LenPreZdravie.sk - Magazín o zdraví
 • HIT tohtoročných Vianoc - rodinná hra Kúzlo Vianoc
  HIT tohtoročných Vianoc - rodinná hra Kúzlo Vianoc
  Dlhé zimné večery sú za dverami. Stmieva sa čoraz skôr, vonku je sychravo a vy si chcete zmysluplne užiť čas so svojimi blízkymi v teple domova. Máme pre vás tip. Vyskúšajte spolu s rodinou, priateľmi alebo návštevou novú spoločenskú hru Kúzlo Vianoc z vydavateľstva Familium.
 • „Srdcovka“ na meranie tlaku Orava TL-200
  „Srdcovka“ na meranie tlaku Orava TL-200
  Rozmýšľate o praktickom vianočnom darčeku pre niekoho, kto si musí pravidelne merať tlak? V tom prípade ho poteší a príde mu vhod ...
 • Keď trápia zriedkavé choroby
  Keď trápia zriedkavé choroby
  Nedostatočné skúsenosti so zriedkavými chorobami majú za následok nielen oneskorenú diagnostiku, ale aj sťažený prístup k liečbe.
 • Saforelle rešpektuje intímnu ženskú zónu
  Saforelle rešpektuje intímnu ženskú zónu
  Darujte na Vianoce mame, sestre, či kamarátke darček, ktorý ju bude denne rozmaznávať a dopraje jej skvelý pocit ženskosti.
Kde stretnúť toho pravého?

Kde stretnúť toho pravého?

Autor: iva

Máte po tridsiatke a stále ste sama? Problémom nie je čas, ktorý nemáte na zoznámenie, ale miesto a príležitosť stretnúť niekoho? Určite sa občas na ulici otočíte za sympatickým mužom, ktorý sa na vás usmial, no nie ste si i...

„Fiends With Benefits“ alebo „Priatelia s benefitmi“

„Fiends With Benefits“ alebo „Priatelia s benefitmi“

Autor: iva

Zrejme mnohé poznáte film so šarmantným Justinom Timberlakom a Milou Kunis v hlavných úlohách. Dvaja mladí krásni ľudia sa stanú kamarátmi a neskôr tento vzťah rozšíria o príležitostný nezáväzný sex bez akýchkoľvek emóc...

Strana:  1  2

Dnes je 07. 12. 2023, meniny má Ambróz.
Ústna sprcha – aj tá patrí k precíznej dentálnej hygiene
Poradna
Náhodný článok
Zákazníci Tesca už po 11.-krát rozhodujú o podpore komunít. Projekty si rozdelia takmer 170-tisíc eur Zákazníci Tesca už po 11.-krát rozhodujú o podpore komunít. Projekty si rozdelia takmer 170-tisíc eur
Presne 336 projektov s nápadmi, ako zlepšiť život v komunitách, sa uchádzalo na jar tohto roku o zapojenie do grantového programu Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame.Obľúbený program už po jedenástykrát podporí vybrané aktivity na Slovensku v celkovej sume vyše 169-tisíc eur. O výške podpory rozhodnú zákazníci priamo v obchodoch Tesca od 11. júla 2022 do 7. augusta 2022 odovzdaním hlasovacích žetónov.
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Cestovný poriadok
Odkiaľ:
Kam:
Dátum:
 Čas: 
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Na reštart zdravého mikrobiómu - aj pre deti od narodeniapasik
Na reštart zdravého mikrobiómu - aj pre deti od narodenia

Zdravý črevný mikrobióm dieťaťa môžu narušiť rôzne vonkajšie vplyvy, napríklad príchod na svet cisárskym rezom, užívanie antibiotík či prechod stravy z materského mlieka na príkrmy. Vtedy sa odporúča zaradiť do jedálnička dieťaťa prospešné baktérie mliečneho kvasenia, tzv. laktobacily, ktoré doplnia a obnovia zdravú črevnú mikroflóru bábätka. 

Doplnok stravy, kvapky s prospešnými baktériami Active Flora baby, obsahuje 6 miliárd živých baktérií Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 v jednej dennej dávke a užívať ho môžu nielen dojčatá od narodenia, ale aj staršie deti a dospelí. Olivový olej, ktorý je súčasťou týchto kvapiek, navyše disponuje mastnými kyselinami, ktoré sa najviac podobajú profilu materského mlieka. Kvapky neobsahujú alergény, ako sú mliečne bielkoviny a laktóza, ani konzervačné látky, umelé farbivá či sacharózu. Tento doplnok stravy kúpite za odporučenú cenu 10,25 eur v každej dobrej lekárni a na www.activeflora.sk

Zobraziť celú novinku
S dvojciferným rastom značky je Allianz piatykrát svetovým poisťovateľom číslo jeden pasik
S dvojciferným rastom značky je Allianz piatykrát svetovým poisťovateľom číslo jeden

Už piaty rok po sebe bola Allianz vyhlásená za svetovú poisťovňu číslo jeden v rebríčku najlepších globálnych značiek spoločnosti Interbrand 100 Best Global Brands 2023. S dvojciferným rastom 11,5 % stúpla hodnota značky Allianz na 20,85 miliardy dolárov, čo v porovnaní s rokom 2022 predstavuje nárast o 2,15 miliardy dolárov.

Allianz zároveň prvýkrát prekročila hodnotu 20 miliárd dolárov a posunula sa o tri miesta na 31. priečku medzi najrýchlejšie rastúce globálne značky sveta. Tieto výsledky tiež dokazujú, že Allianz z hľadiska rastu predbehla aj priamych konkurentov a odvetvie.

 

Základom čoraz väčšieho vplyvu značky Allianz sú jej vyššie výnosy aj silné ziskové marže. K rastu značky prispelo jej 159-tisíc zamestnancov, 116-tisíc agentov a 100-tisíc maklérov, ktorí denne napĺňajú poslanie spoločnosti – „Staráme sa o vašu budúcnosť“.

 

Značke Allianz dôveruje 122 miliónov zákazníkov v 70-tich krajinách sveta. Okrem starostlivosti o svojich zákazníkov, zamestnancov a investorov, bol ocenený aj záväzok Allianz voči ľuďom na celom svete. Ten zahŕňa programy na pomoc deťom postihnutým katastrofami, finančnú gramotnosť pre núdznych a tiež podporu športovcom a fanúšikom pred olympijskými a paralympijskými hrami v Paríži 2024.

Zobraziť celú novinku
Ochutnajte nový čaj od TEEKANNE Zázvor Černý bezpasik
Ochutnajte nový čaj od TEEKANNE Zázvor Černý bez

Zázvor a jeho pikantné silice vedia úžasne prehriať organizmus, a navyše v zime pomáhajú v boji proti bacilom. Niet divu, že sa preto zázvorový čaj stáva pre mnohých voľbou číslo jeden. Teraz je tu navyše absolútna novinka od TEEKANNE Zázvor Černý bez, ďalší prírastok do širokej rady World of Ginger od vedúcej značky na českom trhu TEEKANNE.

Nový čaj od TEEKANNE je ďalšou výbornou možnosťou pre tých, ktorí milujú silnú zázvorovú vzpruhu a radi si ju doprajú aj v spojení s ďalšou vynikajúcou chuťou. Čaj TEEKANNE Zázvor Černý bez tvorí z celých 54% zázvor, takže je každý dúšok intenzívne pikantný a hriať vás bude nielen zázvor, ale aj vedomie, že telu doprajete jeho blahodarnú silu.

 

Zázvor v čaji dopĺňa samozrejme aj nezameniteľná príchuť voňavej bazy čiernej. Sami sa presvedčíte, že jej charakteristické tóny skvele vyznejú nielen v limonáde alebo bazovej šťave, ale perfektne vyniknú aj v zázvorovom čaji. Nová receptúra ??obsahuje aj sladké drievko a citrónovú trávu, takže výsledkom je výborná chuť, s ktorou si spestríte svoju zimnú čajovú chvíľku a povzbudíte organizmus.

Zobraziť celú novinku
Stratili ste zub? Nečakajte dlho, nahradiť ho treba čím skôrpasik
Stratili ste zub? Nečakajte dlho, nahradiť ho treba čím skôr

Ak ste prišli o zub, nezúfajte. Možností, ako ho nahradiť, je viacero. Dnešné náhrady sú nielen kvalitné, ale sú na nerozoznanie od pravých zubov. 

Nezabudnite však na dôležité pravidlo – zlomený či vypadnutý zub treba riešiť čím skôr. 

 

„Keď stratíme zub, dochádza k rýchlej prestavbe kosti, často sa zmenší. Zhoršené podmienky na zavedenie implantátu potom celý zákrok zbytočne predlžujú a predražujú,“upozorňuje MUDr. Michal Sabo zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINICv Bratislave.

 

Najlepšie je stratený zub nahradiť fixnými riešeniami, teda mostíkom alebo implantátom. Snímateľné zubné protézy sa používajú menej. „Nahradiť stratený, chýbajúci zub alebo skupinu zubov snímateľnou protézou nie je šťastné riešenie, a preto sa k nemu dostávame málokedy,“ dodal Michal Sabo. Snímateľná protéza sa využíva najmä ako ekonomické riešenie, ktoré je dočasné, prípadne ju stomatológovia využívajú u ľudí, ktorí majú ťažké zdravotné komplikácie, napríklad nádorové ochorenia, podstupujú rádioterapiu či ťažkú chemoterapiu.

 

 

FOTO: MUDr. Michak Sabo, spoluzakladateľ zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINIC v Bratislave. ZDROJ FOTO: KRÄU CLINIC
 

Tráviace problémy aj zmena vizáže

Ak stratíme zub, nie je to len estetický problém, ale aj funkčný. Ako upozorňuje Michal Sabo, chýbajúci zub má vplyv na okolité zuby. „Skláňajú sa, vystupujú, môže sa meniť celý záhryz. Dochádza k zmenám, ktoré sú síce pomalé, ale bez následnej liečby strojčekom sa samy neupravia, takže sa môže stať, že keď stratím jeden zub, po pár rokoch môžem mať problém aj s ostatnými okolitými zubmi. Následne sa to rieši ťažšie,“ dodal s tým, že sa môže zmeniť dokonca aj vizáž tváre.

Chýbajúce najmä predné horné zuby nám zase môžu robiť problém s vyslovovaním slov, ak stratíme zadné zuby, horšie sa nám bude jesť, čo môže spôsobiť tráviace problémy. Pridruženým problémom môže byť postupné odkrývanie zubných krčkov v okolí chýbajúceho zuba, keďže sa tu kosť stenčuje, a tým sa mení aj tvar ďasien. Na odhalených krčkoch môžu jednak vznikať kazy, v najhoršom prípade môžeme v pokročilom štádiu „ustupujúcich ďasien“ o zub dokonca aj prísť.

 

Čím skôr, tým lepšie

Ideálne podľa Michala Saba je, ak sa implantát začne riešiť hneď po vytiahnutí zuba  priamo do extrakčnej rany. „Tak sa výrazne skráti čas, pretože nie je potrebné čakať, kým sa rana zahojí. Tiež, a to je veľmi podstatné, rana je vyplnená materiálom a implantátom, takže dochádza k jej lepšiemu hojeniu a obidva procesy, teda hojenie rany aj implantátu, prebiehajú naraz, za užívania antibiotík, čo predstavuje menej komplikácií. Zároveň dochádza k rýchlejšej náhrade zuba, minimálnej strate alveolárnej kosti, a tak nie je potrebná ďalšia augmentačná technika, ktorá zákrok predlžuje, predražuje a robí ho náročnejším úplne zbytočne,“ upozorňuje Michal Sabo.

 

Mostík alebo implantát?

Pri strate zuba je najčastejším riešením zavedenie mostíka alebo implantátu s korunkou, ktoré zub nahradia. Mostík je možný vtedy, ak má pacient okolo chýbajúceho zuba svoje zuby v dobrom stave tak, aby sa dali obrúsiť a využiť na nesenie mostíka. Nevýhodou je, že ak sa pokazí ktorýkoľvek z okolitých pilierových zubov, problém má aj mostík.

Implantát je vlastne nový zub, ale omnoho pevnejší. Navyše, vyzerá ako prirodzený zub. Výhoda implantátu je, že ak sa čokoľvek stane s vedľajšími zubami, implantátu sa to netýka a na rozdiel od mostíka nie sú okolité zuby zaťažované a brúsené.

 

Krátky proces

Klasická implantácia trvá päť až desať minút, ide o veľmi jednoduchý zákrok v lokálnej anestézii. Ak sa použijú kvalitné implantáty, nasadiť korunku je možné už za 4 týždne po zmeraní stability implantátu pomocou sofistikovaného prístroja. Ak sa však rana po vytiahnutí zuba zapáli, prípadne pacient príde neskoro a dôjde už k zmene kosti, stomatológ musí vykonať takzvanú augmentáciu, čo celkový proces výraznejšie predlžuje. „Takéto ošetrenie potom trvá pol hodiny až hodinu, hojenie sa môže predĺžiť na 3-4 mesiace,“ dodáva Michal Sabo.

 

Na celý život

Ak sa použije kvalitný implantát, zavedie sa správne a pacient bude dodržiavať dôslednú a pravidelnú domácu aj profesionálnu starostlivosť o implantát, rovnako ako o zuby, mal by implantát vydržať celý život. „Najštandardnejší typ na trhu je titánový. Sú aj horšie, vyrobené z bežných kovov či rôznych zliatin, ktoré by sa podľa môjho názoru už dnes nemali používať. Jednak nie sú také odolné a tiež nie sú také biokompatibilné, organizmus s nimi môže bojovať, môžu vzniknúť rôzne alergie,“ upozorňuje Michal Sabo.

 

Najmodernejšie sú dnes implantáty z titán-zirkónu. „Titán-zirkónové implantáty používame už dlhý čas. Sú to extrémne pevné, tvrdé a kvalitné implantáty s vynikajúcou biokompatibilitou, čo pre pacienta znamená veľmi rýchle hojenie. Najnovší trend smeruje k celozirkónovým implantátom, ktoré používame už aj my, ale majú ešte veľa ,ale‘, takže je naozaj veľmi úzke spektrum, kedy sa dajú použiť tak, aby to nebola komplikácia, ale výhoda,“ dodáva stomatochirurg.

 

Od 1 500 eur

Cena samotného implantátu sa začína niekde okolo 600 eur. K tejto sume je však potrebné pripočítať aj ďalšie vyšetrenia a výkony aj cenu nadstavby, ktorá spája implantát a korunku, a samotnej korunky. „Keď použijeme zirkónovú korunku, spoločne s nadstavbou to vyjde na 800-900 eur. Ak použijeme kovokeramickú nadstavbu s korunkou, bavíme sa o sume zhruba 700 eur,“ dodáva Michal Sabo. Celá suma za implantát, nadstavbu a korunku sa tak môže vyšplhať na 1 500 eur alebo aj vyššie.

 

Ako predísť strate zuba?

Ak vynecháme prípady, keď je strata zuba spôsobená úrazom, najčastejšie prichádzajú ľudia o zuby pre nedostatočnú hygienu a nesprávne návyky pri starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Základom sú pravidelné preventívne prehliadky dvakrát do roka, dôkladná domáca starostlivosť a, samozrejme, aj absolvovanie profesionálnej dentálnej hygieny aspoň dva razy do roka.

 

FOTO: MUDr. Michak Sabo, spoluzakladateľ zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINICv Bratislave. ZDROJ FOTO: KRÄU CLINIC FOTO: MUDr. Michak Sabo, spoluzakladateľ zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINICv Bratislave. ZDROJ FOTO: KRÄU CLINIC FOTO: MUDr. Michak Sabo, spoluzakladateľ zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINICv Bratislave. ZDROJ FOTO: KRÄU CLINIC FOTO: MUDr. Michak Sabo, spoluzakladateľ zo stomatologickej kliniky KRÄU CLINICv Bratislave. ZDROJ FOTO: KRÄU CLINIC
Zobraziť celú novinku
Allianz je tretíkrát za sebou poisťovňou rokapasik
Allianz je tretíkrát za sebou poisťovňou roka

Allianz – Slovenská poisťovňa po tretíkrát za sebou obhájila prvenstvo a sa stala POISŤOVŇOU ROKA 2023. Titul najlepšej poisťovne na trhu jej udelil ekonomický týždenník Trend počas slávnostného galavečera 26. ročníka výročných ocenení

TREND TOP za mimoriadne podnikateľské a biznisové úspechy. 

 

„Opätovne obhájiť titul najlepšej poisťovne na trhu je pre nás nielen veľkou radosťou a zadosťučinením, ale aj záväzkom. Prechádzame náročnou dobou, ktorá prináša veľa výziev a potrebu promptne reagovať na meniace sa podmienky na trhu, aj potreby klientov. Moja veľká vďaka patrí všetkým kolegom, obchodným partnerom a tiež klientom, vďaka ktorým skvelé výsledky dosahujeme“, uviedol viceprezident rezortu produktov a upisovania rizík Allianz Jozef Paška, ktorý ocenenie prevzal.

 

Týždenník Trend hodnotil poisťovne na základe troch sledovaných kritérií, a to pomer zisku k čistému poistnému, rast nominálneho a percentuálneho poistného a pomer prevádzkových nákladov oproti výnosom, ktorý ukazuje efektivitu poisťovne. Viac informácií nájdete tu:

 

Okrem najlepšej poisťovne boli ocenenia vyhlásené aj v kategóriách Banka roka, Firma roka, Investor roka, Manažér roka, Podnikateľka roka, Exportér roka, Daňovník roka a ocenené boli aj tri rodinné firmy.

 

Zobraziť celú novinku
Prvá pomoc pre vašu pokožku – Bepanthen Sensiderm krémpasik
Prvá pomoc pre vašu pokožku – Bepanthen Sensiderm krém

Naša pokožka nás chráni celý život. Sú však situácie, kedy potrebuje na oplátku pomoc od nás. Jednoduchá starostlivosť o pokožku vie zvýšiť kvalitu nášho života. Nesmieme zanedbávať podráždenú, suchú a popraskanú kožu, a už vôbec nie v týchto chladných dňoch. 

Zdravotnícka pomôcka Bepanthen Sensiderm krém obsahuje vitamín B a LLT lipidy, ktoré prirodzene obnovujú ochrannú kožnú bariéru, hydratuje a regeneruje pokožku a prináša úľavu od potreby škrabania sa do tridsiatich minút.


Zdravotnícka pomôcka Bepanthen Sensiderm krém je vhodná ako pre dospelých, deti tak aj pre tehotné a dojčiace ženy a je určená na dlhodobé používanie. Pred použitím je potrebné si prečítať návod na správne použitie.

Pre viac informácií navštívte www.bepanthen.sk

 

Zobraziť celú novinku
Čistá práca pri odšťavovaní citrusovpasik
Čistá práca pri odšťavovaní citrusov

Vedeli ste o tom, že pomaranče pochádzajú z Číny a do Európy sa dostali až okolo roku 400? Sú bohatým zdrojom vitamínu C a obsahujú aj vitamíny E, B1, B2, B6. Pomarančom nechýbajú ani minerálne látky ako draslík, fosfor, vápnik, mangán, ale aj pre telo veľmi dôležitý selén. Prítomné flavonoidy spolu s vitamínom C zvyšujú odolnosť ľudského tela voči infekciám a podporujú imunitu. 

Navyše pomaranče patria k silným antioxidantom, ktoré redukujú nepriaznivé účinky stresu, alkoholu, nedostatku spánku a neblahý vplyv toxínov z okolia. Denne by sme mali skonzumovať aspoň jeden veľký, alebo dva malé pomaranče. Nezabudnite však, že pomaranče sú aj silným alergénom, preto pozor na to, komu ho ponúkate. Nie každý by si šťavnatými mesiačikmi dopomohol ku zdraviu. Takisto dojčiace mamičky by to s pomarančmi nemali preháňať.

 

 

Keďže sú pomaranče veľmi šťavnaté, okrem priamej konzumácie sú veľmi vhodné aj na odšťavovanie. Taká čerstvo odšťavená pomarančová šťava veru dokáže pekne naštartovať deň!

Na domáce odšťavovanie pomarančov, grepov či citrónov je ako stvorený odšťavovač citrusov Orava OS-108. Z citrusov vytlačí maximum šťavy pri minimálnom znečistení. Rozkrojený pomaranč stačí pritlačiť na osteň odšťavovača a ten sa automaticky roztočí. Po odšťavení všetkej šťavy z citrusu sa spotrebič automaticky vypne.

 

 

Šťava sa zbiera v litrovej nádobe so šikovným zobáčikom a rúčkou na uchytenie, aby ste mohli odšťavený mok nabitý vitamínmi preliať do pohárov bez zbytočných strát na kuchynskej linke. OS-108 je vyrobený z vysokokvalitných plastov, má protišmykové nožičky pre maximálnu stabilitu, ľahko sa demontuje a čistí. Môže byť váš za 19,90 eur.

www.orava.eu

Foto: Orava, pexels.com

Zobraziť celú novinku
Objavte pre seba ten pravý BIO čaj z pestrého radu TEEKANNE Organicspasik
Objavte pre seba ten pravý BIO čaj z pestrého radu TEEKANNE Organics

Aby ste si udržali zdravý životný štýl, mali by ste si všímať nielen svoju telesnú kondíciu, ale aj psychickú pohodu. K obom vás každým dúškom priblíži rad vysoko kvalitných BIO čajov TEEKANNE Organics z tých najlepších, čisto prírodných surovín.

Nájdete v ňom napríklad zmes s bylinkami na povzbudenie aj upokojenie, ale aj chuťovo pestré kombinácie s ovocím, či exotickým korením pre príjemné chvíle relaxácie.

Každé štýlové balenie TEEKANNE Organics v sebe ukrýva zmesi pochádzajúce iba z prísne kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. To znamená, že pri ich pestovaní nedochádza k žiadnym chemickým zásahom a z vašej čajovej kanvičky sa bude niesť vôňa čistej prírody.
 
Niektorí z nás sa potrebujú ráno najskôr poriadne prebrať, aby mohli vykročiť do nového dňa s naštartovanou mysľou. Preto je tu čaj Start Your Day s povzbudzujúcim maté, citrónovou kôrou a mätou, ktorý vám pomôže prekonať ospalosť, a ešte vás svojou chuťou naladí na príjemnú nôtu.
 
Kedykoľvek počas dňa si môžete dopriať sviežu chuť darov prírody, napríklad s nádherne ovocným You’re My Berry s brusnicami a malinami, alebo so silným citrónovo-zázvorovým čajom Ginger & Lemon, ktorý vám naviac v náročnom zimnom období pomôže posilniť imunitu.
 
Ak si radi užívate lahodnú chuť zeleného čaju a jeho príval antioxidantov a ďalších prospešných látok, dajte si harmonický zelený čaj Swinging Green z vybraných lístkov čajovníka. Pokiaľ po čajovej klasike zatúžite naopak po nových chutiach, nadchne vás korenený Oriental Chai s kardamómom, zázvorom a škoricou, inšpirovaný pikantným štýlom orientu.
 
Sila prírody v bio kvalite vás môže nasmerovať nielen k chuťovým zážitkom, ale aj k vnútornému pokoju, ktorého máme v návale starostí niekedy jednoducho nedostatok. Na duši vás môže pohladiť mix príjemných byliniek na upokojenie mysle Calm & Relax, v ktorom sa spája upokojujúca sila medového
kríka, inak zvaného honeybush, medovky a chmeľu.
 
Milú bodku za celým dňom urobíte s čajom Sleep & Dream, ktorý vás odprevadí za pokojným spánkom. Len čo zalejete čajovú zmes horúcou vodou z kanvice, váš domov zaplaví neodolateľná vôňa levandule, sladkého drievka a mäty, teda byliniek, s ktorými sa uvoľnene ponoríte do našuchoreného vankúša aj do sladkých snov.
Zobraziť celú novinku
Pozor na prechladnutie! Pomôže vám šikovná meteostanicapasik
Pozor na prechladnutie! Pomôže vám šikovná meteostanica

Počasie počas skorej jesene je taká malá hádanka – ráno býva chladno, cez deň sa však teploty môžu vyšplhať k 15 až 20 stupňom Celzia. Pokiaľ neprší, je ťažké odhadnúť, ako sa obliecť. Buď je nám teplo a potíme sa, ale sme oblečení slabo a hrozí nám, že nás „zafúkne“. 
Preto je dobré vedieť, ako je vonku aj aké sú prognózy počasia pre dnešný deň. 

Exaktné informácie o tom, ako je v exteriéri, ale aj u vás doma, vám spoľahlivo prezradí digitálna meteorologická stanica Orava Meteo-1. Vďaka bezdrôtovému vonkajšiemu snímaču s dosahom 30 m presne vie, koľko stupňov zúri za oknom. Tento snímač je vodoodolný so stupňom ochrany IPX3, takže ho nezaskočí ani spŕška dažďa či snehová nádielka. Keďže senzor je bezdrôtový, jednoducho ho položíte na parapet alebo zavesíte na stenu.

 

Meteostanica meria aj teplotu a vlhkosť vzduchu v interiéri a všetky dáta prehľadne zobrazuje na veľkom LCD displeji. Tu je uvedený aj dátum, čas a jedna zo štyroch prehľadných infografík zobrazujúcich predpoveď počasia. Orava Meteo-1 však nie len taká obyčajná meteostanica! Poslúži vám aj ako budík s funkciou opakovaného budenia Snooze, aj ako nabíjačka. Na boku má totiž vstavané dva USB porty, cez ktoré pohodlne nabijete napríklad smartfón i USB lampu.

 

Orava Meteo-1 funguje na zapojenie do elektrickej siete vďaka AC adaptéru, ktorý však nie je súčasťou balenia výrobku. Pri výpadku prúdu ju v prevádzke udržia dve AAA batérie. Táto šikovná meteostanica, budík aj nabíjačka v jednom môže byť vaša za 33,90 €.

www.orava.eu

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
AVION ORGANIZUJE OBĽÚBENÝ SWAP VECÍ PRE DETI AJ DOSPELÝCH. UŽ TENTO VÍKEND!pasik
AVION ORGANIZUJE OBĽÚBENÝ SWAP VECÍ PRE DETI AJ DOSPELÝCH. UŽ TENTO VÍKEND!

A je to tu! Po úspešných swapoch detského oblečenia, hračiek a kníh organizuje Avion aj verziu pre dospelých návštevníkov.

Počas celého víkendu 25. – 26. novembra bude v Avione prebiehať swap pre všetkých – deti aj dospelých.

 

„Ak máte prebytočné oblečenie pre deti a dospelých, prineste ho počas víkendu 25. a 26. novembra 2023 do Komunitného centra na 1. poschodí Avionu. Je to ideálny čas na vyčistenie skríň od nepotrebných vecí,“ hovorí Petra Vojtasová, marketingová manažérka Avionu v Bratislave, a dodáva:„Úspešnosť swapu detského oblečenia, hračiek a kníh, ktorý pravidelne organizujeme od minulého roka, nás veľmi príjemne prekvapila. Preto vychádzame v ústrety aj návštevníkom, ktorí by ocenili aj swap oblečenia pre dospelých. Veríme, že bude pre všetkých užitočný a nájdu si zaujímavé kúsky.“

 

Počas víkendového swapu pre všetkých v Avione je pre deti prichystaný aj detský kútik.?

 

Ako swap prebieha? Za každý kus oblečenia, hračky, knižky pre deti alebo odevov pre dospelých prinesené na swap dostane zákazník žetón. Ten bude slúžiť ako mena, ktorú môže každý vymeniť za čokoľvek, čo sa mu páči spomedzi ostatných prinesených vecí.??Podmienkou je, aby boli prinesené veci čisté a zachovalé, určené pre deti vo veku od 0 do 10 rokov. V prípade oblečenia pre dospelých je veľkosť neobmedzená. Maximálny počet vecí, ktoré môže každý priniesť, je 15 kusov oblečenia, hračiek a kníh pre deti a 15 kusov oblečenia pre dospelého.

 

 

V sobotu 25. novembra sa môžu záujemcovia prihlásiť aj na workshop: výrobu prírodných mydiel.

 

„V Avione prebieha aj dlhodobý vernostný program pre rodičov. Stačí zbierať pečiatky za každú návštevu detských atrakcií v Avione ako Vláčik Lucinka, Klzisko, Buppi či IKEA detský kútik Sm?land. Za každých 5, 10 alebo 15 nálepiek získavajú rodičia okamžite odmenu v Infostánku v Avione. Pečiatky môžu majitelia kartičky získať aj na swapoch,“ dopĺňa Petra Vojtasová.

Zobraziť celú aktualitu
Tesco pomáha predčasne narodeným bábätkám aj ich mamičkámpasik
Tesco pomáha predčasne narodeným bábätkám aj ich mamičkám

Bábätká do dlane. Aj tak sa nazývajú predčasne narodené detičky, ktoré majú vďaka intenzívnej lekárskej starostlivosti už veľkú šancu na prežitie. Každoročne 17. novembra si pripomíname okrem Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študenstva aj Svetový deň predčasne narodených detí. Tesco aj tento rok podporuje výrobkami vlastnej značky starostlivosti o bábätká Fred&Flo mamičky, ktorých bábätka prišli na svet predčasne. 

„Teší ma, že aj tento rok Tesco už po štvrtýkrát podporí mamičky predčasniatok v 10  neonatologických oddeleniach po celom Slovensku. Symbolicky počas Svetového dňa predčasne narodených detí im darujeme 200 balíčkov výrobkov Fred&Flo s plienkami a potrebami pre starostlivosť o bábätká. Aspoň týmto spôsobom uľahčíme mamičkám náročné chvíle, aby sa mohli plne venovať svojim krehkým bábätkám,“ hovorí Tereza Berkes, brand manažérka pre vlastnú značku Tesco v strednej Európe.

 

Na Slovensku sa každé 13. dieťa narodí predčasne, čo predstavuje približne 4 500 detí ročne.Pôrod predčasniatka predstavuje extrémne stresujúcu udalosť pre celú rodinu. Rodičia majú strach z neznáma, z neočakávanej situácie a strach o život a budúcnosť milovaného dieťaťa. Negatívne na nich vplýva separácia od dieťaťa a aj od zvyšku rodiny, pretože hospitalizácia predčasne narodeného bábätka trvá 8 až 12 týždňov. Je to veľmi dlhý čas, počas ktorého je nevyhnutnosťou úzka spolupráca medzi rodičmi a ošetrujúcim personálom.

 

FOTO: Predčasniatko narodené vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

 

„Mnohí rodičia dovtedy ani netušia, že existujú jednotky vysokošpecializovanej starostlivosti o novorodencov. Naším spoločným cieľom je nielen záchrana života dieťaťa, ale hlavne jeho kvalita prežívania s dobrými vyhliadkami do budúcnosti. To si vyžaduje dlhodobé sledovanie dieťatka aj po jeho prepustení z nemocnice pod vedením ďalších špecialistov – neurológa, pneumológa, oftalmológa či rehabilitačných pracovníkov,“vysvetľuje MUDr. Zuzana Vojteková, primárka Perinatologického centra Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove, a dodáva: „Každá pomoc a podpora pre rodičov, špeciálne mamičky, je v tomto náročnom období vítaná a veľmi dôležitá. Aj darovanie hygienických potrieb na starostlivosť o dieťatko patrí k veľmi silnej podpore. Mamička totiž v strese často ani nevie, čo by sa jej pre bábätko hodilo.“

 

Tesco nielen na Slovensku, ale aj v Česku a Maďarsku pomáha čerstvým mamičkám. V ambulanciách pediatrov po celom Slovensku Tesco zriadilo špeciálne stojany s 2 500 baleniami plienok Fred&Flo na použitie zdarma. Zároveň počas prvej kontroly s bábätkom je u vybraných pediatrov k dispozícii 45 000 balíčkov pre mamičky so vzorkami najobľúbenejších výrobkov značky Fred&Flo na vyskúšanie.

Zobraziť celú aktualitu
Škody po zemetrasení stúpajú, Allianz už vyše polovicu vybavilapasik
Škody po zemetrasení stúpajú, Allianz už vyše polovicu vybavila

Dva týždne po zemetrasení na východe Slovenska eviduje najväčšia poisťovňa na trhu už 1 691 nahlásených poistných udalostí v odhadovanej výške 2,8 milióna eur, čo však zďaleka nemusí byť konečná suma. Najviac škôd nahlásili klienti Allianz – Slovenskej poisťovne z okresov Humenné, Vranov nad Topľou, Stropkov a Medzilaborce

Najväčšie škody eviduje Allianz v obci Ďapalovce, ktorá bola epicentrom zemetrasenia. „Evidujeme viacero vážne poškodených rodinných domov. V jednom prípade otrasy spôsobili 5-centimetrové škáry v stenách a opadané murivo. V ďalšom dome sú poposúvané priečky, opadané omietky, poškodená fasáda a spadnutý komín. V jednom prípade už statik rozhodol o zbúraní domu, inde ešte čakáme na posudok, preto výška celkových škôd môže ďalej rásť,“ vysvetľuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Dárius Nógli.

 

Nafotené škody vybavené

Až 95 percent škôd po zemetrasení vzniklo na privátnom majetku, teda na domoch, bytoch a domácnostiach. Zvyšok tvoria poškodenia budov podnikateľov a priemyselných podnikov a tiež vozidiel. K dnešnému dňu Allianz vybavila už vyše polovicu (54 %) nahlásených škôd. „Väčšinu škôd po zemetrasení sme vybavili na základe zaslanej fotodokumentácie. Pri väčších škodách ešte prebiehajú obhliadky, v niektorých prípadoch čakáme na statické posudky, ale aj na faktúry za opravy. V 16-tich prípadoch sme klientom poskytli zálohu. Našou prioritou je čo najrýchlejšie vybaviť všetky nahlásené škody,“ dopĺňa D. Nógli.

 

Pozor na podpoistenie

Aj táto živelná pohroma ukázala dôležitosť správneho nastavenia poistenia, najmä poistných rizík a výšky poistnej sumy. „Evidujeme prípady, keď klienti zasiahnutí zemetrasením, pri poistení neakceptovali poisťovňou vypočítanú výšku poistnej sumy a znížili si ju, čím sa dostali do podpoistenia a mohli sme im vyplatiť len pomernú časť vzniknutej škody. Viacerí klienti zas pri poistení svojej nehnuteľnosti odmietli riziko zemetrasenia. Škody vzniknuté otrasmi im tak nemôžeme preplatiť,“ upozorňuje D. Nógli. Allianz preto odporúča uzavrieť si komplexné poistenie majetku, so všetkými ponúkanými rizikami. „Cenový rozdiel pri výbere jednotlivých rizík je minimálny a komplexnou ochranou majetku má klient istotu, že v prípade vzniku akejkoľvek škody mu bude vyplatené poistné plnenie vo výške, ktorá postačí na znovunadobudnutie alebo obnovenie majetku do pôvodného stavu,“ uzatvára riaditeľ odboru retailových rizík v neživotnom poistení Allianz Michal Bohunský. Zemetrasenie je v produkte majetkového poistenia Allianz Môj domovvoliteľným rizikom pre všetky 3 balíky poistenia. Pri poistení si ho dojednáva približne 86 % klientov.

Zobraziť celú aktualitu
Najškodovejším živlom leta bolo podľa Allianzu krupobitie pasik
Najškodovejším živlom leta bolo podľa Allianzu krupobitie

Toto leto bolo na rozdiel od toho minulého podľa štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne bohaté na živelné poistné udalosti. Viacerými lokalitami Slovenska sa prehnalo niekoľko vĺn víchric a silných dažďov, spojených s krupobitím. Od začiatku júna do konca septembra nahlásili klienti Allianzu takmer 4 300 poistných udalostí spôsobených prírodnými živlami, v celkovej hodnote viac ako 7,3 milióna eur.

Polovica nákladov boli škody po krupobití

Takmer polovicu nákladov (49 %) za všetky živelné škody tvorili škody spôsobené krupobitím. Išlo tak o najškodovejší letný živel, ktorý spôsobil 1 256 škôd za takmer 3,6 milióna eur. „V polovici júla nám viacerí klienti hlásili poškodenie, či zničenie úrody krupobitím, najmä na východe Slovenska. Poľnohospodárovi z Michaloviec ľadovec zničil úrodu pšenice, kukurice a sóje za viac ako 124-tisíc eur. Ľadovec ničil aj privátny majetok klientov. V okrese Sobrance sme riešili ľadovcom poškodenú strechu a zatečené podkrovie. Škoda dosiahla 20-tisíc eur,“ hovorí riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Dárius Nógli. Druhým najškodovejším živlom boli toto leto víchrice, ktoré sa počas leta prehnali viacerými časťami Slovenska, vyvracali stromy a poškodili zaparkované vozidlá či nehnuteľnosti. „Len za posledné štyri mesiace evidujeme škody po víchriciach v hodnote takmer 1,8 milióna eur,“ konštatuje D. Nógli. Tretím prírodným živlom, ktorý toto leto spôsobil najväčšie škody, sú povodne a záplavy, ktoré podľa štatistík Allianzu spôsobili takmer 1 400 poistných udalostí za takmer 1,4 milióna eur.

 

Najväčším problémom je podpoistenie

Akúkoľvek vzniknutú škodu v domácnostiči nehnuteľnosti odporúčame čo najskôr nahlásiť poisťovni, a to online alebo telefonicky. Poškodenia odfoťte a fotodokumentáciu priložte k hláseniu škody. Škody na privátnom majetku po záplavách, povodniach a atmosférických zrážkach sú v Allianz kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti Môj domov už v základnom balíku poistenia. Aby bola škoda krytá v plnom rozsahu je potrebné, aby bol majetok správne poistený, podpoistenie je totiž najčastejšia chyba pri poistení nehnuteľnosti. „Odporúčame klientom, aby si prehodnotili svoje poistné zmluvy a upravili výšku poistnej sumy tak, aby pokrývala reálnu hodnotu ich majetku. V prípade škody na podpoistenej nehnuteľnosti im totiž poisťovňa bude môcť vyplatiť len pomernú časť škody podľa úrovne podpoistenia,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová. Aj preto Allianz v roku 2020 začala prehodnocovať staršie majetkové poistné zmluvy klientov a ponúka im nové návrhy poistiek, ktoré adekvátne pokrývajú hodnotu poisteného majetku aj aktuálne riziká.

 

 

Zobraziť celú aktualitu
Povodne, ktoré sužujú juh Európy spôsobili na Slovensku zatiaľ mierne škody pasik
Povodne, ktoré sužujú juh Európy spôsobili na Slovensku zatiaľ mierne škody

Silné dažde a povodne, ktoré už od minulého týždňa sužujú Európu, najmä Taliansko, Chorvátsko, Bosnu a Srbsko, si vyžiadali veľké materiálne škody a, žiaľ, už aj ľudské životy. Hoci Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v polovici minulého týždňa výstrahu druhého stupňa pre Bratislavský kraj a väčšinu Banskobystrického kraja a výstrahu prvého stupňa pre väčšinu územia Slovenska, škody spôsobené záplavami nateraz nie sú u nás také výrazné. 

Klienti Allianz – Slovenskej poisťovne nahlásili za minulý týždeň 101 poistných udalostí na
privátnom majetku
,
spôsobených dažďom a záplavami za viac ako 31-tisíc eur. Najviac škôd bolo nahlásených z okresov Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Prievidza a Myjava. Väčšinou išlo o zatečené priestory a navlhnuté steny. Za celý máj eviduje Allianz 139 škôd po záplavách, povodniach a dažďoch.

 

Allianz je pripravená riešiť škody svojich klientov, ktoré vzniknú po záplave, povodni, či iných živloch, a to aj v prípade povodní a záplav na rozsiahlom území Slovenska. „Vzniknutú škodu v domácnosti či na nehnuteľnosti treba čo najskôr nahlásiť poisťovni, a to online alebo telefonicky. Odporúčame poškodenia aj nafotiť a fotodokumentáciu priložiť k hláseniu škody,“ usmerňuje hovorkyňa Lucia Strnad Muthová. Škody na privátnom majetku po záplavách, povodniach a atmosférických zrážkach sú v Allianz kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti
Môj domov 
už základnom balíku poistenia. 

 

Zobraziť celú aktualitu
Sporitelia dostávajú výpisy, tento rok je pre 2. pilier rokom zmien pasik
Sporitelia dostávajú výpisy, tento rok je pre 2. pilier rokom zmien

V týchto dňoch dostáva každý sporiteľ v 2. pilieri výpis zo svojho dôchodkového účtu. Dozvie sa z neho výšku svojich úspor, príspevkov, zhodnotenie fondov, náklady, orientačnú prognózu budúceho dôchodku a novinkou je aj zákonom určená informácia o predvolenej investičnej stratégii. 

Samotné výpisy sa tento rok doručujú o niečo neskôr, až do konca februára, aby dôchodkové správcovské spoločnosti stihli zapracovať do výpisu všetky zmeny, ktoré majú platiť od roku 2023.

 

Stále veľa sporiteľov v garante
Najväčší správca dôchodkových úspor na Slovensku - Allianz SDSS ku koncu roka 2022 spravovala majetok viac ako 483-tisíc sporiteľov v objeme vyše 3,4 mld. eur. „Až 70 % tejto sumy majú naši sporitelia uložených v dlhopisovom fonde GARANT. V akciovom fonde PROGRES je naakumulovaných 30 % majetku sporiteľov. Pritom stále platí, že vzhľadom na dlhodobý horizont sporenia by sporitelia mladší ako 45 rokov mali mať väčšiu časť svojich úspor uloženú v akciách,“ konštatuje predseda predstavenstva ASDSS Miroslav Kotov.

Veľké presuny
Presun sporiteľov z garantovaného do negarantovaného fondu je jednou z kľúčových zmien, ktoré začnú platiť v tomto roku. Od 1. júla sa totiž začne postupný presun majetku sporiteľov do tzv. predvolenej investičnej stratégie. Presun sa dotkne všetkých sporiteľov mladších ako 54 rokov, ktorí od presunu do dlhopisového fondu v roku 2013 neurobili žiadnu aktívnu zmenu na svojom dôchodkovom účte.„V praxi to znamená, že do veku 50 rokov by mali byť všetky úspory v indexovom fonde, teda v akciových investíciách. Potom sa pomerné zastúpenie indexového fondu znižuje o štyri percentá ročne. Ak má sporiteľ 54 a viac rokov, presunú sa iba jeho povinné príspevky. Ak je však mladší ako 54 rokov, presunú sa jeho úspory aj príspevky,“ vysvetľuje zmenu M. Kotov.

 

Zmeny v poplatkoch aj vyšší vek na vstup
Od januára tohto roka sa zároveň ruší poplatok za vedenie účtu, aj poplatok za zhodnotenie. Poplatok za správu sa zvýši z 0,3 % na 0,45 % ročne a od roku 2023 bude klesať počas dvoch rokov na cieľový stav 0,4 %. Od mája začne platiť aj automaticky vstup do 2. piliera pre každého, kto vstupuje na trh práce. Zvyšuje sa takisto veková hranica pre možný vstup do 2. piliera z pôvodných 35 na 40 rokov.

 

 

Zobraziť celú aktualitu
Platforma HoppyGo na Slovensku vyrástla viac ako dvojnásobne. Patrí tak k najrýchlejšie rastúcim firmám v strednej Európepasik
Platforma HoppyGo na Slovensku vyrástla viac ako dvojnásobne. Patrí tak k najrýchlejšie rastúcim firmám v strednej Európe

Pre platformu na zdieľanie áut medzi ľuďmi HoppyGo bol rok 2022 opäť úspešný. V niektorých ohľadoch dokonca predbehol ten predchádzajúci. Majitelia vozidiel, ktoré sa na platforme požičiavajú, si zarobili vyše 61-tisíc EUR, takmer dvakrát toľko, čo v roku 2021. Samotnej firme to pomohlo rásť o 110 %. Oficiálne sa tak HoppyGo zaradila medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v regióne strednej Európy, ako dokazuje aj úspech v rebríčku Deloitte Technology Fast 50 CE. 

Z hľadiska trendov bol medzi slovenskými používateľmi najväčší záujem o cenovo dostupné vozidlá a nadpriemerne fungovala aj možnosť flexibilne si zapožičať vozidlo na dlhšie obdobie, predovšetkým vďaka výhodnejším cenovým podmienkam, ktoré takéto riešenie prináša.

 

Úspešná bola platforma HoppyGo zo skupiny Škoda Auto DigiLab na všetkých troch trhoch, kde pôsobí. Zatiaľ čo rok 2021 bol v znamení vstupu do Poľska a na Slovensko, rok 2022 sa už niesol v znamení kontinuálneho rastu vo všetkých troch krajinách. Prejavilo sa to na výnosoch, ktoré dohromady (na všetkých troch trhoch) medziročne narástli o 51 %, na Slovensku platforma zaznamenala rast až 110 %.

 

„V roku 2022 sa nám podarilo predbehnúť všetky očakávania. Som pyšný na celý tím HoppyGo. V neľahkej dobe sme dokázali posunúť náš produkt, výrazne zlepšiť hodnotenie aplikácie a rozšíriť náš koncept dostupnej a flexibilnej mobility. Potvrdzuje sa, že naše riešenie dáva zmysel a dopyt po ňom nie je cyklický, ale je tu v každej situácii, aj v ekonomicky ťažšom období,“ hovorí Robin Švaříček, riaditeľ HoppyGo.

 

Konkrétne na Slovensku sa medziročne podarilo zvýšiť celkové zárobky, ktoré si medzi sebou rozdelili majitelia ponúkajúci na platforme svoje vozidlá na zapožičanie, o 98 % na celkových 61-tisíc EUR. Zaujímavosťou je, že viac ako desatinu z toho (takmer 6 300 EUR) si zarobil najaktívnejší majiteľ. Vzhľadom na to, že aktívnych majiteľov vozidiel je na slovenskom HoppyGo takmer 100, v priemere to znamená ročný zárobok 635 EUR na jedného. Svoje auto ponúka na platforme viac ako 600 Slovákov a pribudlo aj viac ako 4-tisíc novo registrovaných používateľov a celkovo tak prekonala hranicu 10-tisíc používateľov.

 

 

„Na prvom mieste je pre nás spokojnosť používateľov. Najväčšiu radosť máme, keď sa darí práve im. Priamoúmerné tomu je potom to, ako sa darí HoppyGo. A v tomto ohľade sme na tom dobre aj pri porovnaní v medzinárodnom meradle, kde patríme k tým najinovatívnejším a najrýchlejšie rastúcim spoločnostiam v strednej Európe,“ hodnotí R. Švaříček a poukazuje na to, že sa HoppyGo umiestnilo v stredoeurópskej konkurencii rebríčka prestížneho programu Deloitte Technology na 11. mieste. V slovenskom kontexte by to znamenalo skvelé 2. miesto.

 

Rok 2022 sa v rámci slovenskej HoppyGo komunity opäť niesol v duchu stále silnejúcej obľuby cenovo dostupných vozidiel, teda takých, pri ktorých sa cena prenájmu (s poistením) pohybuje okolo 30 EUR za deň. Najobľúbenejším modelom v ponuke je s veľkým predstihom Škoda Octavia, nasledujú vozidlá Volkswagen UP!, Hyundai i20 či Kia Rio. Práve 3 roky stará Škoda Octavia combi bola tým úplne najúspešnejším vozidlom. Požičaná bola celkovo 236 dní, teda skoro dve tretiny celého roka, v rámci 47 prenájmov. Zarobiť tak dokázala
5 150 EUR.

 

Pre správanie majiteľov na Slovensku je typické aj to, že v prvú polovicu roka vnímajú ako ideálny čas na pridávanie nových vozidiel na HoppyGo. Pred letnou sezónou majú dosť času pozbierať hodnotenia, ktoré sú pre vodičov základným ukazovateľom spoľahlivosti vodiča a vozidla. Spoločné pre všetky trhy je potom vysoké percento takých používateľov, ktorí si auto požičiavajú za s cieľom vyskúšať ho pred potenciálnou kúpou vozidla. Tak to vidí až 10 % registrovaných vodičov.

 

 

„Máme aj zaujímavý tip pre nových majiteľov. Z našich skúseností je zrejmé, že často na začiatku prenajímania dávajú majitelia zámerne cenu vozidla nižšie, aby zvýšili atraktivitu auta a nazbierali hodnotenia. Keď sú auto a majiteľ overení inými vodičmi, cenu upravia, aby sa vyrovnali ostatným vozidlám v ponuke. Ide o potvrdenie, že sa majitelia pozerajú na HoppyGo ako na dobrú príležitosť, ako si zarobiť peniaze v zložitom ekonomickom období,“ vysvetľuje Juraj Andrejka, manažér HoppyGo pre slovenský trh. Pridal tiež poznatok, že celkovo platforme v druhej polovici roku 2022 dvojnásobne narástol záujem používateľov a tento trend zostal aj naďalej aj na zimnú sezónu.

 

??Samotná online platforma sa v roku 2022 dočkala mnohých technických a proklientskych zlepšení. Spustený bol nový web, zefektívnili sa pozývacie kódy, tzv. referrals, ktoré si môžu používatelia ľubovoľne upravovať a ľahšie ich tak zdieľať so svojimi priateľmi a známymi. Zjednodušil sa aj proces odovzdania vozidla cez mobilnú aplikáciu. Obsahuje napr. sprievodcu celým procesom odovzdania či návod, ako najlepšie nafotiť vozidlo. Komfortnejšia je pre používateľov tiež možnosť predlžovať zápožičku cez aplikáciu, v ktorej bola v reakcii na žiadosti používateľov pridaná aj funkcia „obľúbeného vozidla“ uľahčujúca proces vyhľadávania vozidiel.

Zobraziť celú aktualitu
Tipy na darčeky k Valentínovi od Oravy s 15 % zľavou pasik
Tipy na darčeky k Valentínovi od Oravy s 15 % zľavou

Sviatok svätého Valentína má už aj na Slovensku mnohých fanúšikov. Patríte aj vy k tým, ktorí 14. februára svojej drahej polovičke nadšene vyznávajú lásku, chystajú romantickú večeru pri sviečkach a neváhajú darovať svojmu miláčikovi aj hodnotnejší darček? Ten nemusí stáť veľa, hlavne ak ho kúpite v akciovej ponuke, ktorých je začiatkom februára neúrekom. Aj slovenská značka elektrospotrebičov ORAVA pripravila pre všetkých ľúbiacich a zamilovaných atraktívnu valentínsku akciu, v ktorej na vás čaká 16 šikovných elektrospotrebičov pre atraktívny vzhľad a pohodové trávenie času vo dvojici. V e-shope www.orava.eu ich kúpite od 2. do 15. februára s 15 % zľavou.

Pre vášho Valentína

Hoci sa radi tvária, že opak je pravdou, aj muži dbajú o svoj vzhľad. Minimálne na poriadny strihač vlasov, brady a fúzov nedajú dopustiť. Ideálne, ak to všetko zvládne jediný prístroj, ktorý nezaberie veľa miesta na poličke v kúpeľni. Takým je multifunkčný strihač 5 v 1 Orava EasyOne. Má až 5 nadstavcov - univerzálny strihací nadstavec (strih od 1 do 10 mm), nadstavec na holenie tela aj tváre, na odstraňovanie chĺpkov v nose a ušiach, na strihanie vlasov. Na jedno nabitie cez dodávaný USB kábel pracuje až 60 minút nasucho aj namokro a je vodoodolný. Jednoduchším, ale veľmi vydareným riešením je aj strihač vlasov Orava VS-515.

 

 

Nože z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele pristrihnú aj nepoddajné vlasy na milimeter presne. Na výber je dĺžka strihu od 0,5 do 20 mm vďaka dvom vymeniteľným hrebeňovým násadcom. Strihač pracuje zo siete aj bezdrôtovo a má nabíjateľný akumulátor, ktorý sa dá ľahko nabiť cez USB port počítača, tableta, powerbanku či sieťového adaptéra. Na jedno nabitie vydrží strihať až 100 minút. Srdcia mužov fandia aj technike, hlavne ak súvisí s ich ďalšou láskou a spoločníkom na každom kroku - smartfónom. Powerbank s kapacitou 10 000 mAh a so zabudovanou bezdrôtovou nabíjačkou 2 v 1 Orava WCH-004 si hravo poradí s nabíjaním smartfónu aj v tej najväčšej divočine. S výkonom 5 W umožňuje naraz nabíjať až 3 hi-tech hračky – jednu bezdrôtovo a dve cez USB káble. A to váš miláčik iste ocení.
 

 

Pre vašu Valentínku

Ženy sa rady skrášľujú, preto žiadnemu pomocníkovi pre úžasne vyzerajúcu pleť či vlasy nepovedia nie. Orava Tenera je expertka na úpravu vlasov – vlasy vyžehlí, ale pri správnom uchopení, pod správnym uhlom, dokáže vyčarovať z prameňov vlasov aj sexi vlny. Je to teda pomocníčka 2 v 1. Jej keramické platne novej generácie majú hladký, kĺzavý povrch, čo uľahčuje úpravu a zabraňuje poškodeniu vlasov aj pri každodennom používaní.

Na večerné očistné rituály je ako stvorená ultrazvuková špachtlička na čistenie pleti Orava Venere-1.

Dôkladne, avšak veľmi šetrne zbaví pleť odumretých buniek a zo zanesených pórov hĺbkovo odstráni toxické látky a baktérie spôsobujúce zápaly pokožky a akné. Jemnou masážou stimuluje krvný obeh, redukuje vrásky a odstraňuje kruhy pod očami. Pri práci jemne vibruje, vďaka čomu je očista niekoľkonásobne účinnejšia ako klasické manuálne čistenie. Skvelým pomocníkom pre zdravie a krásu je aj tvárová sauna s kozmetickým zrkadlom a LED svetlom Orava FI-300.

 

 

Vytvára jemnú vodnú paru s teplotou 40 0C, ktorá priaznivo vplýva na pleť na tvári aj v dekolte – pokožku hĺbkovo vymasíruje a hydratuje, otvorí póry pre efektívnejšie čistenie a pripraví pleť na prijímanie živín z kozmetických krémov, masiek a kúr. Inhalácia pary má okrem priaznivých účinkov na pleť aj benefity pre zdravie - zmierňuje pocit stresu a únavy, odbúrava napätie mimických svalov a pri nádche a prechladnutí uvoľňuje nosové a čelové dutiny. Kozmetické zrkadlo na vyklápacom kryte sauny ocenia ženy aj pri každodennom líčení.
 

 

Darčeky, ktoré si užijete aj spolu

Valentínske ráno odštartujte spoločne skvelým espressom či kapučínom. Ako v pravej talianskej kaviarni si ho pohodlne pripravíte na pákovom espresso kávovare Orava ES-300. Má tlak 15 barov, ľahko vyberateľnú 1,6-litrovú nádobu na vodu pre čerstvosť tekutiny a páku na vloženie zomletej odrody kvalitnej kávy ako profesionálne kávovary.

 

 

Na esprese vyčaruje zlatistú krémovú penu, ktorá mu dodáva bohatú chuť a podmanivú arómu. Vďaka napeňovacej dýze si poradí aj s prípravou gurmánskeho kapučína. Šálky na kávu vám, samozrejme, predhreje.

Láska síce hreje pri srdci, ale keď mrzne a vy ste radiátor naschvál nevypiekli na maximum, treba sa ohriať. Ideálne navzájom. Vo vášnivom objatí to ide samo, keď sa však len tak budete mať chuť uhniezdiť v teplúčku, siahnite po vyhrievacej deke s reguláciou teploty Orava EB-160 A. S ňou vám bude teplo aj vtedy, keď vaša láska nebude práve doma.

 

Ďalších šikovných pomocníkov od Oravy, ktorí vám spríjemnia Valentína a potešia aj ako valentínsky darček, nájdete na www.orava.eu

Zdroj fotografií: Orava, pexels.com

Zobraziť celú aktualitu
Allianz jediným poisťovateľom v top 25 značiek svetapasik
Allianz jediným poisťovateľom v top 25 značiek sveta

 

Allianz medziročne poskočil až o 6 miest a obsadil 24. priečku v prestížnom rebríčku najsilnejších značiek Brand Finance Global 500. V svetovej top 25 sa Allianz umiestnil ako jediný poisťovateľ. 

 

Brand Finance ohodnotil Allianz na 47 miliárd eur, čo je nárast o 20 percent oproti minulému roku.

 

Tento nárast možno pripísať silným vyhliadkam podnikania spoločnosti, systematickému spravovaniu značky v rámci sveta a využívaniu globálnych aktív ako je najnovšia globálna kampaň o investovaní s Christophom Waltzom či naše dlhodobé Olympijské a paralympijské partnerstvo, ale aj ďalšie jedinečné partnerstvá a iniciatívy.

 

„Som šťastný, že naša skvelá značka získava čoraz väčšie uznanie verejnosti. Naša jedinečná pozícia, naša kreativita a rastúca dôslednosť v realizácii v rámci všetkých Allianz krajín po celom svete, spolu s našou silnou komunitou značiek prinášajú ovocie,“konštatuje šéf globálnej značky a marketingu Allianz Christian Deuringer.

 

Kompletný rebríček Brand Finance Global 500 nájdete tu:

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2012 lenprezdravie.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio