

Milbona Fromage Frais & Fruit je dezert zložený z vrstvy jemne našľahaného  čerstvého tvarohu a ovocnej náplne. Ich zamiešaním dosiahnete neopakovateľnú chuť šťavnatého a voňavého ovocného dezertu. Vybrať si môžete zo štyroch druhov svoj najobľúbenejší – s jahodami, malinami, čerešňami, broskyňami a maracujovou šťavou.

Cena: 0,33€ / 125 g, Lidl

 

Milbona Fruit King šesť maličkých téglikov s čerstvým syrom a obľúbenými  príchuťami banánu, jahody a marhule zachutí nielen deťom. Termizovaný dezert má jemnú konzistenciu a ochutiť ho môžete drobnými kúskami čerstvého ovocia.

Cena: 0,79€ / 6 x 60 g, Lidl

 

Pilos Teddy Creamy dessert -  vanilkový či jahodový tvarohový dezert? Ak sa neviete rozhodnúť, ochutnajte obidva. Jemný krém s delikátnou vanilkovou príchuťou príjemne prekvapí vaše chuťové poháriky, jahodový si vás získa arómou čerstvých kúskov šťavnatých jahôd..

Cena: 0,35€ / 150 g, Lidl

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Kúpele Luhačovice do tretice zvíťazili na Veľkej cene cestovného ruchu pasik
Kúpele Luhačovice do tretice zvíťazili na Veľkej cene cestovného ruchu

 

Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) už tretíkrát za sebou uspela v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2014/2015, keď získala prvé dve miesta v kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček. Súťaž je vyhlasovaná vydavateľstvom C.O.T. media a Veľtrhy Brno v rámci veľtrhov GO a Regiontour.

Cenu za víťazný produkt s názvom ,,Rehabilitácia chrbtice“ prevzal na slávnostnom vyhlásení vo štvrtok 15. 1. 2015 v Brne výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Druhú cenu získal produkt  ,,Vianoce v Alexandrii“ a prevzala ju obchodná manažérka hotela Alexandria Irena Šmoková.

,,Špecializovaný intenzívny liečebno-regeneračný program Rehabilitácia chrbtice v kúpeľnom hoteli Palace **** pomáha v liečbe pohybových ťažkostí vďaka optimálnemu pomeru medzi kúpeľnými liečebnými procedúrami a aktívnou terapiou,“ povedal J. Dědek a upresnil: ,,Je to produkt s kombináciou procedúr, ktoré boli špeciálne zostavené kúpeľnými lekármi a fyzioterapeutmi, doplnený o lekárske vyšetrenie. Pobyt je určený klientom, ktorí majú objektívne ťažkosti s pohybovým aparátom, ale aj tým, pre ktorých bude pobyt prevenciou ochorenia chrbtice, chrbta a kĺbov. Osloví aj klientov, ktorí nemajú nárok na kúpeľnú liečbu hradenú prostredníctvom zdravotných poisťovní, ale aj tých, ktorí nemajú možnosť čerpať dlhšiu dovolenku. Konkurenčnou výhodou je aj garancia využitia prírodného liečivého zdroja na liečebno-rehabilitačné účely.“ Produkt je ponúkaný celoročne a bol doplnený do ponuky od 1. 10. 2014.

Striebornou priečkou ocenený pobyt Vianoce v Alexandrii sa radí k výnimočným produktom vzhľadom k termínu i rozsahu služieb. Irena Šmoková ho charakterizuje takto: ,,Produkt bol zostavený tak, aby oslovil všetkých, ktorí si chcú vychutnať vianočné sviatky netradične a bez starostí a je určený aj tým, ktorí nemajú možnosť byť so svojimi blízkymi. Maximálne pritom využíva všetky prednosti luxusného ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotela. Hlavne pokoj, relaxáciu, neopakovateľnú atmosféru, špičkovú gastronómiu a služby najvyššej kvality. Okrem voľného vstupu do vyzdobeného wellness centra v štýle starorímskych kúpeľov pobyt zahŕňa aj rad relaxačných procedúr. Súčasťou pobytu je aj každodenný kultúrny program vo vyhlásenom nočnom klube s prvorepublikovou atmosférou.“

Zobraziť celú aktualitu
Vianočný bazár Slniečka 2014pasik
Vianočný bazár Slniečka 2014

Priatelia a zamestnanci Centra Slniečko, ako i umelci, speváci, tanečníci či redaktori, podporili v Nitre už po tretí krát Vianočný bazár Slniečka. Organizátori stavili na poslednú adventnú sobotu a vyplatilo sa. „Tento rok sme dosiahli krásne číslo. Výťažok z predaja bol 695, 36 eur a veríme, že každým rokom túto hranicu prekonáme“, hovorí Mariana Kováčová, riaditeľka organizácie.

Po niekoľkých zaujímavých tanečných a hudobných číslach nasledovala bohatá tombola, s ktorou bolo treba pomáhať. Na pódiu pomáhali všetci prítomní redaktori a moderátori: Nora Hamar Dúcka, Janka Buršáková, Diana Pavlisová, Lukáš Pinček a Patrik Jáger. „Cien bolo tento rok skutočne veľa, za čo ďakujeme našim skvelým sponzorom a partnerom“, dodáva vedúca Chránenej dielne Slniečka. 

 

Brigita si strihla duet s chlapcom, ktorý už niekoľko mesiacov žije v krízovom stredisku. „Pieseň Say something vybral on a musím uznať, že je to veľmi hlboká pieseň, ktorá sa dotýka srdca človeka“, konštatuje speváčka Brigita.

 

Pozvanie na Vianočný bazár prijali speváci ako Martin Harich, Michal Chrenko, Zuzana Haasová, Paulína Ištvancová, kapela Everlong, Kristína Mečko a taktiež víťazka Hlasu Československa, Ivanna Bagová.

 

Okrem nich predviedli svoje umenie vokálna skupina KatArs a tanečné skupiny Stanzi a Vision Dance.

 

Výťažok z bazáru poputuje na podporu aktivít a projektov pomáhajúcim ženám a deťom v krízových životných situáciách.

 

V Chránenej dielni Centra Slniečko si môžete kedykoľvek počas roka zakúpiť ručne vyrábané výrobky. Všetky kontakty nájdete na www.CentrumSlniecko.sk

 

Zobraziť celú aktualitu
Portál ĽudiaĽuďom.sk sprostredkoval dary vo výške trištvrte milióna eur pasik
Portál ĽudiaĽuďom.sk sprostredkoval dary vo výške trištvrte milióna eur

 

Slováci na konci roka tradične podporujú ľudí v núdzi. Za ostatné tri mesiace cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk poslali viac ako štvrť milióna eur. Projekt sa tento týždeň vďaka tomu dostal na hranicu sprostredkovaných 750-tisíc eur, ktoré na jednotlivé výzvy poslalo takmer 15-tisíc darcov.

Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk môžu darcovia podporiť jednotlivcov v núdzi či rôzne organizácie a to najmä cez internetbanking alebo platbou z karty. Celá suma ide vždy konkrétnemu príjemcovi. V ostatných mesiacoch okrem iných podporili darcovia sumou 115-tisíc príbehy ľudí z televíznej relácie Vila Rozborila V siedmom nebi. „Na ĽudiaĽuďom.sk prebieha zber snov pre Vila a zároveň po odvysielaní relácie uverejňujeme v spolupráci s Nadáciou TV JOJ výzvy v prospech tých, ktorí potrebujú pomoc,“ povedal Roland Kyška, riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o.

 

 

Podstatnú úlohu pri dosiahnutí rekordu 750 000 darovaných eur zohral aj projekt benefičných elektronických aukcií, prostredníctvom ktorých sa ku dnešnému dňu vydražili zážitky a rôzne predmety za viac ako 23 000 €. „Táto suma navyše ešte rapídne porastie . Až do Vianoc každý deň otvárame jedno okienko virtuálneho adventného kalendára,  v ktorom si dražitelia môžu vyberať spomedzi 24 celebritných e-aukcií. Záujem o suveníry, či zážitky spojené so známymi osobnosťami slovenského kultúrneho a športového života je tak, ako minulý rok, veľký,“ doplnil PR manažér portálu Tomáš Mácha.

 

Portál ĽudiaĽuďom.sk je otvorený pre každého. V praxi to znamená, že finančnú pomoc môžu prostredníctvom neho získať choré deti, hendikepovaní, neziskové organizácie, rodiny vo finančnej tiesni, školy, mimovládne organizácie, či samosprávy. Ku všetkému je potrebné len bezplatné zaregistrovanie výzvy – žiadosti o finančnú pomoc. V súčasnosti je takýchto výziev na portáli vyše 400 a podporiť ich môžu darcovia prostredníctvom elektronického bankovníctva, či už pomocou platobnej karty alebo internetbankingu.

 

Zobraziť celú aktualitu
Aj záložka do knihy dokáže spojiť školy doma i v zahraničípasik
Aj záložka do knihy dokáže spojiť školy doma i v zahraničí

 

Podpora čitateľskej gramotnosti a komunikačných zručností žiakov základných a stredných škôl boli cieľom troch projektov Slovenskej pedagogickej knižnice. Do projektov sa v priebehu mesiaca október zapojilo 1 219 škôl s celkovým počtom 168 832 žiakov.

Prvé dva vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc. Ten tretí pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc 27. októbra 2014. Ich vyhodnotenie sa konalo koncom novembra 2014.

Projekt „Záložka do knihy spája školy: Moja obľúbená kniha“ sa realizoval už po priatykrát v spolupráci s Národným pedagogickým múzeom a knižnicou J. A. Komenského v Prahe. Jehocieľom bolo nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci základných škôl a osemročných gymnázií mohli na záložkách ľubovoľnou technikou stvárniť motív svojej obľúbenej knihy. Ich výmena potom poslúžila ako komunikačný prostriedok na nadviazanie priateľských kontaktov a k poznávaniu slovenskej a českej literatúry medzi 411 partnerskými dvojicami, ktoré sa podarilo vytvoriť.

 

„Po odoslaní našich záložiek sa už môžeme tešiť, čo nám pošlú kamaráti zo Slovenska. A na čo je to dobré? V prvom rade k podpore čítania, potom k podpore eTwinningu, priateľstva medzi krajinami. Deti sa viac dozvedeli o našom najbližšom susedovi. Vo forme listov alebo elektronickej pošty si naďalej môžu dopisovať s kamarátmi na Slovensku“, konštatovala k úspechu projektu Irma Fendrichová zo Základnej školy v Obříství v Českej republike.

 

K jej slovám sa pripojila aj Danka Sálusová zo ZŠ s MŠ v Liptovskej Teplej:„Vybraná téma nás milo potešila, keďže už prváčatám vštepujeme lásku ku knihe, hovoríme im o jej význame v živote každého z nás. Žiaci si svoju obľúbenú knihu priniesli do školy, a tak mali možnosť predstaviť ju nielen svojim spolužiakom, ale a deťom z partnerskej Súkromnej základnej školy BESST v Trnave prostredníctvom svojej záložky.“

 

Eleonóra Kopecká zo Strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre sa so svojimi žiakmi zapojila do tretieho ročníka projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy: Moja škola, môj študijný odbor“ určenom tentokrát pre stredné školy. „Tvorba záložiek bola oživením vyučovacej hodiny a čo je najpodstatnejšie je dôležitým motivačným prvkom pri zvyšovaní čitateľskej gramotnosti žiakov. Potešením nám bola i veľmi dobrá komunikácia s partnerskou školou“, zhodnotila projekt pani Kopecká.

Projekt „Záložka do knihy spája slovenské školy: Moja škola, môj študijný odbor“ celkovo spojil 8 585 žiakov na 128 stredných školách.

Zobraziť celú aktualitu
Vianočná selfie súťaž s F&F pasik
Vianočná selfie súťaž s F&F

 

 

Vyhrať darčekovú poukážku od F&F v hodnote 100 eur alebo romantický víkend pre dvoch nikdy nebolo jednoduchšie. Stačí zájsť na F&F online magazín, zaregistorvať sa a nahrať originálnu vianočnú fotku.

 

Podmienky sú jednoduché, stačí, nahrať vašu vianočnú fotku do našej galérie. Potom kliknúť na link, ktorý sa objaví a následne zadať svoje kontaktné údaje.

 

 

 

 

Zobraziť celú aktualitu
Mikulášska diskotéka, vianočné koledy od Fragile a tvorivé dielne pre celé rodiny v Shopping Palace Zlaté Pieskypasik
Mikulášska diskotéka, vianočné koledy od Fragile a tvorivé dielne pre celé rodiny v Shopping Palace Zlaté Piesky

Po tri decembrové soboty – 6.12., 13.12. a 20.12. od 14.00 h čaká na návštevníkov nákupného centra Shopping Palace Zlaté Piesky vianočný program pre celé rodiny. Deti sa môžu tešiť na Mikulášsku zábavu s karaoke, sviatok svätej Lucie spríjemní folková speváčka Sima Martausová a poslednú sobotu pred Vianocami osviežia vianočné koledy od Fragile.

A nebude chýbať ani atraktívna súťaž o víkend s Mazdou!

Na Mikuláša (6. 12.) sa deti môžu zabaviť s divadlom Zanzara, ktorá pre ne o 15.00 h pripravila interaktívne zábavné predstavenie s karaoke. Okrem toho na ne čakajú tvorivé dielne (od 14.00 h do 18.00 h), kde si budú môcť vyrobiť mikulášske čapice, vianočné dekorácie na stôl a budú sa písať aj listy Ježiškovi.  Záver dňa bude od 18.00 h patriť zábavnej čertovskej diskotéke, na ktorej sa môžu vytancovať aj spolu s rodičmi.

Sviatok svätej Lucie (13. 12.) bude od 16.00 h patriť folkovému koncertu so Simou Martausovou a v adventných tvorivých dielňach sa bude opäť usilovne pracovať. Tentoraz si deti môžu vyrobiť ozdoby na vianočný stromček, pripraviť vianočné pohľadnice alebo si vytvoriť snehuliaka.

Posledná predvianočná sobota (20.12.) bude od 15.00 h patriť vianočným koledám od hudobnej skupiny Fragile. Sviatočnú atmosféru dokonale dotvoria perníčky, ktoré si deti budú môcť vlastnoručne vyzdobiť.

A čo by to boli Vianoce bez veľkého darčeka! Stačí, ak nakúpite v Shopping Palace 6.12, 13.12. a 20.12. minimálne za 5 Eur a možno práve vy sa stanete výhercom automobilu Mazda 6 na víkend s plnou nádržou!

Viac o programe a súťaži nájdete na: www.shoppingpalace.sk.

Zobraziť celú aktualitu
 Zákazníci O2 sú skvelí! Pomohli operátorovi odovzdať dýchacie prístroje 6 nemocniciam a 4 rodinámpasik
Zákazníci O2 sú skvelí! Pomohli operátorovi odovzdať dýchacie prístroje 6 nemocniciam a 4 rodinám

 

Zákazníci O2 sú super, aj po odovzdaní prvých dýchacích prístrojov Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch (DFNsP), pokračovali v šetrení kyslíka ďalej. Na elektronickú faktúru do tohto momentu prešli viac ako tri štvrtiny z nich, vďaka čomu operátor odovzdal spolu 49  dýchacích prístrojov 6 nemocniciam a 4 rodinám po celom Slovensku.

Po tom, čo začali prvé prístroje pomáhať detským pacientom v DFNsP na Kramároch, prišlo na rad aj ďalších 5 nemocníc a zariadení: Detská fakultná nemocnica Košice, Detská fakultná nemocnica Banská Bystrica, O. Z. Bambino kliniky detskej pneumológie a ftizeológie, Nemocnica Poprad a Nemocnica Dunajská Lužná. Medzi uvedené zariadenia bolo rozdelených spolu 33 prístrojov, medzi ktorými boli napríklad veľké i malé prenosné infúzne dávkovače, prietokomery či oxymetre rôzneho typu. Všetky tieto prístroje sú určené na pomoc dlhodobo aj krátkodobo hospitalizovaným pacientom s rozličnými závažnými chorobami.

 

V rámci projektu Srdce pre deti boli v spolupráci s Nadáciou Pontis zároveň posúdené a vybrané aj individuálne žiadosti 4 rodín, v ktorých deti bojujú so závažnými respiračnými chorobami. Do Chorvátskeho Grobu, Púchova, Považskej Bystrice a Vráblov poputujú štyri prenosné kyslíkové koncentrátory MINI Smart.

 

„Sme radi, že už tretí rok je spoločnosť O2 silným partnerom projektu Nového Času Srdce pre deti a že sme aj tento rok mohli opätovne vypomôcť tam, kde je to najnutnejšie. Verím, že kyslíkové prístroje pre deti prinesú malým pacientom úľavu a pomoc v ich liečbe,“ povedala Júlia Kováčová, šéfredaktorka denníka Nový čas.

 

„Tešíme sa, že sme opäť mohli podporiť myšlienku pomoci ľuďom so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme za podporu našim zákazníkom, vďaka ktorým sa pravidelne do tejto aktivity môžeme zapájať. Opäť nesklamali, o čom svedčí aj fakt, že na elektronickú faktúru prešli až tri štvrtiny z nich.“ Uviedol René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie O2.

 

Srdce pre deti

Srdce pre deti je charitatívny projekt denníka Nový Časspravovaný Nadáciou Pontis, v rámci ktorého majú darcovia možnosť podporiť deti trpiace vážnymi zdravotnými problémami, či nepriaznivou sociálnu situáciou. Myšlienka pomoci sa zrodila už v roku 1978 v Nemecku, v hlave novinára a zakladateľa mediálnej spoločnosti Axela Springera a postupne sa rozšírila až do rozmeru najväčšej charitatívnej zbierky v Európe. Na Slovensku za roky svojej existencie už pomohla 8857 deťom s neľahkým príbehom.

 

Nadácia Pontis

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum, ktoré  presadzuje spokojnosť zamestnancov, ochranu životného prostredia, transparentnosť v podnikaní. Jeho členmi je 23 firiem, ktoré sa zaviazali podnikať zodpovedne. Nadácia Pontis organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia.

Zobraziť celú aktualitu
 O2 vďaka svojim zákazníkom odovzdalo prvé dýchacie prístroje v rámci projektu Srdce pre detipasik
O2 vďaka svojim zákazníkom odovzdalo prvé dýchacie prístroje v rámci projektu Srdce pre deti

Detským pacientom v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch sa bude od dnes ľahšie dýchať. Zástupcovia O2 im odovzdali prvé dýchacie prístroje, na ktoré sa „poskladali“ ich zákazníci. Tí od septembra prechodom na elektronickú faktúru symbolicky šetrili kyslík, ktorý operátor pretavil do reálnej pomoci deťom s vážnymi zdravotnými problémami. V rámci charitatívneho projektu denníka Nový Čas Srdce pre deti chce O2, ako generálny partner, odovzdať kyslíkové prístroje v celkovej hodnote 25 tisíc eur nemocniciam po celom Slovensku aj niekoľkým rodinám.

 

„Chceme touto cestou poďakovať našim zákazníkom, ktorí sa postavili k výzve naozaj zodpovedne a podporili skvelú myšlienku. Ich veľkú podporu sme s potešením pretavili do pomoci chorým deťom a venovali im dýchacie prístroje, vďaka ktorým bude ich boj s chorobou, dúfam, o niečo jednoduchší. Šetrite kyslík s nami aj ďalej, aby sme pomohli aj ďalším deťom,“ uviedol René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie O2.

 

O2 je už tretíkrát generálnym partnerom projektu Srdce pre deti. Tento rok vyzvalo svojich zákazníkov k šetreniu kyslíka prechodom na elektronickú faktúru. Pri odštartovaní výzvy, v septembri tohto roku, mala elektronickú faktúru zavedenú viac ako polovica zákazníkov operátora, pričom do tohto momentu vzrástol tento počet na takmer tri štvrtiny. Aktívnu snahu svojich zákazníkov O2 pretavilo do pomoci v podobe kyslíkových prístrojov rôzneho typu pre deti so závažnými chorobami.

 

Prvé prístroje, medzi ktorými boli malé a veľké prenosné infúzne dávkovače, prietokomery či transportný oxymeter, odovzdal operátor dnes v najväčšej detskej nemocnici na Slovensku – v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch v Bratislave.

 

„Veľmi si vážime, že sme získali nové prístroje nevyhnutné pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti detským pacientom a oceňujeme tiež skvelú myšlienku, ktorá pomôže prírode aj najmenším pacientom,“ povedala Ing. Ivana Haspelová, námestníčka riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.

 

Projekt naďalej pokračuje a O2 dúfa v ďalšiu podporu zo strany zákazníkov, aby mohlo obdarovať ďalšie nemocnice po republike. Pomôcť môže každý zákazník, ktorý vymení papierovú faktúru za elektronickú. Zachránené stromy, ktoré sa nevyužijú na výrobu papierových faktúr, tak premenia pomyselný kyslík na skutočnú pomoc.

Zobraziť celú aktualitu
Súrodencom bez rodičov pomohlo Slovensko sumou 15 000 €pasik
Súrodencom bez rodičov pomohlo Slovensko sumou 15 000 €

Príbeh, ktorý spojil celé Slovensko. 23-ročný Janko sa zo dňa na deň vzdal svojho mladíckeho života. Rozhodol sa totiž postarať o svojich troch neplnoletých súrodencov, ktorí ostali bez rodičov. S ich neľahkým osudom sa verejnosť oboznámila vďaka relácii TV Joj V siedmom nebi a rozhodla sa im podať pomocnú ruku. Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk, s ktorým tvorcovia relácie úzko spolupracujú, Jankovi a jeho trom súrodencom v priebehu 24 hodín pomohli Slováci rekordnou sumou 15 000 €.

Mama sa na tieto deti pred šiestimi rokmi vykašľala, odišla do Čiech s otcovým bratom. O deti sa ostal starať sám otec. Janko, ktorý má už 23 rokov, sa odsťahoval a išiel bývať s frajerkou. V lete tohto roka však otec náhle a nečakane zomrel v spánku. Pointa je v tom, že Janko sa v tej sekunde otočil na podpätku a povedal si, že pohodlie - nepohodlie, ja sa musím starať o svojich súrodencov. Nedovolím, aby skončili niekde v detskom domove. Dvadsaťtriročný chalan sa rozhodol, že im bude otcom aj matkou.“ Týmito slovami opísal neľahký osud Janka a jeho troch súrodencov Vilo Rozboril. Diváci jeho relácie môžu tejto rodine finančne taktiež prispieť, a to vďaka spolupráci TV JOJ a darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. „Vlna solidarity, ktorá sa zdvihla ešte počas vysielania relácie, je neuveriteľne silná. Za niekoľko hodín rodine prispelo viac ako 500 darcov, čo je určite rekordom. Celú sumu dostanú súrodenci a o ich osude budeme darcov prostredníctvom ĽudiaĽuďom.sk informovať,” doplnil riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n.o. Roland Kyška.

 

Napriek dosiahnutiu darovanej sumy 15 000 € je na výzvu stále možné prispieť ľubovoľnou sumou. Priemerná výška daru pri výzve je približne 28 € a najvyšší dar má hodnotu 1000 €. Výzvy rodín i jednotlivcov z televíznej relácie môžu darcovia nájsť na podstránke vilo.ludialudom.sk, ktorá zároveň slúži aj na odosielanie snov.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2012 lenprezdravie.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio